Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės ir Daržininkystės Patarimai

Sodininkystės Patarimai | Daržas, Daržovės ir Vaistažolės:


Daržovės

Ar svajojate apie sultingus burokėlius be varginančio retinimo? Tinkamas dirvos paruošimas, sėja ir daigų priežiūra gali užtikrinti gausų derlių be papildomo darbo. Šiame straipsnyje dalinamės praktiniais patarimais, kaip auginti burokėlius lengvai ir efektyviai, pradedant dirvos paruošimu ir baigiant apsauga nuo šalnų.

Sodas
Braškių uogos – tikras sodo džiaugsmas, tačiau norint mėgautis sultingomis ir saldžiomis uogomis, būtina tinkamai pasirūpinti jų tręšimu pavasarį. Laiku ir tinkamai patręštos braškės ne tik duos gausų derlių, bet ir bus atsparesnės ligoms bei kenkėjams. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip paruošti braškių lysvę, kokias trąšas naudoti ir kaip pelenai gali tapti jūsų sodo paslaptimi.
Daržovės
Ar žinojote, kad tinkamas augalų derinimas sode gali padidinti derlių ir sumažinti kenkėjų daromą žalą? Sodininkystėje augalų suderinamumas yra esminis veiksnys, užtikrinantis sveiką augalų augimą ir gausų derlių. Netinkamai parinkti kaimynai gali slopinti vienas kito augimą, pritraukti kenkėjų ar platinti ligas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirinkti tinkamus augalus sodui ir ko vengti, kad jūsų daržas klestėtų.
Sodas

Norite mėgautis sultingomis ir saldžiomis vyšniomis tiesiai iš savo sodo? Tinkamas tręšimas pavasarį ir žydėjimo metu yra raktas į gausų derlių. Šiame gide rasite viską, ką reikia žinoti!

Sodas

Įvadas: Pavasaris – metas, kai gamta atgyja, o sodininkai su nekantrumu ruošiasi naujam sezonui. Ankstyvas pavasaris yra puikus laikas pradėti sėją, tačiau svarbu žinoti, kokius augalus galima sėti jau dabar. Šiame straipsnyje aptarsime daržoves, žalumynus ir dekoratyvinius augalus, kuriuos galite sėti kovo ar balandžio mėnesiais, bei pateiksime praktinius patarimus gausiam derliui.

Sodas

Įvadas: Norite mėgautis sultingais ir saldžiais arbūzais tiesiai iš savo sodo? Arbūzų auginimas gali atrodyti sudėtingas, tačiau su tinkamomis žiniomis ir šiek tiek pastangų tai prieinama net pradedantiesiems. Šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie sėją, dirvožemio paruošimą, priežiūrą ir net Mėnulio kalendoriaus įtaką – pasiruoškite gausiam derliui!

Sodas
Pavasaris – metas, kai šiltnamis atgyja naujam sezonui. Norint užtikrinti sveiką augalų augimą ir gausų derlių, būtina tinkamai paruošti dirvą. Kaip pašalinti praėjusių metų likučius? Kaip praturtinti dirvą maistinėmis medžiagomis ir apsisaugoti nuo ligų? Šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie šiltnamio dirvos paruošimą pavasarį – nuo valymo ir purenimo iki tręšimo ir dezinfekavimo.
Sodas
Vaismedžių genėjimas – tai menas ir mokslas, padedantis užtikrinti sveiką augimą ir gausų derlių. Nesvarbu, ar jūsų sode auga obelys, kriaušės, slyvos, trešnės, ar vyšnios, tinkamas genėjimas yra būtinas, kad medžiai klestėtų. Kada genėti? Kaip pasirinkti įrankius ir apsaugoti pjūvius? Kaip prižiūrėti medžius po procedūros? Šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie vaismedžių genėjimą – nuo pagrindinių taisyklių iki specifinių patarimų kiekvienai rūšiai. Sužinokite, kaip formuoti vainiką, pašalinti nereikalingas šakas ir apsisaugoti nuo ligų. Nesvarbu, ar esate pradedantysis sodininkas, ar patyręs augintojas, šie praktiniai pavyzdžiai ir rekomendacijos padės jūsų sodui žydėti kaip niekada anksčiau. Pradedame!
Sodas
Daugelis sodininkų, atėjus pavasariui, perkelia daigus ant palangės, tikėdamiesi, kad saulės spinduliai suteiks augalams reikalingos šviesos ir šilumos. Tačiau ekspertai įspėja: ne visi augalai gerai toleruoja tokias sąlygas. Palangė dažnai laikoma idealią vieta daigams, tačiau staigūs temperatūros svyravimai – karštis dieną ir šaltis naktį, ypač jei langas pravertas vėdinimui – gali sukelti augalams stresą, sulėtinti jų augimą ar net lemti jų žūtį. Šiame straipsnyje aptarsime, kokių daržovių reikėtų vengti auginti ant palangės, kodėl jos netinka, ir kurios daržovės puikiai prisitaiko prie šių sąlygų.
Sodas
Pomidorai – vienos mėgstamiausių daržovių lietuvių daržuose, tačiau gausus jų derlius prasideda nuo tinkamo sėjos laiko ir rūpestingos priežiūros. 2025 m. vasaris yra puikus metas pradėti auginti stiprius daigus, kurie vasarą džiugins sultingais vaisiais. Nesvarbu, ar svajojate apie ankstyvą derlių birželį, ar ilgai derančias vėlyvąsias veisles rudenį – viskas prasideda nuo sėklos. Šiame straipsnyje rasite išsamias rekomendacijas, kada ir kaip sėti pomidorus, bei patarimus, kaip užauginti sveikus daigus, kad jūsų daržas klestėtų!
Sodas
Pavasaris – metas, kai narcizai ima busti ir ruošiasi džiuginti mus savo elegantiškais žiedais. Šios gėlės yra tikras gėlyno perlas, tačiau norint, kad jos žydėtų gausiai ir ilgai, reikia jas tinkamai pamaitinti. Ankstyvas pavasaris, kai pasirodo pirmieji ūgliai, yra idealus laikas tręšimui – būtent tada narcizai kaupia jėgas pumpurams. Šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie narcizų trąšas – nuo parduotuvinių iki natūralių, kurias galite pasigaminti patys. Pasiruoškite paversti savo sodą pavasario šedevru!
Sodas
Ar žinojote, kad sudygusios bulvės, kurias dažnai laikome nereikalingomis, gali tapti tikru lobiu jūsų augalams? Bulvių daigai – ne šiaip atliekos, o natūralus biostimuliatorių šaltinis, galintis pamaitinti tiek kambarinius gėlynus, tiek daržo lysves. Užuot išmetę, panaudokite juos gamindami paprastas, bet veiksmingas trąšas, kurios ne tik sutaupys pinigų, bet ir prisidės prie tvaresnio gyvenimo būdo. Šiame straipsnyje dalinamės praktiniu receptu ir patarimais, kaip tai padaryti!
1 2 3 ... 29 30 »