Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip užauginti svogūnus iš sėklų ir kada sėti laiškinius svogūnus?

Kaip užauginti svogūnus iš sėklų ir kada sėti laiškinius svogūnus?

Svogūnus auginti iš sėklų geriau, nes sėklos yra daug pigesnės nei daigai, antra, labai lengva užauginti svogūnų daigus, nes nereikia pikuoti sėklų į daigų puodelius. Ir trečia, iš sėklų užauginti svogūnai yra didesni nei iš daigų.

Kada ir kaip sėti laiškinius svogūnus

Geriausia svogūnų laiškus sėti nuo vasario vidurio iki kovo vidurio. Vidutiniškai svogūnų sėjos laikotarpis trunka 45-60 dienų.

Dirva, į kurią sėsime, turėtų būti lengva ir puri, kad sėklos galėtų greitai vystytis. Dirvožemį galima naudoti pirktinį arba sumaišytą lygiomis dalimis iš upės smėlio, komposto ir velėnos. 

Sėklos iš parduotuvės jau būna paruoštos sėjai, tačiau savo sėklą geriau patręšti. Tam sėklos dedamos į silpną (0,1 proc. ) kalcio permanganato tirpalą. Norint paspartinti augimą, galima naudoti augimo stimuliatorius.

 Sėklos sėjamos 0,5-1 cm gylyje, eilučių plotis – 5-6 cm. 

Dirvos sluoksnio gylis dėžutėje ar konteineryje turi būti ne mažesnis kaip 6 cm. Sėklas eilutėmis paskleiskite 2 cm atstumu tarp sėklų, kuo platesnis žingsnis sėjant, tuo ilgiau šioje dėžutėje galėsite auginti svogūnus be pikavimo. 

Ant dirvos pabarstykite dar 1 cm, šiek tiek sutankinkite žemę rankomis, palaistykite iš purkštuvo kambario temperatūros vandeniu ir uždenkite plėvele. Daigai pradės rodytis po savaitės.

Kaip prižiūrėti svogūnų daigus 

Dėžutę ar indą reikia laikyti šiltai. Kasdien reikia nuimti plėvelę, vėdinti daigus ir tikrinti dirvos drėgnumą. Po 10-15 dienų, kai pasirodys daigai, plėvelę galima nuimti. Konteineryje 3-5 dienas turi būti 9-12 °C šviesoje, vėliau oro temperatūrą galima šiek tiek padidinti, tačiau nelaikykite daigų patalpoje – daigai auga šilumoje, persodinti į žemę blogiau. Daigus laistykite saikingai. Per visas 60 daigų vystymosi dienų mineralinėmis trąšomis daigus tręškite du kartus – praėjus savaitei po daigų pasirodymo ir dviem savaitėms po pirmojo tręšimo. 

Kada ir kaip sodinti svogūnus atvirame grunte

 Svogūnus į atvirą gruntą galima sodinti jau po 60 dienų nuo sėjos, jei kiekvienas augalas turės 3-4 gerai išsivysčiusius 15-20 cm ilgio tikruosius lapus.

Likus porai dienų iki sodinimo, daigus reikėtų užgrūdinti, trumpam išnešant juos į lauką. Svogūnų lysvę reikėtų įrengti tokioje vietoje, kur būtų gera šviesa ir oro cirkuliacija. Gerai, jei pernai čia augo kopūstai, pomidorai, agurkai ar cukinijos. Atstumas tarp eilių turėtų būti 20-25 cm, o tarp gretimų duobučių – 8-10 cm. 

Didelių veislių sodinimo schema – 30x30 cm. Jei paaiškėjo, kad daigai turi per ilgas šaknis, jas galima sumažinti maždaug trečdaliu. Iškart po persodinimo svogūnai laistomi. Kad augalai gerai įsišaknytų, pirmąją savaitę juos reikia laistyti kasdien. Vėliau, jei oras sausas, svogūnų sodinukus laistykite ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę. Kai pradeda formuotis svogūnėliai, laistymą reikia nutraukti.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.07.2020 laikas 09:28 Petražolės – ne tik naudingos prieskoninės daržovės
Petražolių tėvyne laikomos Viduržemio jūros pakrančių šalys, o apie jų gydomąsias savybes žinojo jau senovės graikai ir romėnai. Dabar petražolės auginamos visame pasaulyje kaip populiarus prieskonis ir naudingi vaistiniai augalai....

Skaityti daugiau

02.07.2020 laikas 19:04 Valgomasis česnakas (Allium sativum) Česnako nauda
Valgomasis česnakas (lot. Allium sativum) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Stiebas tiesus, status. Lapai plokšti, linijiški. Žiedai susikaupę skėčio pavidalo žiedyne, smulkūs. Valgomasis česnakas, česnako nauda, česnako pašalinis poveikis, česnako gerosios savybės, k...

Skaityti daugiau

12.11.2022 laikas 13:24 Teismas panaikino absurdišką draudimą melžti karves anksti ryte
2022 m. spalio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį atnaujintoje administracinio nusižengimo byloje, kurioje V.V.K. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 488 straipsnio 1 dalį nubaustas 20 eurų bauda už tai, kad 2021 m. gegužės 11 d. apie 6.10 val. ryto...

Skaityti daugiau

26.11.2024 laikas 10:45 Auginkite Imbierą Namuose: Patarimai ir Liaudies Receptai

Imbieras yra ne tik skanus prieskonis, bet ir naudinga augalinė medžiaga, kurią galite lengvai auginti savo namuose. Tai puiki idėja, kai norite turėti šviežio imbiero tiesiai po ranka, ir šis augalas nereikalauja daug priežiūros. Pasidalinsiu, kaip sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti imbierą kamba...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau