Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Kosmosas » Erdvėlaivis padarė ryškiausią Cereros nuotrauka

Erdvėlaivis padarė ryškiausią Cereros nuotrauka

Naujausioje NASA nuotraukoje, kurią padarė erdvėlaivis „Dawn“, galima matyti ryškias dėmes nykštukinėje Cereros planetoje ryškiai, kaip niekada iki šiol. Naujausi vaizdai iš Occator kraterio, kurių raiška siekia 140 metrų viename pikselyje, leidžia dar įdėmiau pažvelgti į šiuos neįprastus darinius, rašo Phys.org.
Naujose Occator kraterio nuotraukose matosi dar ryškesnės ryškiausios centrinės dėmės kontūrai. Kadangi šios dėmės yra kur kas ryškesnės nei likusi Cereros paviršiaus dalis, „Dawn“ komanda sudėjo dvi skirtingas nuotraukas į vieną kompoziciją.

Mokslininkų komanda taip pat sukūrė ir animacijas, kurios leidžia pro kraterį praskrieti virtualiu būdu, įskaitant ir spalvingą topografinį žemėlapį.

Erdvėlaivis jau baigė du 11 dienų Cereros paviršiaus žymėjimo ciklus iš dabartinio nuotolio ( 1470 km nuo planetos) ir rugsėjo 9 – ąją padarė trečiąją.

Per artėjančius du mėnesius „Dawn“ pamatuos Cererą šešis kartus. Kiekvienas ciklas susideda iš 14 orbitų.
Spalį „Dawn“ atsidurs savo paskutinėje orbitoje – 375 km nuo Cereros.

Iš kur atsirado Cereros baltos dėmės, mokslininkai kol kas paaiškinti negali, tačiau teigiama, kad šviesą iš kraterio greičiausiai atspindi ledas.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos