Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Gamtos Paslaptys » Kawah Ijen – ugnikalnis, mėlynos spalvos lava

Kawah Ijen – ugnikalnis, mėlynos spalvos lava

Indonezijoje yra ugnikalnis Kawah Ijen, kuris vietinius stebina neįprastu vaizdu – šalia jo teka mėlyna lava. Įspūdingas ugnikalnio nuotraukas rugsėjo mėnesį padarė fotografas Reubenas Wu. Magiškos lavos spalvos paslaptis slypi chemijoje.
Ugnikalniai išsiveržia tiek Žemėje, tiek ir kituose Saulės sistemos kūnuose. Kai kurie ugnikalniai, kaip Kilauea Havajuose, išsiveržia gana lėtai per ilgą laiko tarpą. Aukšti, kalnuoti ugnikalniai, kaip Mount Fuji, būna tylūs daugelį metų, o vėliau dideliu išsiveržimu atskleidžia savo katastrofišką rūstybę.

Kawah Ijen atveju lava degina sierą, kuri išlenda iš vulkaninių plyšių kartu su išlydytomis uolomis.

Dažniausiai ugnikalnių išmetama lava būna oranžinės spalvos, tačiau Indonezijoje esančio ugnikalnio Kawah Ijen lava – mėlyna. Kodėl?

Fizinė šios lavos sudėtis nuo įprastinės raudonos spalvos labai nesiskiria – ji klampi, teka lėtai ir jos karštis siekia 600–900 laipsnių Celsijaus. Tik išsiveržusi lava būna įprastos oranžinės spalvos.
Lava išleidžia didelius kiekius terminės energijos. Ši terminės radiacijos emisija lavai suteikia raudoną atspalvį. Tačiau Kawah Ijen atveju lava degina sierą, kuri išlenda iš vulkaninių plyšių kartu su išlydytomis uolomis. Taigi sieros degimas ir suteikia mėlyną spalvą.
Degimo procesas taip pat atskleidžia daug informacijos apie cheminių reakcijų energiją. Raudona spalva rodo žemą energijos kiekį, o mėlynos liepsnos – kad išleidžiamas didžiausias kiekis energijos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos