Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

Ką daryti, kad česnakų ir svogūnų galvutės būtų didesnės?

Ką daryti, kad česnakų ir svogūnų galvutės būtų didesnės?

Kaip užauginti gerą svogūnų ir česnakų derlių? Tai priklauso nuo tinkamai parinktos sodinimo vietos, dirvos paruošimo, priežiūros ir tręšimo.

Rinkdamiesi vietą šiems augalams sodinti, turėtumėte nepamiršti, kad jų priešas yra per didelė drėgmė. Todėl šiuos augalus reikėtų sodinti aukštesnėse vietose, kur nesikaupia lietaus vanduo. Taip pat tai turėtų būti vieta, atvira saulei.

Svogūnams ir česnakams labiausiai tinka lengvos ir derlingos priemolio ir priesmėlio dirvos.

Birželis yra svarbus mėnuo svogūnų ir česnakų vystymuisi - tuo metu aktyviai auga plunksnos, o po žeme pradeda formuotis svogūnėliai. Laiku įterptos tinkamos trąšos šiuo laikotarpiu prisideda prie svogūnėlių padidėjimo, pagerina jų kokybę.

Birželio mėnesį žieminiams česnakams ir svogūnams reikia fosforo ir kalio. Fosforas ir kalis pagreitina svogūnėlių brendimą, prisideda prie didesnio derliaus.

Norint užauginti stambius česnakus, birželio mėn:

Galite paimti po pusę šaukšto superfosfato ir kalio chlorido, juos išmaišyti ir pabarstyti česnakų lysves.

Galite laistyti trąšų tirpalu - tam 10 litrų vandens ištirpinkite arbatinį šaukštelį kalio monokalio fosfato. Vakare šiuo tirpalu česnakus apdorokite purkštuvu.

Kaip maitinti česnakus ir svogūnus birželio mėn.

Kaip ir česnakus, birželio viduryje svogūnus galima maitinti superfosfatu ir kalio chloridu. Geriau naudoti vandeninį trąšų tirpalą. Birželio pradžioje svogūnus galima tręšti azotu. Tinka karbamidas, amonio sulfatas. Vienam kibirui vandens reikia sunaudoti šaukštą trąšų.

Norint svogūnus pamaitinti kaliu, galima naudoti medžio pelenus, kuriuose šio elemento yra daug.

Vieną litrinį indą pelenų ištirpinkite 10 litrų vandens ir šiuo tirpalu laistykite svogūnus bei česnakus. Toks šėrimas tikrai suteiks jėgų augimui - česnakų ir svogūnų galvos užaugs didelės.

Vietoj pelenų užpilo galite naudoti kalio sulfatą - tam tikslui 10 litrų vandens ištirpinkite 25 g trąšų ir laistykite augalus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.07.2022 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

02.05.2021 laikas 13:44 Apie pomidorų naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis. Pomidoras, Likopino, Aktyviai, Kovoja, Su, Navikinėmis, Ligomis, Daržovių, Varto...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:29 Dygliuotasis šaltalankis: šaltalankio uogos liaudies medicinoje

Šaltalankio uogos - sultingos, rūgštoko skonio, su oranžinės ar raudonos spalvos kauliukais, turi labai trumpus stiebelius. Atrodo, kad uogos tiesiog apkibusios šakas. Vaisių aromatas primena citrusinius vaisius.

...

Skaityti daugiau

11.08.2019 laikas 10:47 Margainių sėklų aliejus

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos prieži...

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 20:33 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Didysis Debesylas
Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Turi trumpą, storą, šakotą šakniastiebį su nedaug iš jo išaugančių mėsingų šaknų. Stiebas stačias, jų keletas. Stiebai šakoti, briaunuoti, su plaukeliais. Lapai stambūs, priešiniai, nelygiai dantyti, su plaukeliais....

Skaityti daugiau