Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Efektyvūs kovos su kopūstinėmis kandimis būdai

Efektyvūs kovos su kopūstinėmis kandimis būdai

Kopūstinė kandis pradeda aktyviai daugintis gegužės pradžioje. Per sezoną gali atsirasti penkios kenkėjo kartos, todėl kova su juo tampa itin sudėtinga. Laimei, galite naudoti veiksmingus liaudiškus metodus.

Pirmiausia pabandykite šalia kopūstų lysvės pasodinti pelynų. Šis augalas veiksmingai atbaidys kandį, nei ji apsaugos visą pasėlį.

Pakankamai veiksminga priemonė kovoje su kopūstine kandimi yra garstyčių antpilas. Jam paruošti į kibirą vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus garstyčių, tiek pat druskos ir 1 valgomąjį šaukštelį maltų juodųjų pipirų. Gerai išmaišykite. Gautu mišiniu kruopščiai apdorokite lysvę.

Taip pat galite atsikratyti naudodami pelenus ir skalbimo muilą. Norėdami tai padaryti, iš anksto surinkite, o paskui persijokite medžio pelenus. Vakare, gausiai palaistę kopūstus, pelenus ant lapų užpilkite smulkiu sieteliu. Nors po šios procedūros augalas atrodys negražiai, tačiau pelenai puikiai atbaido kenkėjus. Į pelenus galite įmaišyti tarkuoto skalbiamojo muilo.

Nuo kopūstinių kandžių saugo ir tabakas, kurį galima pakeisti tabazolu (medžio pelenų ir tabako dulkių mišiniu). Juo, kaip ir pelenais, lapus reikia tepti po gausaus laistymo.

Apsaugoti kopūstus nuo kenkėjų padės maistinė soda, kurią galima papildomai sumaišyti su miltais. Drugys nemėgsta malto cinamono, kuriuo galima pabarstyti tiek pačius lapus, tiek dirvą aplink augalą.

Jei kopūstus apipurkšite amoniaku, kopūstinis drugys ilgam pamirš kelią į jūsų lysvę. Norėdami paruošti tirpalą, atskieskite 1 valgomąjį šaukštą alkoholio 1 litre vandens.

Tačiau reikėtų suprasti, kad visi šie metodai veiksmingi iki pirmojo lietaus. Mat jis nuplaus priemonių lapus, todėl kopūstinė kandis vėl pradės pulti augalus. Kad to išvengtumėte, specialistai pataria į žemę įkalti kelias lazdas (apie 50-60 cm aukščio), o prie jų viršaus pririšti balto audinio gabalus. Drugys manys, kad ant lysvės jau yra drugelių, ir neskris ten, kur yra konkurentų. Nors šis metodas gali kelti šypseną, jis labai veiksmingas.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.07.2024 laikas 11:33 Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta ir ką su tuo daryti?
Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti? Dažniausiai agurkų lapai pagelsta dėl netinkamos priežiūros, optimalių auginimo sąlygų pažeidimo. Geltoni lapai taip pat gali rodyti augalo ligą arba "badą"....

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 12:07 Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:46 Geltonžiedis Barkūnas (Melilotus officinalis) Barkūno Nauda
Vaistinė augalinė žaliava – vaistams vartojama barkūno žolė (Meliloti herba). Ji pjaunama žydėjimo metu (birželį-rugpjūtį). Stori stiebai pašalinami. Žaliava džiovinama po atviru dangumi, pastogėje arba džiovykloje iki 40 C temperatūroje....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:18 Kaip dažnai laistyti česnakus?
Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 19:58 Apie pankolines kinmėtes
Noriu priminti, kad kalba eina ne apie gamtinius anyžinius lofantus (Lamiaceae), o apie pankolines kinmėtes, kurias patobulino mokslininkai selekcininkai.

Skaityti daugiau