Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Žinoma, vienas dalykas, jei nusipirktą buteliuką naudosite patalpoms aromatizuoti arba kandims spintoje naikinti. Ir visai kitas reikalas, jei šį eterinį aliejų ruošiatės naudoti gydymui.

Dar blogiau, jei skystyje, kuris pateikiamas kaip natūralus eterinis aliejus, būna ir abejotinos kilmės bei kokybės sintetinių medžiagų, tirpiklių ir kitokios chemijos likučių mišinio. Koks gali būti tokio «kokteilio» naudojimo efektas, numatyti neįmanoma - nuo rimto dermatito iki toksinių alerginių reakcijų. Norėčiau priminti, kad eteriniai aliejai taip pat yra vaistai, todėl juos pirkti reikia atsargiai.

Vienu iš orientyrų, kuris tam tikra prasme gali patvirtinti natūralumą, gali būti kaina.

Pavyzdžiui, citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų, mandarinų, greipfrutų) eterinį aliejų lengvai ir dideliais kiekiais galima išgauti iš šių vaisių žievelių (jas išspaudžiant). Todėl toks aliejus kainuoja gana pigiai.

O norint išgauti 5 g nerolio aliejaus (iš karčiavaisių apelsinmedžių žiedų), reikia perdirbti 10 kg šviežių rankomis surinktų žiedų.

Norint išgauti 5 ml rožių aliejaus, reikia surinkti ne mažiau kaip 25-30 kg šviežių žiedlapių.

Perkant eterinį aliejų, būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į pakuotę. Buteliuko dangtelis turi turėti apsauginį žiedą ir dozatorių (pipetę), ant etiketės turi būti pagaminimo data, galiojimo laikas, gamintojo pavadinimas.

Baigdama norėčiau pridurti, kad visai nebūtina gydymui naudoti gryną rožių aliejų; galima naudoti rožių žiedlapius, jų spiritinę tinktūrą, aliejinį ekstraktą.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2020 laikas 07:10 Dirvinis Asiūklis (Equisetum arvense) Ir Asiūklių nauda

Dirvinis asiūklis, Equisetum arvense, asiūklių nauda, asiūklių pašalinis poveikis, asiūklių gerosios savybės, koks asiūklių poveikis organizmui, kokių medžiagų yra asiūkliuose, ko yra avietėse, kaip vartoti asiūklius, kam negalima vartoti asiūklių, kada skinti asiūklius

...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 20:13 Pelkinis Gailis. Gailio Poveikis Sveikatai (Ledum Palustre)
Pelkinis gailis - Ledum palustre L. - tai nuolat žaliuojantis, daugiametis, iki 1 m aukščio užaugantis krūmas. Lapai lancetiški arba linijiški, blizgančiu paviršiumi. Auga pušynuose, durpynuose, paplitęs visoje Lietuvoje....

Skaityti daugiau

22.11.2022 laikas 07:54 EK patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginį planą
Šiandien Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą. Pagal šį strateginį  dokumentą penkeriems metams Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta  beveik 4,3 mlrd. eurų (įskaitant nacionalinį finansavimą)....

Skaityti daugiau

14.11.2022 laikas 21:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

20.02.2022 laikas 14:34 Agurkas lietuviams – antroji bulvė
Su agurkais draugauju nuo to laiko, kai dar trylikametis juos prižiūrėdavau kolektyviniame sode, į kurį su tėvais važiuodavome iš Kėdainių

Skaityti daugiau