Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Ką daryti, kad burokėlis augtu ir užaugtu?

Ką daryti, kad burokėlis augtu ir užaugtu?

Burokėliai yra nepakeičiamas įvairių patiekalų ingredientas, todėl mūsų šalyje juos augina beveik visi. Jo vaisiuose yra vitamino C, vario, vitamino A ir fosforo. Todėl jis naudingas virškinimui ir imunitetui.

Kad jūsų sklype užaugtų dideli ir saldūs burokėliai, turite žinoti keletą šios kultūros priežiūros paslapčių. Burokėliai mėgsta neužsikrėtusią derlingą dirvą, todėl prieš sodindami būtinai į žemę įberkite pelenų. Be to, šiems augalams reikia tinkamo apšvietimo, nes priešingu atveju daigai blogai prigyja ir yra silpni.

Burokėliams svarbi vidutinė drėgmė, tačiau nepamirškite, kad dirvą reikia reguliariai purenti. Liepos mėnesį šakniavaisiai jau būna visiškai susiformavę, todėl augalui reikia tam tikrų trąšų, kurios padės gauti gausų derlių. Be to, šiuo laikotarpiu laistymą jau galima sumažinti.

Liepos mėnesį burokėliams ypač reikia tokių naudingų medžiagų kaip boras, varis, kalis, fosforas ir azotas. Taip pat daržininkai rekomenduoja tręšti mineralinėmis trąšomis, naudojant kompostą arba humusą. Per sezoną, ekspertų teigimu, paprastai atliekami du tokie tręšimai. Pirmą kartą - po pirminio retinimo (papildomai reikėtų įterpti 10 g karbamido 1 kv. metrui), o po to - uždarius tarpueilius (papildomai 10 g kalio chlorido ir 8 g superfosfato 1 kv. metrui).

Liepos mėnesį atidžiai stebėkite augalų būklę. Jei reikia, būtinai patręškite trąšomis. Pavyzdžiui, pageltonavus lapams, įberiama kalio. Norint paruošti trąšas, kibire vandens praskiedžiama 80 g kalio chlorido ir 200 g kalkių. Tręšiama du kartus.

Rudenėjant į išpurentą dirvą įterpiama natrio. Čia į pagalbą ateis medžio pelenai, barstomi tarp eilučių. Papildomai lapai apipurškiami sūdytu vandeniu.

Jei burokėlių lapai per šviesūs, tai rodo, kad trūksta kalio. Esant tokiai problemai, praskieskite 8 litrais vandens 1 litrą karvių, užpilkite skaičiuodami, kad šis kiekis išeis 1 kv. m. Norint padidinti cukraus kiekį daržovėje liepos mėnesį, augalas papildomas vandens ir druskos tirpalu (1 valgomasis šaukštas druskos kibirui vandens).


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 19:08 Rausvažiedė Ežiuolė (Echinacea purpurea) Ežiuolės Nauda

Rausvažiedė ežiuolė – (lot. Echinacea purpurea) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1 metro aukščio. Turi 1 arba kelis stiebus, kurių viršūnėje žiedynas graižas.Žiedai purpurinės spalvos. Lapai lancetiški, lygiakraščiai, šiurkščiai plaukuoti.

...

Skaityti daugiau

17.12.2020 laikas 15:49 Kvapieji bazilikai (Ocinum basillicum) liaudies medicinoje
Žiemą lauke vaistinių augalų nerasite, tačiau kai kuriuos jų galima auginti ant palangių. Vaistiniams augalams nereikia daug vietos: jie puikiai auga vazonuose, įvairių dydžių ir formų dėžutėse. Svarbiausia, kad talpose pakaktų vietos vystytis vaistinių ir prieskoninių augalų šaknims. Ocinum basilli...

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:40 8 daržovės, kurias galite nusipirkti vieną kartą ir auginti amžinai
Pabandykite namuose pasistatyti šį mažą šiltnamį - jis kasdien suteiks jums energijos suteikiančių vitaminų

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 07:59 Rugpjūtį atiduodame duoklę daugiametėms gėlėms
Rugpjūtis – idealus laikas pasirūpinti nužydėjusiomis daugiametėmis gėlėmis. Jas galite perkelti, dauginti ar papildomai tręšti. Tačiau atliekant persodinimo darbus svarbus ne tik kastuvas ir darbo pirštinės – pasiruoškite natūralių dezinfekcinių priemonių ir prieš iškasant augalus pasidomėkite, kur...

Skaityti daugiau

14.11.2022 laikas 10:49 Vynuogyninkystė. Nuo ko pradėti?

Šį sezoną vynmedžių augintojus pasiekė gera žinia – Lietuva tapo oficialia šias uogas auginančia šalimi. Tai atvėrė galimybę registruoti vynuogynus ir gauti ES paramą (iki šiol vynuogininkystė Lietuvoje nebuvo remiama).

...

Skaityti daugiau