Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Kosmosas » Hablo užfiksavo šypsenos formos galaktikos spiečių

Hablo užfiksavo šypsenos formos galaktikos spiečių

NASA užfiksavo fotografiją, kurioje matoma tolimajame kosmose susiformavusi „šypsena“.
Šis nuotaikingas atradimas iš tiesų yra tolimas galaktikų spiečius, kurį įamžino Hablo kosminis teleskopas.
Šis staigmena tapęs kosminis „jaustukas“ buvo užfiksuotas kasdienės Hablo vykdomos vaizdų įamžinimo misijos metu.
Tai įvykdyta pasitelkiant teleskopo „Wide Field Camera“ apžvalgos kamerą, kuri naudojama tolimųjų galaktikų stebėjimui, siekiant surinkti daugiau informacijos apie tai kaip susikuria naujos žvaigždės.
Konkrečiai ši fotografija išryškino kosmoso lopinėlį pilną galaktikų, kurių daugelis priklauso SDSS J0952+3434 galaktikų spiečiui.
Viena iš galaktikų nustebino savo panašumu į besišypsantį veidą.
Dvi veido „akys“ yra savarankiškos galaktikos. Tuo tarpu „burna“, iš tiesų yra puikus kosminio fenomeno, vadinamo „gravitaciniu lęšiavimu“ (ang. gravitational lensing), pavyzdys.
Šios kelionės metu šviesa praskriejo netoli didžiulių objektų. To rezultate šviesa buvo „iškreipta ir ištempta“, taip sukuriant šio „jaustuko“ šypseną.
Šis kadras užfiksuotas tuo metu, kai Hablo kosminis teleskopas naudojo savo aukštos raiškos kamerą nustatant ir tiriant žvaigždžių formavimosi regionus.
Žvaigždės įprastai gimsta milžiniškuose dujų debesyse.
Šie, vadinamieji „žvaigždžių lopšeliai darželiai“, galiausiai tampa nestabilūs ir veikiami gravitacijos subyra, taip leisdami susikurti žvaigždėms.
NASA tikisi išanalizuoti šių „žvaigždžių lopšelių“ ryškumą, dydį bei formavimosi mastą ir taip daugiau sužinoti apie procesus, vedančius link žvaigždžių formavimosi.
Marse surado tikrą ežerų ir upių kraštą Hablo užfiksavo šypsenos formos galaktikos spiečių Jupiterio magnetiniame lauke nėra Šiaurės ašigalio NASA parodė neįprastą Jupiterio debesuotą kraštovaizdį Poliarinė pašvaistė šalia Saturno šiaurinio polio
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos