Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Žinoma, vienas dalykas, jei nusipirktą buteliuką naudosite patalpoms aromatizuoti arba kandims spintoje naikinti. Ir visai kitas reikalas, jei šį eterinį aliejų ruošiatės naudoti gydymui.

Dar blogiau, jei skystyje, kuris pateikiamas kaip natūralus eterinis aliejus, būna ir abejotinos kilmės bei kokybės sintetinių medžiagų, tirpiklių ir kitokios chemijos likučių mišinio. Koks gali būti tokio «kokteilio» naudojimo efektas, numatyti neįmanoma - nuo rimto dermatito iki toksinių alerginių reakcijų. Norėčiau priminti, kad eteriniai aliejai taip pat yra vaistai, todėl juos pirkti reikia atsargiai.

Vienu iš orientyrų, kuris tam tikra prasme gali patvirtinti natūralumą, gali būti kaina.

Pavyzdžiui, citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų, mandarinų, greipfrutų) eterinį aliejų lengvai ir dideliais kiekiais galima išgauti iš šių vaisių žievelių (jas išspaudžiant). Todėl toks aliejus kainuoja gana pigiai.

O norint išgauti 5 g nerolio aliejaus (iš karčiavaisių apelsinmedžių žiedų), reikia perdirbti 10 kg šviežių rankomis surinktų žiedų.

Norint išgauti 5 ml rožių aliejaus, reikia surinkti ne mažiau kaip 25-30 kg šviežių žiedlapių.

Perkant eterinį aliejų, būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į pakuotę. Buteliuko dangtelis turi turėti apsauginį žiedą ir dozatorių (pipetę), ant etiketės turi būti pagaminimo data, galiojimo laikas, gamintojo pavadinimas.

Baigdama norėčiau pridurti, kad visai nebūtina gydymui naudoti gryną rožių aliejų; galima naudoti rožių žiedlapius, jų spiritinę tinktūrą, aliejinį ekstraktą.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.05.2020 laikas 11:24 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) Ir Liaudies Receptai
Lotyniškas jo pavadinimas reiškia vynuoges nuo Ido kalno. Bruknės paplitusios visoje Šiaurės pusrutulio vidutinio klimato juostoje, taip pat tundroje. Jų uogos nuo seno vartojamos maistui, jos ir lapai pasižymi stipriomis vaistinėmis savybėmis....

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:53 Pomidorų liga, kuria serga dažnas daržininkas
„Pomidorligė“ daržininkus kamuoja ištisus metus. Net žiemą, kai lauke spaudžia minusas ir apie ryškiaspalvius pomidorus būtų galima tik susapnuoti, daržininkai jau rikiuoja sėjos planus, renkasi veisles, apžvelgia praėjusių sėkmes ir pralaimėjimus lysvėse....

Skaityti daugiau

25.03.2023 laikas 14:16 Kaip laistyti kambarinius augalus?
Kambariniai augalai dažniausiai žūsta dėl netinkamo laistymo. Vienas iš jų turi nuolat palaikyti drėgną dirvožemį. Kitiems augalams reikia pasirūpinti, kad tarp laistymų dirvožemis gerai išdžiūtų. Kitų atveju dirvožemio drėgnumas priklauso nuo metų laiko. Patikrinkite individualius kiekvieno augalo ...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 12:32 Vaistiniai augalai renkami pavasarį - Ankstyvieji šalpusniai (Tussilago farfara)
Po balkšvai pilkšvos monotoniškos žiemos žmogaus žvilgsnis godžiai gaudo visus artėjančio pavasario požymius. Dažniausiai džiaugiamės pamatę verbų ir gluosnių žirginėlius. Taip dažniausiai nutinka tada, kai dar ne visas sniegas būna nutirpęs - kovo mėnesį....

Skaityti daugiau

13.05.2021 laikas 06:05 Pagrindinės pomidorų sodinimo klaidos
Kiekvienas daržininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Sakoma, kad rūpestingi šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, o nerūpestingi – tik kovo viduryje. Tačiau tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu laiku....

Skaityti daugiau