Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Ką daryti, kad burokėlis augtu ir užaugtu?

Ką daryti, kad burokėlis augtu ir užaugtu?

Burokėliai yra nepakeičiamas įvairių patiekalų ingredientas, todėl mūsų šalyje juos augina beveik visi. Jo vaisiuose yra vitamino C, vario, vitamino A ir fosforo. Todėl jis naudingas virškinimui ir imunitetui.

Kad jūsų sklype užaugtų dideli ir saldūs burokėliai, turite žinoti keletą šios kultūros priežiūros paslapčių. Burokėliai mėgsta neužsikrėtusią derlingą dirvą, todėl prieš sodindami būtinai į žemę įberkite pelenų. Be to, šiems augalams reikia tinkamo apšvietimo, nes priešingu atveju daigai blogai prigyja ir yra silpni.

Burokėliams svarbi vidutinė drėgmė, tačiau nepamirškite, kad dirvą reikia reguliariai purenti. Liepos mėnesį šakniavaisiai jau būna visiškai susiformavę, todėl augalui reikia tam tikrų trąšų, kurios padės gauti gausų derlių. Be to, šiuo laikotarpiu laistymą jau galima sumažinti.

Liepos mėnesį burokėliams ypač reikia tokių naudingų medžiagų kaip boras, varis, kalis, fosforas ir azotas. Taip pat daržininkai rekomenduoja tręšti mineralinėmis trąšomis, naudojant kompostą arba humusą. Per sezoną, ekspertų teigimu, paprastai atliekami du tokie tręšimai. Pirmą kartą - po pirminio retinimo (papildomai reikėtų įterpti 10 g karbamido 1 kv. metrui), o po to - uždarius tarpueilius (papildomai 10 g kalio chlorido ir 8 g superfosfato 1 kv. metrui).

Liepos mėnesį atidžiai stebėkite augalų būklę. Jei reikia, būtinai patręškite trąšomis. Pavyzdžiui, pageltonavus lapams, įberiama kalio. Norint paruošti trąšas, kibire vandens praskiedžiama 80 g kalio chlorido ir 200 g kalkių. Tręšiama du kartus.

Rudenėjant į išpurentą dirvą įterpiama natrio. Čia į pagalbą ateis medžio pelenai, barstomi tarp eilučių. Papildomai lapai apipurškiami sūdytu vandeniu.

Jei burokėlių lapai per šviesūs, tai rodo, kad trūksta kalio. Esant tokiai problemai, praskieskite 8 litrais vandens 1 litrą karvių, užpilkite skaičiuodami, kad šis kiekis išeis 1 kv. m. Norint padidinti cukraus kiekį daržovėje liepos mėnesį, augalas papildomas vandens ir druskos tirpalu (1 valgomasis šaukštas druskos kibirui vandens).


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.12.2020 laikas 16:45 Stebuklinga cinamono lazdelė
Cinamonas (Cinnamomum verum) - džiovinta amžinai žaliuojančio medelio žievelė. Tai vienas iš seniausių tonizuojančių augalų pasaulyje. Jis  buvo minimas visų senovės gydytojų darbuose.

Skaityti daugiau

24.10.2020 laikas 14:12 Geroji gydytoja kerpena – natūralių antibiotikų šaltinis

Liaudies medicina kerpenas naudoja labai plačiai. Apgaubiantis poveikis virškinimo trakto gleivinei padeda stabilizuoti išskiriamąją skrandžio liaukų funkciją, sergant hiperacidiniu gastritu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kolitu, viduriuojant, slopina potraukį vemti, esant ankstyvaj...

Skaityti daugiau

12.11.2022 laikas 13:33 Ką turi žinoti mėsinių galvijų, avių ir ožkų augintojai

Nors Lietuva ir apsirūpina galvijiena, tačiau aukščiausios kokybės mėsos trūksta. Todėl ateinantį finansinį laikotarpį galvijininkystės sektoriui remti numatytas intervencinių priemonių komplektas (susietoji pajamų parama, ekoschemos, rizikos valdymo bei kaimo plėtros priemonės), orientuotas...

Skaityti daugiau

18.08.2024 laikas 09:13 Kaip ilgai išsaugoti bulves: liaudies patarimai ir patarimai laikymui žiemai
Su vasaros pabaiga artėjant, svarstomas ilgalaikio bulvių laikymo klausimas. Straipsnyje išsamiai aptariama, kaip tinkamai paruošti ir laikyti bulves rūsyje, balkone bei šaldytuve, kad jos išliktų šviežios ir skanios žiemai bei pavasariui. Taip pat pateikiami liaudies patarimai, kaip ilgiau išsaugot...

Skaityti daugiau

01.10.2021 laikas 18:06 Juodauogis šeivamedis (Sambucus nigra)
Juodauogių šeivamedžių vaisių ir žiedų užpilai rekomenduojami sergant peršalimo ligomis, gripu, bronchitu, plaučių uždegimu, reumatu, norint numesti svorio ir kt.

Skaityti daugiau