Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Gamtos Paslaptys » Zambijoje surastas net 1,1 kg sveriantis smaragdas

Zambijoje surastas net 1,1 kg sveriantis smaragdas

Kalnakasiai Zambijoje (Afrika) aptiko tokio dydžio smaragdą, kad pati Anglijos karaliene pagalvotų „ei, ar čia jau ne per daug?“, – rašo portalas „Live Science“.
Masyvus 5 655 karatų kristalas sveria apie 1,1 kilogramo, t. y. yra tokios pačios masės, kaip ir suaugusio žmogaus smegenys.
Pasak britų kalnakasybos kompanijos „Gemfields“, kuri valdo 75% kasyklos, kurioje buvo aptiktas brangakmenis, smaragdas vėliau šį mėnesį parduodamas aukcione Singapūre.
Kristalas buvo aptiktas didžiausioje pasaulyje smaragdų kasykloje Kageme – šios kasyklos radiniai sudaro apie 25 proc. smaragdų rinkos pasaulyje.
Kompanija pažadėjo, kad 10 procentų nuo gautos sumos skirs dviem vietinėms Zambijos gamtosaugos grupėms, siekiančioms išsaugoti liūtus – „Zambian Carnivore Programme“ ir „Niasa Carnivore Project“.
Dėl šios priežasties „Gemstone“ brangakmenį „Inkalamu“, kas Zambijoje gyvenančių bembų kalba ir reiškia „liūtą“.
Ekspertai sako, kad didelė tikimybė, jog pardavus „Inkalamu“, šis bus suskaidytas į daugybę šimtų smulkių smaragdų. „Šio „liūto“ palikuonys – taip sakant, „Inkalmu praidas“ – gyvuos daug ateinančių kartų“, – sako „Gemfield“ gemologė Elena Basaglia.
Smaragdai susidaro per šimtus milijonų metų – kai vėstančios magmos skysčiai Žemė sluoksniais kyla į viršų. Kaip rašoma Kagemo tinklalapyje, Zambijos smaragdai yra dviejų uolų rūšių reakcijos pasekmė: talko magnetito šlifo (juodos uolienos, susiformavusios prieš 1,8 mlrd. metų) ir pegmatito (baltos uolienos, kuri susidarė „vos“ prieš prieš 500 milijonus metų).
Naudodami sudėtingus geologinius modelius, Kagemo mokslininkai bando sužymėti, kur 41 kvadratinių kilometrų kasyklos teritorijoje šios labiausiai tikėtina kad susiduria.
Nors „Inkalamu“ ir yra tikrai stambus, vis dėlto tai nėra didžiausias kada Kageme rastas smaragdas. Didžiausio smaragdo titulą čia turi 6 225 karatų žaliasis kristalas, iškastas 2010 m. Kompanija pavadino jį „Insofu“ – kas bembų kalba reiškia „dramblį“.
Brangakmenis buvo parduotas aukcione 2017 m., jo galutine kaina nebuvo atskleista. Didžiausias pasaulio nešlifuotas smaragdas – vadinamasis Bahia smaragdas – 2011 m. buvo iškastas Brazilijoje.
Jis sveria 360 kilogramų, buvo keliskart pavogtas, ir vienąkart parduotas „eBay“ už 75 milijonus JAV dolerių.
Narus nustebino stulbinančios išvaizdos gelmių padaras Zambijoje surastas net 1,1 kg sveriantis smaragdas padaras, ungurys, mutantas Taifūnas „Jebi“ - stipriausia audra Japonijoje Žaibo blyksniai aplink pelenų debesį
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos