Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2024 » Gegužės » 1

Oficialiu tyrimu patvirtinta, kad vitaminas D padeda kovoti su visomis vėžio formomis

Oficialiu tyrimu patvirtinta, kad vitaminas D padeda kovoti su visomis vėžio formomis

Remiantis nauju oficialiu tyrimu, vitaminas D yra vienas veiksmingiausių ir natūraliausių būdų apsisaugoti nuo vėžio.

Dr. Mercola sako, kad jis primygtinai rekomenduoja kasdien protingai būti saulėje, o viena iš priežasčių yra ta, kad tai padeda natūraliai optimizuoti vitamino D kiekį. Mažas vitamino D kiekis siejamas su padidėjusia vėžio rizika1 , o vitaminas D gali prisijungti prie vitamino D receptoriaus (VDR) jūsų ląstelėse, paleisdamas eilę signalų, kurie gali turėti įtakos jų augimui, vystymuisi ir išgyvenimui 2.

Tokiu būdu vitaminas D veikia kaip daugelio organizmo audinių ląstelių augimo proceso stabdys, padėdamas kontroliuoti ląstelių dauginimosi greitį. Tai ypač svarbu sergant vėžiu, nes vienas iš pagrindinių šios ligos požymių - nekontroliuojamas ląstelių augimas. Be to, atliekant tyrimus su gyvūnais pastebėta, kad vitaminas D padeda atitolinti kai kuriuos su amžiumi susijusius pokyčius, aktyvuodamas kitą svarbų kelią per vitamino D receptorių.

Šis kelias apima molekulę, vadinamą Nrf2, kuri atlieka svarbų vaidmenį apsaugant organizmą nuo oksidacinio streso ir DNR pažeidimų - dviejų veiksnių, kurie dažniausiai siejami su vėžio vystymusi.3 Apskritai vis daugėja įrodymų, kad vitaminas D yra stiprus sąjungininkas kovojant su vėžiu. 4

Vitaminas D mažina mirtingumą nuo vėžio

Pasaulyje vėžys yra antroji mirties priežastis, nusileidžianti tik širdies ir kraujagyslių ligoms.5 Tuo tarpu pasaulyje vitamino D trūkumas (apibrėžiamas kaip mažiau nei 20 ng/ml) ir nepakankamumas (apibrėžiamas kaip nuo 20 iki mažiau nei 30 ng/ml) yra paplitęs nuo 40 iki 100 proc.6 Nors vitamino D kiekio didinimas gali padėti sumažinti mirtingumą nuo vėžio, sveikatos apsaugos pareigūnai šiuo tikslu retai rekomenduoja optimizuoti jo kiekį.

Pavyzdžiui, tyrimai parodė, kad pasiekus minimalų 40 ng/ml vitamino D kiekį serume, rizika susirgti vėžiu sumažėja 67 %, palyginti su 20 ng/ml ar mažesniu kiekiu 7.

2023 m. sisteminėje apžvalgoje ir metaanalizėje, paskelbtoje žurnale Ageing Research Reviews, taip pat nustatyta, kad vitamino D3 papildai mirtingumą nuo vėžio sumažina 6 %. Tai nebuvo laikoma statistiškai reikšminga, tačiau, kai buvo analizuojami tik tyrimai, susiję su kasdieniniu vitamino D vartojimu, mirtingumas nuo vėžio sumažėjo reikšmingai - 12 %.8 Pasak tyrėjų: 9

"Biologiniu požiūriu tikėtina, kad pakankamas vitamino D kiekis turi įtakos vėžio prognozei: prisijungdamas prie vitamino D receptoriaus (VDR), aktyvusis hormonas 1,25-dihidroksivitaminas D (1,25(OH)2D) veikia signalinius kelius, reguliuojančius ląstelių proliferaciją, diferenciaciją ir išgyvenamumą, todėl daugelyje audinių veikia kaip antiproliferacinė medžiaga ir gali sulėtinti piktybinių ląstelių augimą."

Kiti tyrimai taip pat patvirtina vitamino D vaidmenį apsaugant nuo mirties nuo vėžio. Viename tyrime, kuriame dalyvavo 25 871 pacientas, nustatyta, kad vitamino D papildai sumažino metastazavusio vėžio ir mirties riziką 17 %. Rizika sumažėjo net 38 % tiems, kurie taip pat išlaikė sveiką svorį 10,11.

Ypač verta paminėti tai, kad šio tyrimo dalyviams kasdien buvo skiriama tik 2000 TV vitamino D ir nebuvo matuojamas jo kiekis kraujyje. Nepaisant šių tyrimo trūkumų, vis tiek nustatyta didelė nauda. Tačiau kitų tyrimų metu nustatyta dar ryškesnė nauda, įskaitant "GrassrootsHealth" analizę, paskelbtą žurnale PLOS ONE.

Ji parodė, kad moterims, kurių vitamino D kiekis yra 60 ng/ml (150 nmol/l) arba didesnis, krūties vėžio rizika yra 82 proc. mažesnė, palyginti su tomis, kurių vitamino D kiekis yra mažesnis nei 20 ng/ml (50 nmol/l)12. Tuo tarpu plaučių vėžio, storosios žarnos vėžio, krūties vėžio, šlapimo pūslės vėžio ir limfomos rizika yra didesnė žmonėms, kurių vitamino D kiekis yra mažas, o didesnis kiekis vitamino D yra susijęs su geresne krūties ir storosios žarnos vėžio prognoze 13.

Senėjimo tyrimų apžvalgos tyrimas taip pat atskleidė, kad kasdienis vitamino D papildų vartojimas buvo ypač naudingas 70 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat tiems, kurie kasdien vartojo vitaminą D ir kuriems vėliau buvo diagnozuotas vėžys. Tyrimo autorius daktaras Benas Šetkeris (Ben Schöttker), dirbantis Vokietijos vėžio tyrimų centre Heidelberge, toliau aiškino: 14

"Tai reiškia, kad iš esmės visiems 50 metų ir vyresniems žmonėms, įskaitant ir tuos, kurie niekada nesirgo vėžiu, gali būti naudingas vitamino D papildų vartojimas, jei jiems trūksta vitamino D... Gydytojai negali žinoti, kam vėliau gali išsivystyti vėžys."

Vitaminas D turi priešvėžinį poveikį daugelio rūšių vėžiui

Mini apžvalgoje apie vitamino D poveikį vėžiui, paskelbtoje žurnale "The Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology", pažymima, kad nors vitaminas D plačiai pripažįstamas dėl savo esminio vaidmens reguliuojant mineralinių medžiagų pusiausvyrą organizme, jo trūkumas siejamas su įvairių rūšių vėžio atsiradimu ir progresavimu. 15 Vitaminas D veikia vėžį įvairiais būdais, įskaitant: 16

  • Priešvėžinis poveikis, t. y. jis veikia įvairius vėžio vystymosi ir progresavimo etapus, įskaitant vėžio ląstelių susidarymą, augimą ir plitimą.
  • Antimetastazinis poveikis, kuris reiškia gebėjimą sustabdyti vėžio ląstelių plitimą iš pirminės naviko vietos į kitas kūno dalis. Kadangi metastazės dažnai lemia mirtinas vėžio pasekmes, užkirtus kelią jų plitimui galima gerokai pagerinti išgyvenamumo rodiklius.
  • Antivėžinis poveikis, t. y. vitaminas D padeda užkirsti kelią navikų formavimuisi arba augimui. Tai gali būti susiję su tokiais mechanizmais kaip vėžinių ląstelių žūties sukėlimas, ląstelių ciklo progresavimo blokavimas arba navikų augimą skatinančių kelių slopinimas.

Apžvalgoje pabrėžiamas vitamino D vaidmuo kovojant su šiais vėžiniais susirgimais: 17

Oficialiu tyrimu patvirtinta, kad vitaminas D padeda kovoti su visomis vėžio formomis

krūties, prostatos, šlapimo pūslės, storosios žarnos, glioblastoma, melanoma, plokščialąstelinė karcinoma, kiaušidžių, daugybinė mieloma, osteosarkoma, galvos ir kaklo

Kalbant apie krūties vėžį, kuris yra pagrindinė moterų mirties priežastis pasaulyje, vitamino D trūkumas yra dažnas reiškinys tarp pacientų, o tie, kuriems jo trūksta, dažniau serga agresyvesniais ir sunkiau gydomais krūties vėžio potipiais, pavyzdžiui, aukštesnės klasės ir estrogenų receptoriams neigiamais navikais.

Tyrime taip pat atkreiptas dėmesys į VDR genetinių skirtumų, kurie gali turėti įtakos krūties vėžio rizikai, vaidmenį. Visų pirma, tam tikrose populiacijose, pavyzdžiui, Šiaurės Indijos moterų iš Naujojo Delio, VDR geno variacijos buvo nustatytos kaip galimi rizikos veiksniai 18.

Sergant prostatos vėžiu - labiausiai paplitusiu vyrų vėžiu - mažas vitamino D kiekis buvo susijęs su dideliu dihidrotestosterono (DHT) kiekiu prostatoje, kuris siejamas su prostatos vėžio progresavimu.19 Be to, vitaminas D gali turėti įtakos sirtuino 1 (SIRT1), kuris žinomas kaip ilgaamžiškumo baltymas, aktyvumui. Vitamino D kiekio optimizavimas gali padėti sustiprinti natūralią organizmo apsaugą nuo vėžio, iš dalies per mechanizmus, susijusius su SIRT1. 20

Papildomi tyrimai rodo, kad gali būti didelių skirtumų tarp skirtingų asmenų genų reakcijos į vitamino D papildų vartojimą, o tai gali paaiškinti, kodėl ne visiems vienodai naudingas papildomas vitamino D vartojimas.

Mokslininkai teigia, kad siekiant geriausių rezultatų, vitamino D papildai turėtų būti individualizuoti, ir "pasisako už individualiems vitamino D poreikiams pritaikytas priemones, kurios būtų derinamos su visapusiška intervencija, skatinančia profilaktiką per sveiką aplinką ir atsakingą sveikatos elgseną " 21.

Kodėl saulės spinduliavimas yra geriausias vitamino D šaltinis

Įprastą saulėtą dieną jūsų organizmas gali pasigaminti iki 25 000 tarptautinių vienetų (TV) vitamino D 22 , nors daugelis žmonių saulėje būna nepakankamai, kad optimizuotų vitamino D kiekį. Vis dėlto, jei įmanoma, primygtinai rekomenduoju vitamino D gauti tinkamai būnant saulėje, nes ji teikia naudos ne tik optimizuojant vitamino D kiekį.

Didesnis vitamino D kiekis netgi gali būti sveiko buvimo saulėje rodiklis, o tai savo ruožtu gali lemti daugelį sveikatai naudingų savybių, įskaitant mažesnę vėžio riziką ir ilgesnį gyvenimą, priskiriamų vitaminui D. Pavyzdžiui, reguliarus buvimas saulėje didina melatonino - stiprios priešvėžinės medžiagos - gamybą 23.

Artimieji infraraudonieji saulės spinduliai prasiskverbia giliai į organizmą ir aktyvuoja citochromo c oksidazę, kuri savo ruožtu skatina melatonino gamybą mitochondrijose. Jūsų mitochondrijos gamina ATP - organizmo energijos valiutą. Šalutinis šios ATP gamybos produktas yra reaktyviosios oksidacinės rūšys (ROS), kurios sukelia oksidacinį stresą.

Per didelis ROS kiekis pažeidžia mitochondrijas, o tai lemia neoptimalią sveikatos būklę, uždegimus ir lėtines ligas, tokias kaip diabetas, nutukimas ir trombozė (kraujo krešuliai). Tačiau melatoninas iš esmės išvalo ROS, kurie pažeidžia mitochondrijas. Taigi, jei dieną daug būnate saulėje, jūsų mitochondrijos bus apipiltos melatoninu ir taip sumažinsite oksidacinį stresą24,25.

Jei negalite kasdien pakankamai būti saulėje, gali prireikti vitamino D papildų. Nepamirškite, kad 20 ng/ml, kuris dažnai naudojamas kaip ribinė vitamino D trūkumo riba, ne kartą įrodyta, kad jo visiškai nepakanka gerai sveikatai ir ligų profilaktikai, o tai reiškia, kad iš tikrųjų žmonių, neturinčių optimalaus vitamino D kiekio, yra dar daugiau.

Vienintelis būdas nustatyti, kiek pakanka būti saulėje ir (arba) kiek vitamino D3 reikia vartoti, yra vitamino D kiekio nustatymas, geriausia du kartus per metus. Atlikę tyrimą ir patvirtinę savo vitamino D kiekį, atitinkamai pakoreguokite buvimą saulėje ir (arba) vitamino D3 papildų vartojimą. Tada nepamirškite pakartotinai atlikti testo po trijų-keturių mėnesių, kad įsitikintumėte, jog pasiekėte reikiamą lygį.

Optimalus vitamino D kiekis vėžio prevencijai

Optimalus vitaminų kiekis sveikatos ir ligų, įskaitant vėžio prevenciją, profilaktikai yra nuo 60 ng/ml iki 80 ng/ml (150-200 nmol/l), o pakankamumo riba yra apie 40 ng/ml. Europoje ieškomi matavimai yra atitinkamai 150-200 nmol/l ir 100 nmol/l.

Svarbu prisiminti, kad kalcis, vitaminas D3, magnis ir vitaminas K2 turi būti tinkamai subalansuoti, kad bendra sveikata būtų optimali. Geriausia ir saugiausia yra tiesiog valgyti daugiau kalcio, magnio ir vitamino K2 turtingų maisto produktų, taip pat protingai būti saulėje.

Tačiau, jei atlikus vitamino D tyrimą serume paaiškėja, kad reikia vartoti maisto papildų, taip pat papildomai vartokite magnio ir vitamino K2 (MK-7), kad užtikrintumėte tinkamą pusiausvyrą. Taip pat norėsite užtikrinti, kad laikytumėtės bendro sveiko gyvenimo būdo, kad kuo labiau sumažintumėte vėžio riziką. Kaip paaiškino mokslininkai žurnale Nutrients:26

"Vitamino D papildai nėra stebuklinga piliulė, stebuklingai išsprendžianti vėžio naštą ar galinti pakeisti sveiką gyvenimo būdą. Būtina puoselėti gerą aplinką ir skatinti sveiką gyvenimo būdą, įskaitant kokybišką mitybą ir fizinį aktyvumą. Įrodyta, kad abu šie veiksniai yra naudingi sveikatai sergant daugeliu ligų, įskaitant vėžį, ir yra geriausios turimos prevencinės priemonės."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.08.2018 laikas 17:55 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti
Sumušimai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti, receptai sumušimams gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

25.09.2018 laikas 08:06 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai gerinantys apetitą
Apetitą gerinantys liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai gerinantys apetitą, apetitas, apetito pagerinimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis,...

Skaityti daugiau

17.01.2018 laikas 14:20 Receptai – Patiekalai Žolelių nuoviro kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Riebios veido odos. Ingredientai: Ramunėlių, Liepžiedžių, Šeivamedžio uogų, Medaus, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.05.2024 laikas 08:21 Ką daryti, kad neskaudėtu galva?
Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti?

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 08:13 Dalykai, kuriuos žmogus gailisi gyvenimo pabaigoje

70-80-90 metų žmonių paklausė, ko jie labiausiai gailisi gyvenimo pabaigoje.

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 07:40 2024 m. gegužės 17 d. horoskopas: Žvaigždės atskleidžia paslaptis ir pranašauja pokyčius
Jei vakar vakare daugelis iš jūsų jautėte norą į ką nors žiūrėti rimčiau ir labiau save riboti, tai šiandien Mėnulis yra kelis kartus intensyvesnis.

Skaityti daugiau