Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Uogos

Dygliuotasis šaltalankis: šaltalankio uogos liaudies medicinoje

Šaltalankio uogos - sultingos, rūgštoko skonio, su oranžinės ar raudonos spalvos kauliukais, turi labai trumpus stiebelius. Atrodo, kad uogos tiesiog apkibusios šakas. Vaisių aromatas primena citrusinius vaisius.

Dygliuotasis šaltalankis: šaltalankio uogos liaudies medicinoje

Dygliuotasis šaltalankis - nedidelis medelis arba šakotas krūmas, augantis prie upių, ežerų, smėlynuose. Labiausiai patinka lengva derlinga dirva. Augalas atsparus šalčiui. Kai kurie sodininkai šaltalankį augina savo sklypuose.

Šaltalankio uogos renkamos vėlyvą rudenį, po pirmųjų šalnų.

Uogose randama daug karotino, organinių rūgščių, o taip pat vitamino C bei B ir E grupės vitaminų. Šaltalankio uogos - vienas iš didžiausių vitaminų šaltinių.

Iš šviežių uogų gaminamos sultys, sirupas, kompotas, kisielius, želė, džemas ir t.t. Šaltalankio uogos be kauliukų konservuojamos su cukrumi. Uogos gerai išsilaiko užšaldytos. Šaltalankio uogų gėrimas gerai atgaivina ir malšina troškulį.

Šaltalankis ir virškinimo trakto ligos. Šviežios šaltalankio uogos ir sultys rekomenduojamos nuo sumažėjusio skrandžio sulčių rūgštingumo, esant atoniniam vidurių užkietėjimui. Šaltalankio sėklų nuoviras - puiki laisvinančioji priemonė.

Nuo skrandžio ligų geriamas šaltalankio uogų nuoviras: 3 valg. šaukštus uogų užpilti 0,5 l karšto vandens, pavirinti 10 minučių ant silpnos ugnies ir nukošti. Gerti vietoje arbatos po 2 - 3 stiklines per dieną.

Šaltalankio aliejus vartojamas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti: vartoti po 1 arbat. šaukštelį šaltalankio aliejaus 2-3 kartus per dieną pusė valandos iki valgio. Esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui, šaltalankio aliejų reikia neutralizuoti su magnezija ar sodos tirpalu.

Šaltalankio produktai ar šaltalankio aliejus gali būti užgeriami šarminiu mineraliniu vandeniu, o perdirbant uogas 1-am kg šviežių uogų dedama 16 g druskos.

Skrandžio ir žarnyno sutrikimams, viduriavimui gydyti taip pat vartojami šaltalankio lapai ir šakelės. 1 valg. šaukštą smulkintos žaliavos užpilti 1 stikline šalto vandens, užvirinti, pavirinti 5 minutes ant silpnos ugnies, pusvalandį palaikyti ir nukošti. Išgerti per vieną kartą. Esant būtinybei, pakartoti gydymą.

Šaltalankis nuo reumato ir podagros. Šaltalankio uogos ir lapai iš organizmo šalina perteklines šlapimo ir oksalo rūgštis. Dėl šios savybės antpilai vartojami reumato ir podagros gydymui. Liaudies medicinoje nuo šių susirgimų, o taip pat nuo cukrinio diabeto siūlomas šaltalankio lapų antpilas (10 g lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens).

Odos ir gleivinės ligų gydymas. Esant alerginiams odos susirgimams (dermatitas, egzema), trofinėms opoms ir spinduliniams dermatitams ruošiamas toks nuoviras: 20 g uogų užpilti 1 stikline vandens, pavirinti 15 minučių, palaikyti pusę valandos, nukošti. Vartoti per dieną 100 g išgeriant arba dedant kompresus.

Nuo nušalimo, nudegimo, pūlingų žaizdų rekomenduojama prie pažeistų vietų dėti šviežias šaltalankio uogas. Šaltalankio lapai ir šakelės įeina į sudėti gydomųjų vonių, skirtų odos susirgimams gydyti.

Šaltalankio aliejus vartojamas gydyti nudegimus, nušalimus, trofines opas, pragulas, egzemas, sunkiai gyjančias žaizdas ... Pažeistą odos vietą gerai nuplauti antiseptine priemone, truputį nudžiovinti, pipete užlašinti šaltalankio aliejaus, uždėti sterilią marlės servetėlę, vaškinį popierių ir apibintuoti. Raištis keičiamas kas antrą dieną. Gydymo kursas būna ilgas - 4 - 6 savaitės, o kartais ir ilgiau.

Šaltalankis ir širdies-kraujagyslių ligos. Šaltalankio aliejus neleidžia vystytis aterosklerozei ir pagerina bendrą savijautą, sergant šia liga. Sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje ir paretėja stenokardijos priepuolių tankis. Šaltalankio uogos naudingos aterosklerozės profilaktikai ir gydymui bei senyvo amžiaus žmonių pakitimų, susijusių su amžiumi, gydymui. Šaltalankio lapuose ir uogose yra kumarino, kuris neleidžia kraujagyslėse susiformuoti trombams.

Šaltalankio aliejus ginekologijoje. Ginekologinėje praktikoje šaltalankio aliejus naudojamas gydyti gimdos kaklelio erozijos žaizdas, esant kolpitams, endocervicitams, cervicitui. Pažeistas gleivinės vietas nuvalyti ir patepti gausiai suvilgytu šaltalankio aliejumi tamponu. Esant gimdos kaklelio erozijai, šaltalankio aliejumi suvilgytas tamponas įstumiamas į makštį ir prispaudžiamas prie pažeistos vietos. Tamponai keičiami kiekvieną dieną. Gydymo kursas - 5 - 15 dienų. Esant būtinybei, gydymą pakartoti po 4 - 6 savaičių.

Šaltalankis išsprendžia ir potencijos problemas. Šaltalankio uogose yra daug vitamino E, todėl jos naudingos ne tik vyresniems nei 40 metų amžiaus vyrams, bet ir jauniems vyrams, turintiems problemų su potencija. Sultys, šviežios uogos, aliejus salotose padės išspręsti šią problemą.

DĖMESIO!

Reikia atsiminti, kad pasitaiko individų, kurių organizmas nepriima šaltalankio ir iš jo pagamintų preparatų. Šaltalankio aliejaus negalima vartoti esant ūmiam cholecistitui, kasos uždegimams ir skrandžio bei žarnyno trakto negalavimams. Sergant kepenų ligomis, per didelis šaltalankio preparatų vartojimas pakeičia kepenų audinį. Todėl vartoti šaltalankio preparatus reikia pasitarus su gydytoju.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.05.2020 laikas 19:55 Gydomosios Kiaulpienių Šaknys
Dosnusis ruduo džiugina daržovių ir vaisių gausa. Lepindami savo skrandžius daug rečiau pagalvojame apie sveikatą bei grožį. Prisiminkime kai kurias daržininkų nelabai mėgstamas, bet naudingas šakneles, kurių pasikasti dabar pats metas....

Skaityti daugiau

18.05.2021 laikas 07:16 Braškės: vasara kvepiančių uogų nauda grožiui ir sveikatai
Braškės yra vienos laukiamiausių sezoninių uogų, pasižyminčių nuostabiu aromatu ir puikiu skoniu. Vis dėlto, braškės yra ne tik skanios, bet taip pat ir labai naudingos, todėl jas tikrai verta įtraukti į savo mitybos racioną....

Skaityti daugiau

13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau

10.02.2021 laikas 22:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau

18.03.2019 laikas 10:34 Graikinių riešutų aliejus
Graikinių riešutų aliejus gausus Omega-6 riebalų rūgščių, reikalingų plaukų augimui, odos ir kaulų struktūros palaikymui, hormonų gamybai ir reprodukcinei funkcijai palaikyti, Omega-9 riebalų rūgščių.  Aliejus turi savybę sureguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, todėl tinka visų tipų odai puosel...

Skaityti daugiau