Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Efektyvūs kovos su kopūstinėmis kandimis būdai

Efektyvūs kovos su kopūstinėmis kandimis būdai

Kopūstinė kandis pradeda aktyviai daugintis gegužės pradžioje. Per sezoną gali atsirasti penkios kenkėjo kartos, todėl kova su juo tampa itin sudėtinga. Laimei, galite naudoti veiksmingus liaudiškus metodus.

Pirmiausia pabandykite šalia kopūstų lysvės pasodinti pelynų. Šis augalas veiksmingai atbaidys kandį, nei ji apsaugos visą pasėlį.

Pakankamai veiksminga priemonė kovoje su kopūstine kandimi yra garstyčių antpilas. Jam paruošti į kibirą vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus garstyčių, tiek pat druskos ir 1 valgomąjį šaukštelį maltų juodųjų pipirų. Gerai išmaišykite. Gautu mišiniu kruopščiai apdorokite lysvę.

Taip pat galite atsikratyti naudodami pelenus ir skalbimo muilą. Norėdami tai padaryti, iš anksto surinkite, o paskui persijokite medžio pelenus. Vakare, gausiai palaistę kopūstus, pelenus ant lapų užpilkite smulkiu sieteliu. Nors po šios procedūros augalas atrodys negražiai, tačiau pelenai puikiai atbaido kenkėjus. Į pelenus galite įmaišyti tarkuoto skalbiamojo muilo.

Nuo kopūstinių kandžių saugo ir tabakas, kurį galima pakeisti tabazolu (medžio pelenų ir tabako dulkių mišiniu). Juo, kaip ir pelenais, lapus reikia tepti po gausaus laistymo.

Apsaugoti kopūstus nuo kenkėjų padės maistinė soda, kurią galima papildomai sumaišyti su miltais. Drugys nemėgsta malto cinamono, kuriuo galima pabarstyti tiek pačius lapus, tiek dirvą aplink augalą.

Jei kopūstus apipurkšite amoniaku, kopūstinis drugys ilgam pamirš kelią į jūsų lysvę. Norėdami paruošti tirpalą, atskieskite 1 valgomąjį šaukštą alkoholio 1 litre vandens.

Tačiau reikėtų suprasti, kad visi šie metodai veiksmingi iki pirmojo lietaus. Mat jis nuplaus priemonių lapus, todėl kopūstinė kandis vėl pradės pulti augalus. Kad to išvengtumėte, specialistai pataria į žemę įkalti kelias lazdas (apie 50-60 cm aukščio), o prie jų viršaus pririšti balto audinio gabalus. Drugys manys, kad ant lysvės jau yra drugelių, ir neskris ten, kur yra konkurentų. Nors šis metodas gali kelti šypseną, jis labai veiksmingas.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.10.2020 laikas 20:47 Paprastasis Čiobrelis Liaudies Medicinoje
Nuo gilios senovės čiobreliai buvo garbinami, laikomi dieviškąja žole, kuri gali sugrąžinti žmogui ne tik sveikatą, bet ir gyvenimą.

Skaityti daugiau

01.10.2021 laikas 19:36 Ankstyvasis šalpusnis (Tussilago)

Liaudies medicina pavasarį sergantiesiems astma, lėtiniu bronchitu ir kvėpavimo takų kataru rekomenduodavo kasdien išgerti 2-3 arbatinius šaukštelius šviežių šalpusnių sulčių, sumaišytų su šiltu vandeniu ar pienu.

...

Skaityti daugiau

29.03.2019 laikas 13:41 Kakavos sviestas
Kakavos sviestas - kietos konsistencijos, lengvai lūžtantis, kakava kvepiantis aliejus, kuriame trečdalį esančių riebalų sudaro sočioji stearino riebalų rūgštis (būtent dėl jos aliejus yra kietas), kitą trečdalį - nesočioji oleino arba Omega-9 riebalų rūgštis....

Skaityti daugiau

24.09.2022 laikas 09:58 Augalai. Didžioji ugniažolė (Chelidonium majus). Liaudies receptai
Ugniažolės (Chelidonium) priklauso aguoninių (Papaveraceae) šeimos augalų genčiai. Lietuvoje yra vienintelė jai priklausanti augalų rūšis - didžioji ugniažolė, ji plačiai naudojama įvairių tautų liaudies medicinoje, nepaisant to, kad, kaip dabar nustatyta, visose šio augalo dalyse yra nuodingų medži...

Skaityti daugiau

21.05.2023 laikas 20:03 Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti ir užaugtų dideli kaip kumštis
Daržininkai dažnai skundžiasi, kad česnakai gelsta, o jų galvutės auga vangiai ir nepriauga masės. Šios dažnai pasitaikančios problemos galima išvengti augalus maitinant tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

Skaityti daugiau