Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Nakvišų Sėklų Aliejus. Kur Naudoti?

Nakvišų Sėklų Aliejus. Kur Naudoti?

Nakvišų aliejus gausus nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6, kurios , teigiamai veikia plaukų augimą, odos struktūrą, vitamino E,  padedančio atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui,  išsaugoti gerą odos, nagų ir plaukų būklę.

Nakvišos – vienmečiai, dvimečiai arba daugiamečiai augalai, natūraliai paplitę Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Lietuvoje auginami kaip dekoratyvinis augalas, tačiau daug kur plačiai naudojami medicinoje. Vertingiausios – dvimečių nakvišų sėklos, iš kurių spaudžiamas gelsvo atspalvio aliejus, gausus nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (ypač Omega-6)), kurių svarbu gauti su maistu, nes žmogaus organizmas jų negamina ir  kurios būtinos daugeliui organizmo funkcijų atlikti, vitamino E, vadinamo, odos ir kraujagyslių elastingumo vitaminu, turinčio stiprų antioksidantinį poveikį ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.

Nakvišų aliejus seniai žinoma priemonė, labai naudinga specifinėms moters organizmo funkcijoms gerinti, tradicinėje medicinoje iš šio aliejaus gaminami maisto papildai.

Nakvišų aliejus ypač naudingas odai, nes gerina jos medžiagų apykaitą, saugo nuo senėjimo ir žalingo aplinkos poveikio. Šis aliejus labiausiai rekomenduojamas dermatito, žvynelinės, egzemos ar alerginių reakcijų pažeistos odos priežiūrai, sausai, jautriai, sudirgintai, niežtinčiai odai. Veikia raminamai, slopina uždegimą, gali būti puiki pagalbinė priemonė nuo raukšlių. Nakvišų aliejus gali būti naudojamas siekiant sustiprinti apsauginę odos funkciją, kad sumažinti drėgmės praradimą, taip pat saulėje nudegusiai odai, nes turi raminamųjų, jautrumą ir raudonį mažinančių savybių. Aliejus tinka silpnų plaukų ir nagų priežiūrai. 

Manoma, kad būtent gama linoleno (Omega-6) rūgštis, esanti nakvišų aliejuje, labai svarbi moters organizmui, nes padeda normalizuoti ir palaikyti normalų menstruacinį ciklą, gali padėti sumažinti priešmenstruacinio sindromo bei menopauzės negalavimus.

Nakvišos, Nakvišų aliejus, aliejai, mityba, grožio patarimai, sveikata

Įdomu

Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kanadoje ir Lenkijoje nakvišų aliejus bei sėklos pripažintos vaistiniu preparatu. Didžiausi nakvišų augintojai – Kanada ir JAV.

Patarimai, kur naudoti nakvišų aliejų:

Nakvišų aliejus puikiai tinka vonioms. Šaukštą ar du šio aliejaus sumaišykite su puodeliu pieno arba su nedideliu kiekiu medaus (tinka ir druska) ir supilkite į vonią. Pagulėkite vonioje apie 20 minučių.

Aliejų mišinys rankų odai ir nagams

1 arbatinį šaukštelį simondsijų aliejaus sumaišykite su 2 šaukšteliais alyvuogių aliejaus, 2 šaukšteliais avokadų aliejaus, 1 valgomuoju šaukštu migdolų aliejaus ir 1 šaukštu nakvišų aliejaus. Į mišinį įlašinkite 3 lašus miros, 10 lašų sandalmedžių, 10 lašų citrinų eterinio aliejaus ir gerai suplakite. Šlakelį mišinio užtepkite ant rankų ir gerai įmasažuokite į rankų odą, nagus ir nagų odeles.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2020 laikas 20:41 Liepų nauda ir liaudies receptai

Vaistams naudojami liepų žiedynai, pumpurai, lapai ir žievė. Pavasarį labai sveika suvalgyti po saujelę liepų pumpurų, vėliau - pasidaryti salotų su jaunais liepų lapais. Verdama liepų žievė išskiria daug gleivių ir vartojama sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas; furunkulams, nu...

Skaityti daugiau

29.07.2024 laikas 08:32 Kada laikas genėti vyšnias ir trešnes?
Tinkamiausias metas genėti vyšnias ir trešnes yra arba iškart po žydėjimo, arba liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai nuimamas derlius. Šiuo laiku tai padarius medelių žaizdos gyja geriau, jie išskiria mažiau sakų, negu nugenėti pavasarį....

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 09:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau

06.05.2022 laikas 15:58 Buksmedinių ugniukų žala ir kovos su jais efektyvios priemonės

Šiltėjant klimatui bei plečiantis dekoratyvinių augalų plotams, Lietuvoje plinta ir nauji kenkėjai. Vienijų –  kandžių šeimai (Crambidae) priklausantys drugiai – buksmediniai ugniukai (Cydalima perspectalis).

...

Skaityti daugiau

09.12.2020 laikas 16:45 Stebuklinga cinamono lazdelė
Cinamonas (Cinnamomum verum) - džiovinta amžinai žaliuojančio medelio žievelė. Tai vienas iš seniausių tonizuojančių augalų pasaulyje. Jis  buvo minimas visų senovės gydytojų darbuose.

Skaityti daugiau