- 01.07.2024
- 0.0 Reitingas
- 1039 Peržiūros
- Komentarai
Migrena yra gana dažnas neurologinis sutrikimas, kuris pasireiškia, kai galvos kraujagyslės išsiplečia arba susiaurėja, padidėja intrakranijinis spaudimas ir sumažėja kraujospūdis.
Sergant migrena jaučiamas stiprus skausmas vienoje galvos pusėje arba abiejose pusėse iš karto. Šį skausmą lydi padidėjęs jautrumas šviesai (žmogui pasidaro nemalonu), regėjimo sutrikimai (baltos dėmės prieš akis) ir pykinimas. Specialistų vertinimu, migrena serga apie 20 proc. mūsų pasaulio gyventojų, 50 proc. iš jų yra moterys. Kai kurie žmonės migreną painioja su cefalgija (įprastu galvos skausmu), tačiau šiuo atveju skausmas yra intensyvesnis ir "pulsuojantis".
Migrena: ką daryti
Daugelis ekspertų mano, kad didelę dalį migrenos atvejų lemia genetiniai veiksniai. Juos sunku atpažinti, nes jie skiriasi priklausomai nuo žmogaus organizmo ir priklauso nuo jo gyvenimo būdo.
Migrenos atsiradimo veiksniai yra šie:
1. Šeimos anamnezė
Šis faktas dar nėra iki galo įrodytas, tačiau nustatyta, kad kai kuriais atvejais viską lemia genas, esantis 9 chromosomoje.
2. Stresas ir nerimas
Jei žmogus nuolat nerimauja ir patiria stresą, migrenos rizika labai padidėja, ypač tiems žmonėms, kurie ir taip kenčia nuo galvos skausmų.
Hormoniniai pokyčiai organizme, kuriuos moterys patiria menstruacijų ar ovuliacijos metu, gali pabloginti situaciją ir sustiprinti galvos skausmus.
Tas pats pasakytina ir apie moteris, vartojančias hormoninius kontraceptikus ar kitus vaistus.
Pulsuojantis skausmas gali trukti nuo 4 iki 72 valandų, jį gali lydėti pykinimas, dirglumas ir galvos svaigimas.
4. Mityba ir alkoholio vartojimas
Tam tikri maisto produktai ir gėrimai taip pat glaudžiai susiję su migrenos atsiradimu. Stimuliuojančios alkoholinių ir energinių gėrimų medžiagos, taip pat kai kurie maisto produktai, kurių sudėtyje yra glutamato, padidina riziką susirgti šia liga.
Gamtos garsai nusiraminti, atsipalaiduoti prieš miegą.
5. Miego sutrikimai
Žmonės, kenčiantys nuo nemigos ar turintys miego sutrikimų, taip pat tie, kuriems dėl įvairių aplinkybių tiesiog nepavyksta išmiegoti reikiamo valandų skaičiaus per parą, yra labiau linkę į galvos skausmus ir ypač į migreną.
6. Neigiama aplinkos įtaka
Tam tikros mūsų aplinkoje esančios medžiagos, taip pat staigūs orų pokyčiai taip pat prisideda prie įvairių negalavimų ir sveikatos sutrikimų.
Šie veiksniai dažniausiai siejami su migrena:
- staigūs temperatūros pokyčiai
- liuminescencinės lemputės arba per ryški šviesa
- stiprus triukšmas
- kompiuterių ekranai
- stiprūs kvapai
- didelis aukštis
- aplinkos tarša.
Kaip per kelias minutes paruošti naminį gėrimą migrenai įveikti?
Jo sudėtyje yra Himalajų druskos, žinomos dėl savo galingų savybių ir didelės maistinės vertės. Ji aprūpina mūsų organizmą svarbiausiais mineralais ir kitomis naudingomis medžiagomis.
Dėl cheminės sudėties šios rūšies druska yra viena naudingiausių žmogaus sveikatai, kai kas ją net vadina "baltuoju auksu".
Joje yra 84 mineralai, elektrolitai ir tonizuojančios medžiagos, padedančios atkurti organizmo prarastas druskas (prakaituojant).
Ir nepaisant to, kad šis alternatyvus kovos su migrena būdas nėra moksliškai įrodytas, jį jau išbandę žmonės sako, kad skausmas praeina per 10 minučių!
Sudėtis:
- Pagalbinės medžiagos: 1 puodelis vandens (200 ml)
- 1/2 citrinos sulčių
- 1 arbatinis šaukštelis rausvosios Himalajų druskos (5 g).
Ką daryti.
- Ištirpinkite Himalajų druską citrinos sultyse, sumaišytose su vandeniu.
- Gautą gėrimą gerkite mažais gurkšneliais, geriausia tuščiu skrandžiu prieš pusryčius.
- Vaikams pakaks vos kelių lašų šio gėrimo įlašinti tiesiai į maistą.
- Šią priemonę taip pat galima naudoti profilaktiškai, prieš pasireiškiant pirmiesiems migrenos simptomams.
- Stebėkite dozę! Venkite per didelio Himalajų druskos vartojimo (daugiau nei 1 arbatinis šaukštelis per dieną), nes tai gali pakenkti jūsų sveikatai.
Būtinai pabandykite pasigaminti šį nuostabų gydomąjį gėrimą namuose ir patirkite galingą jo poveikį. Jis ne tik padeda malšinti galvos skausmą ir migreną, bet ir yra labai naudingas visam organizmui.
P.S. Visada, visų pirmą tarkitės su šios srities specialistai ir klauskite. O, po to žiūrėkite...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau