Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Uogos

Mėlynės vaistas nuo senatvės

Mėlynės Vaistas Nuo Senatvės

Jei norime ilgai išlikti jaunos, per dieną turėtume suvalgyti ne mažiau kaip stiklinę mėlynių.

Mėlynėse yra tiek antioksidantų, kad jų nevalgyti (ypač sezono metu), yra tiesiog žiaurus nusikaltimas. Stiklinė per dieną - ir būsite kaip nauja! Na, beveik.

Naudingas savybes mėlynei suteikia dažikliai polifenoliai, kurie ir nulemia sodrią mėlynių spalvą. Jų poveikis senėjimo procesams (pristabdo) yra 50 kartų galingesnis nei gerai žinomo antioksidanto vitamino C.

Kiekvieną dieną rekomenduojama suvalgyti po stiklinę šių uogų, nes mėlynės:

- turi priešvėžinio poveikio (užkerta kelią piktybinių auglių augimui),
- gerina regėjimą,
- stiprina kaulus,
- sumažina cukraus kiekį kraujyje, kartu sumažina diabeto atsiradimo riziką,
- turi antibakterinio poveikio, padeda kovoti su šlapinimosi takų infekcijomis,
- lėtina senėjimo procesus. Žiurkės, kurias 8 savaites šėrė mėlynių ekstraktu, visiškai nepaseno, palyginti jas su giminaitėmis, kurios buvo maitinamos įprastu žiurkių maistu.

Iš visų miško uogų mėlynės teisėtai laikomos naudingiausiomis. Paskutiniai moksliniai tyrimai pateikė įrodymų, kad šita uoga turi begalę unikalių savybių, kurių svarbiausios - gebėjimas atkurti įvairias organizmo funkcijas ir aktyviai užkirsti kelią senėjimui.

Liaudies medicinoje mėlynės, kaip universalus vaistinis augalas, žinomos seniai. Pavyzdžiui, mėlynių kisielius yra labai veiksminga priemonė skrandžio sutrikimams gydyti.

Liaudies gydytojai rekomenduoja gerti prinokusių mėlynių uogų sultis, sergant gastritu su sumažėjusiu rūgštingumu, taip pat sergant hepatitu ir esant žarnyno darbo sutrikimui. Mėlynių sultyse yra ypatingas augalinis fermentas sekretinas, kuris padeda suvirškinti maistą.
Mėlynių lapuose yra vitamino С, organinių rūgščių, eterinių aliejų. Būtent todėl lapų antpilas turi antiseptinio poveikio ir yra sėkmingai naudojamas gydyti įvairius uždegiminius burnos gleivinės, virškinamojo trakto, šlapimo pūslės susirgimus, taip pat gydyti akmenligę.

Mėlynių uogose daug pektininių medžiagų. Jos greitai pašalina iš organizmo toksinus, sunkiųjų metalų druskas. Ypač mėlynės naudingos žmonėms, kurie kenčia dėl medžiagų apykaitos sutrikimų.

Unikalios mėlynių gydomosios savybės suteikia palengvėjimą ir diabetikams, nes mėlynių lapų arbata turi cukraus kiekį mažinančio poveikio ir gali būti naudojama kompleksinėje cukrinio diabeto terapijoje.

Taip pat mėlynes galima vartoti ir kaip išorinius vaistus. Pavyzdžiui, gydant nudegimus, egzemas, opas ir spuogus, ant odos užtepama tiršta virtų uogų košelė.

Palyginti neseniai buvo atrastas mėlynių augalinių pigmentų vaidmuo. Jų bioflavonoidai veikia akies tinklainę, padeda gamintis baltymui, būtinam regėjimo adaptacijai tamsoje. be to, mėlynės padeda esant susirgimams, kurie sukelia akies dugno kraujagyslių pažeidimus, sergant glaukoma


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.12.2020 laikas 17:41 Čiobreliai (Thymus). Liaudies Medicinos Receptai Su Čiobreliais
Čiobreliai, kaip ir bazilikai, kulinarijoje vartojami prieskoniniai augalai. Čiobreliais efektyvu gydyti uždegimines burnos ir gerklės bei viršutiniųjų kvėpavimo takų ligas. Čiobrelių preparatai padeda atsikosėti. Sergantiems peršalimo ligomis naudinga gerklę skalauti čiobrelių arbata ar nuoviru....

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:50 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?
Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių nam...

Skaityti daugiau

07.03.2024 laikas 09:50 Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį: rezultatai jus nustebins?
Jei norite, kad pelargonijos vasarą vešliai žydėtų, pavasarį laikas jas genėti. Pavasarinis pelargonijų genėjimas yra naudingiausias indėlis į būsimą jų žydėjimą.

Skaityti daugiau

27.03.2023 laikas 19:41 Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai
Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini....

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 07:15 Paprastasis šaltekšnis (Frangula alnus)
Paprastasis šaltekšnis (lot. Frangula alnus) - tai krūmas arba medelis, užaugantis iki 5 m aukščio. Lapai pražanginiai, kiaušinio formos, lygiakraščiai, su lygiagrečiomis gyslomis. Šakų žievės išorinė pusė ruda, lygi, blizganti. Vaisius – mėsinga uoga. Jos neprinokusios būna žalios spalvos, o prinok...

Skaityti daugiau