Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Žinoma, vienas dalykas, jei nusipirktą buteliuką naudosite patalpoms aromatizuoti arba kandims spintoje naikinti. Ir visai kitas reikalas, jei šį eterinį aliejų ruošiatės naudoti gydymui.

Dar blogiau, jei skystyje, kuris pateikiamas kaip natūralus eterinis aliejus, būna ir abejotinos kilmės bei kokybės sintetinių medžiagų, tirpiklių ir kitokios chemijos likučių mišinio. Koks gali būti tokio «kokteilio» naudojimo efektas, numatyti neįmanoma - nuo rimto dermatito iki toksinių alerginių reakcijų. Norėčiau priminti, kad eteriniai aliejai taip pat yra vaistai, todėl juos pirkti reikia atsargiai.

Vienu iš orientyrų, kuris tam tikra prasme gali patvirtinti natūralumą, gali būti kaina.

Pavyzdžiui, citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų, mandarinų, greipfrutų) eterinį aliejų lengvai ir dideliais kiekiais galima išgauti iš šių vaisių žievelių (jas išspaudžiant). Todėl toks aliejus kainuoja gana pigiai.

O norint išgauti 5 g nerolio aliejaus (iš karčiavaisių apelsinmedžių žiedų), reikia perdirbti 10 kg šviežių rankomis surinktų žiedų.

Norint išgauti 5 ml rožių aliejaus, reikia surinkti ne mažiau kaip 25-30 kg šviežių žiedlapių.

Perkant eterinį aliejų, būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į pakuotę. Buteliuko dangtelis turi turėti apsauginį žiedą ir dozatorių (pipetę), ant etiketės turi būti pagaminimo data, galiojimo laikas, gamintojo pavadinimas.

Baigdama norėčiau pridurti, kad visai nebūtina gydymui naudoti gryną rožių aliejų; galima naudoti rožių žiedlapius, jų spiritinę tinktūrą, aliejinį ekstraktą.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
19.05.2020 laikas 07:14 Plačialapis gyslotis (Plantago major) Ir Gysločių Poveikis
Plačialapis gyslotis (lot. Plantago major) - tai daugiametis žolinis augalas, užauganti iki 30 cm aukščio. Šakniastiebis trumpas, storas, su siūliškomis, kuokštinėmis šaknimis. Žiedstiebiai užsibaigia varputės pavidalo žiedynu....

Skaityti daugiau

02.03.2019 laikas 10:35 Aguonų sėklų aliejus
Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją.

Skaityti daugiau

31.03.2019 laikas 12:09 Nerafinuotas kokosų riešutų aliejus
Kokosų aliejuje dominuojančios laurino sočiosios riebalų rūgšties dėka, aliejus ir yra baltos spalvos, tvirtos konsistencijos ir turi antibakterinių, antivirusinių, uždegimą malšinančių savybių. Aliejus ypač minkština ir drėkina odą, apsaugodamas nuo išdžiūvimo. Sudėtyje esantis vitaminas E , užkirs...

Skaityti daugiau

28.07.2020 laikas 13:47 Paprastasis anyžius (Anisum vulgare gaertn) Liaudies medicinos receptai

Žiedai balti, susitelkę į skėčio pavidalo žiedynus. Vaisius - atvirkščiai kiaušiniškas, su koteliu, sudarytas iš dviejų merikarpių, padengtas smulkiais plaukeliais, skeltinis. Augalo gimtinė yra Viduržemio jūros šalys. Kultivuojamas pietų Europoje, Egipte, Ispanijoje, Turkijoje. Lietuvoje savaime...

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 06:37 Paprastasis Čiobrelis (Thymus serpyllum) Ir Čiobrelių Nauda

Paprastasis čiobrelis (lot. Thymus serpyllum) - tai daugiamečiai puskrūmiai. Turi šliaužiančius stiebus. Jie keturbriauniai, plaukuoti. Lapai linijiški, lancetiški. Žiedai sukrauti lapų pažastyse, violetinės spalvos.

...

Skaityti daugiau