Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Gegužės » 17

Ką daryti, kad neskaudėtu galva?

Ką daryti, kad neskaudėtu galva?

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti?

Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam.

Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas. Geriausia rinktis vaisius, daržoves, neriebų jogurtą ir sūrį. Venkite baltos duonos, saldžių gėrimų ir saldainių.

Kontroliuokite suvartojamo kofeino kiekius. Kofeinas sutraukia aplink galvos smegenis esančias kraujagysles, todėl gali prasidėti migrena. Daugiau nei 3 puodeliai natūralios arba 5 puodeliai tirpios kavos per dieną sukels begales problemų. Pakeiskite kavą ar arbatą gėrimais be kofeino. Kartusis šokoladas, kaip visi žinome, naudingas širdžiai, tačiau tai taip pat ir vienas iš kofeino šaltinių, todėl piktnaudžiauti juo negalima.

Venkite maisto priedų. Natrio glutamatas (jo gausu tirpiose sriubose, mėsos konservuose ir daugelyje kitų produktų), aspartamas (cukraus pakaitas), tartrazinas (geltonas dažiklis, naudojamas gazuotiems gėrimams, marcipanams ir keksams), natrio benzoatas (jo yra šaldytose krevetėse, margarine, nealkoholiniuose gėrimuose ir saldumynuose) kai kuriais atvejais taip pat skatina migreną.

Pakelkite serotonino lygį. Tyrimai rodo, kad dėl migrenos kenčiančių žmonių kraujyje serotonino (malonumo ir gero miego hormono) lygis yra per žemas. Pakelti jį padeda ne tik šokoladas, bet ir visaverčiai baltymai (vištiena, kalakutiena, kiaušiniai, bananai, nešlifuoti ryžiai).

Ką daryti, kad neskaudėtu galva?

Nesimaitinkite sausai. Didžiąją galvos smegenis dengiančių dangalų dalį sudaro vanduo (net 90 %). Jeigu organizmui ima trūkti skysčių, sudirgsta nervai, ima skaudėti galvą. Kasdien išgerkite po 1–2 litrus vandens – tai palengvins nemalonius pojūčius, jie kartosis daug rečiau. Jeigu paskubomis valgote kietą maistą, reikėtų užsigerti vandeniu.

Daugiau riešutų, pupų ir imbiero. Magnis padeda sureguliuoti cukraus lygį kraujyje, tačiau jis svarbus ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jeigu norite, kad galvą skaudėtų rečiau, turėtumėte į savo racioną įtraukti žalių daržovių, pomidorų, pupų, bulvių ir avižinių kruopų.

Taip pat labai praverčia ir imbieras – veklioji jo medžiaga kapsaicinas blokuoja kai kurių medžiagų, sukeliančių kraujagyslių uždegimus ir migreną, poveikį. Taip pat kapsaicino rasite garstyčiose ir čili pipiruose.

Užsiimkite relaksacine joga. Tokie užsiėmimai padeda nusiraminti, sumažinti stresą ir palengvinti skausmą. Kai kurios jogos pozos efektyviai sumažina skausmus kaklo ir pečių srityje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2019 laikas 15:04 Receptai Bulvių duona
Bulves su lupenomis išvirkite pasūdytame vandenyje. Mieles ištrinkite su cukrumi. Į šią masę įdėkite 2 arbatinius šaukštelius miltų, išmaišykite ir atidėkite. Nulupkite lupenas ir sutrinkite bulves ir t.t. Skanaus!...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

21.08.2018 laikas 10:30 Receptai Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Žagsėjimas liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo, receptai nuo žagsėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medici...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
12.06.2024 laikas 08:10 Paslaptingas paveldas: McDermotto pilis
Magiškos Airijos širdyje, tarp žalių pievų ir miglotų kalvų, stūkso apleista ir paslaptinga Makdermotto pilis. Istorija ir paslaptimis apipintas didingas statinys vilioja keliautojus ir archeologus savo painiais koridoriais ir užmirštais kampais....

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 08:01 Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas
Kinijos istorijos gilumoje, nuostabioje vietoje, vadinamoje Turpanu, archeologai atrado kai ką įspūdingo - kapavietę, saugančią praeities paslaptis. 2007 m. šis artefaktas pasauliui atskleidė nuostabią istoriją apie žmogų su kojos protezu, atverdamas...

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 07:13 Sigirija: senovinių griuvėsių didybė pasaulio viršūnėje
Ant keisto 200 metrų aukščio geologinio darinio, tarsi paskendusio danguje, stūkso didingi senovinės šventyklos griuvėsiai, nukreipti į žvaigždes. Ši vieta, vadinama Sigirija, dvelkia senovės civilizacijos paslaptimi ir didybe, traukia tyrinėtojų ir ...

Skaityti daugiau