Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Galvos bus didelės kaip delnas: kaip laistyti svogūnus, kad geriau augtų

  • 23.06.2023
  • 1.0 Reitingas
  • 634 Peržiūros
  • Aptarti

Pelenai yra paprastas ir veiksmingas sprendimas, kuris idealiai tinka svogūnams maitinti liepos mėnesį.

kaip laistyti svogūnus, kad geriau augtų

Liepa - tai metas, kai svogūnai žydi. Šiuo metu šį lysvės padarą maitinti tinkamomis maistinėmis medžiagomis yra kaip niekada svarbu.

Paprastai svogūnai nustoja augti, o jų galvutės būna maždaug graikinio riešuto dydžio. Tačiau po to svogūnai gali nustoti augti. Jei laiku netręšite (arba nežinote tinkamos trąšų rūšies), gausite labai neįspūdingą mažų svogūnėlių derlių.

Kokios trąšos patinka svogūnams - tinkamas produktas sezonui

Sprendžiant, kokias trąšas naudoti daugiamečiams svogūnams, svarbu atsižvelgti į augalo augimo laikotarpį. Pagrindinės svogūnų tręšimo taisyklės yra tokios:

  • Azoto trąšas geriausia naudoti atsargiai, augalo vegetacijos pradžioje (ne tvarkant lysvę liepos mėnesį).
  • Fosforo ir kalio trąšomis tręškite tada, kai svogūnai susiformuoja ir auga (praėjus 3-4 savaitėms po pirmojo etapo). Svogūnų lysves tręškite kas 2 savaites.
  • Ieškodami, kuo šerti svogūnus, kad padidėtų galvutės, net nesvarstykite azoto priemonių (įskaitant liaudiškus "eliksyrus" su amoniako spiritu). Patyrę augintojai žino: jų niekada negalima naudoti galvutės brendimo laikotarpiu, tai tik pražudo augalą (svogūnai ilgai bręsta, o pasėlis vėliau greitai sunyksta).

Geriausias būdas tręšti svogūnus namuose

Svogūnų tręšimas pelenais yra vienas iš populiarių būdų padidinti derlių be finansinių išlaidų. Jei ieškote paprasto ir veiksmingo būdo, kaip tręšti svogūnus - kad būtų daugiau galvučių ir geresnis derlius - šis būdas yra geriausias.

Pelenuose yra viso kalio ir fosforo, kurio augalui reikia liepos mėnesį. Jo naudojimas nepareikalaus daug pastangų ir laiko, tačiau tikrai duos rezultatų. Naudojimo variantų yra daug, tačiau paprastas - 200 g pelenų užpilkite kibiru verdančio vandens, palikite kelias dienas mirkti, o tada palaistykite lysvę. Iš viso rekomenduojama laistyti du ar tris kartus per sezoną.

Likus porai savaičių iki derliaus nuėmimo pradžios svogūnus nustokite laistyti. Paskutinį kartą tręšti pelenais geriausia tuo metu - nenaudojant vandens.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.01.2023 laikas 09:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau

01.02.2021 laikas 10:53 Morkos: Morkų nauda sveikatai ir grožiui
Kultūriniu augalu morkos tapo tik viduramžiais ir tuo metu buvo laikomos ypatingu delikatesu. Nors šiais laikais morkos tapo įprasta kasdiene daržove, jų vertingosios savybės nė kiek nesumenko. Morkos gydo, tonizuoja, stiprina, jaunina organizmą....

Skaityti daugiau

03.08.2022 laikas 08:15 Kada už įsigytą nekokybišką augalą galime prašyti grąžinti pinigus?
Vis dėlto, tik išskirtiniais atvejais galima iš pardavėjo prašyti susigrąžinti pinigus už nekokybiškus sodinukus ar nepilnai suteiktą informaciją apie jų auginimą. Visai neseniai nuskambėjo garsioji „palmių byla“, kai už pajūryje neišgyvenusias palmes pardavėjai buvo teismo įpareigoti ne tik grąžint...

Skaityti daugiau

07.09.2021 laikas 22:09 Liaudies medicina: saulėgrąža ir gydymo būdai
Esu didelė gamtos mylėtoja, renku vaistažoles, namie auginu kambarinius vaistinius augalus, pati gaminu tinktūras, tepalas, nuovirus. Šiomis priemonėmis gydausi pati. Jei paprašo, duodu giminaičiams ir pažįstamiems. Ačiū Dievui, gamta man padeda visada....

Skaityti daugiau

10.02.2021 laikas 23:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau