Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

Ką daryti, kad česnakų ir svogūnų galvutės būtų didesnės?

Ką daryti, kad česnakų ir svogūnų galvutės būtų didesnės?

Kaip užauginti gerą svogūnų ir česnakų derlių? Tai priklauso nuo tinkamai parinktos sodinimo vietos, dirvos paruošimo, priežiūros ir tręšimo.

Rinkdamiesi vietą šiems augalams sodinti, turėtumėte nepamiršti, kad jų priešas yra per didelė drėgmė. Todėl šiuos augalus reikėtų sodinti aukštesnėse vietose, kur nesikaupia lietaus vanduo. Taip pat tai turėtų būti vieta, atvira saulei.

Svogūnams ir česnakams labiausiai tinka lengvos ir derlingos priemolio ir priesmėlio dirvos.

Birželis yra svarbus mėnuo svogūnų ir česnakų vystymuisi - tuo metu aktyviai auga plunksnos, o po žeme pradeda formuotis svogūnėliai. Laiku įterptos tinkamos trąšos šiuo laikotarpiu prisideda prie svogūnėlių padidėjimo, pagerina jų kokybę.

Birželio mėnesį žieminiams česnakams ir svogūnams reikia fosforo ir kalio. Fosforas ir kalis pagreitina svogūnėlių brendimą, prisideda prie didesnio derliaus.

Norint užauginti stambius česnakus, birželio mėn:

Galite paimti po pusę šaukšto superfosfato ir kalio chlorido, juos išmaišyti ir pabarstyti česnakų lysves.

Galite laistyti trąšų tirpalu - tam 10 litrų vandens ištirpinkite arbatinį šaukštelį kalio monokalio fosfato. Vakare šiuo tirpalu česnakus apdorokite purkštuvu.

Kaip maitinti česnakus ir svogūnus birželio mėn.

Kaip ir česnakus, birželio viduryje svogūnus galima maitinti superfosfatu ir kalio chloridu. Geriau naudoti vandeninį trąšų tirpalą. Birželio pradžioje svogūnus galima tręšti azotu. Tinka karbamidas, amonio sulfatas. Vienam kibirui vandens reikia sunaudoti šaukštą trąšų.

Norint svogūnus pamaitinti kaliu, galima naudoti medžio pelenus, kuriuose šio elemento yra daug.

Vieną litrinį indą pelenų ištirpinkite 10 litrų vandens ir šiuo tirpalu laistykite svogūnus bei česnakus. Toks šėrimas tikrai suteiks jėgų augimui - česnakų ir svogūnų galvos užaugs didelės.

Vietoj pelenų užpilo galite naudoti kalio sulfatą - tam tikslui 10 litrų vandens ištirpinkite 25 g trąšų ir laistykite augalus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.09.2021 laikas 06:53 Rasakila – vaistažolė moterims

Viduramžiais alchemikai rasakilas naudojo įvairiems bandymams atlikti, nes tikėjo, kad augalai turi stebuklingų savybių. Lapų sultis jie naudojo bandydami sukurti filosofijos ir išminties akmenį bei gyvybės eliksyrą. Iš čia kilęs ir lotyniškas augalo pavadinimas – Alchemilla.

...

Skaityti daugiau

12.08.2024 laikas 09:07 Patarimas: kada ir kaip persodinti bijūnus?

Bijūnus drąsiai galima vadinti tikra bet kurio sodo puošmena. Tačiau tam, kad šie augalai džiugintų sodriais žiedais, juos reikia laiku ir teisingai persodinti.

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

09.04.2019 laikas 09:41 Kviečių gemalų aliejus
Kviečių gemalų aliejus labai vertinamas dėl nemažo nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9) kiekio.  apsaugines funkcijas. Be to, kviečių gemalų aliejus laikomas vienu didžiausiu vitamino E, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, šal...

Skaityti daugiau

25.08.2022 laikas 08:05 Rugpjūčio antra pusė – česnakų dorojimo laikas
Mažai rasime žmonių, kas nemėgtų česnakų, bet kuri šeimininkė be jų praktiškai neapsieina. Kokiomis savybėmis pasižymi česnakas, gal neverta varginti skaitytojų – puslapio neužtektų.

Skaityti daugiau