Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Aliejai

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Žinoma, vienas dalykas, jei nusipirktą buteliuką naudosite patalpoms aromatizuoti arba kandims spintoje naikinti. Ir visai kitas reikalas, jei šį eterinį aliejų ruošiatės naudoti gydymui.

Dar blogiau, jei skystyje, kuris pateikiamas kaip natūralus eterinis aliejus, būna ir abejotinos kilmės bei kokybės sintetinių medžiagų, tirpiklių ir kitokios chemijos likučių mišinio. Koks gali būti tokio «kokteilio» naudojimo efektas, numatyti neįmanoma - nuo rimto dermatito iki toksinių alerginių reakcijų. Norėčiau priminti, kad eteriniai aliejai taip pat yra vaistai, todėl juos pirkti reikia atsargiai.

Vienu iš orientyrų, kuris tam tikra prasme gali patvirtinti natūralumą, gali būti kaina.

Pavyzdžiui, citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų, mandarinų, greipfrutų) eterinį aliejų lengvai ir dideliais kiekiais galima išgauti iš šių vaisių žievelių (jas išspaudžiant). Todėl toks aliejus kainuoja gana pigiai.

O norint išgauti 5 g nerolio aliejaus (iš karčiavaisių apelsinmedžių žiedų), reikia perdirbti 10 kg šviežių rankomis surinktų žiedų.

Norint išgauti 5 ml rožių aliejaus, reikia surinkti ne mažiau kaip 25-30 kg šviežių žiedlapių.

Perkant eterinį aliejų, būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į pakuotę. Buteliuko dangtelis turi turėti apsauginį žiedą ir dozatorių (pipetę), ant etiketės turi būti pagaminimo data, galiojimo laikas, gamintojo pavadinimas.

Baigdama norėčiau pridurti, kad visai nebūtina gydymui naudoti gryną rožių aliejų; galima naudoti rožių žiedlapius, jų spiritinę tinktūrą, aliejinį ekstraktą.

paranormal.ltNiekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
28.05.2020 laikas 12:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

29.12.2020 laikas 10:02 Stebuklingas vaistas – imbieras

Imbieras – gana specifinio skonio daugiametis žolinis augalas. Spėjama, kad lotyniškasis jo pavadinimas „Zingiber“ iš sanskrito kalbos reikštų „raguota šaknis“. natūralūs vaistai, natūrali medicina, imbierai, imbierų savybės, imbierų poveikis, imbieras citrina ir med...

Skaityti daugiau

10.04.2021 laikas 10:19 Ridikėlių Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos ridikėlių gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus ridikėlių gydomuosius būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 12:04 Ožiažolė nuo daugybės ligų
Vienas sąžiningas, paslaugus ir nepaprastai daug žinių turėjęs žolininkas ši augalą vadino «gerai patikrintu ir labai efektyviu». Tas augalas - tai mažoji ožiažolė, stebėtinai nereiklus ir gyvybingas salietrinių šeimos augalas....

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 16:23 Baobabų aliejus
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Skaityti daugiau