- 31.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 689 Peržiūrų
- Aptarti
Auginti petunijas iš sėklų namuose nėra sudėtinga, tačiau reikia žinoti keletą svarbių dalykų.
Petunijų kvapas yra užburiantis, jos žydi ilgai, spalvų gausa ir ryškumu. Pačiam auginti gėlę iš sėklų nėra lengva užduotis, tačiau tai įmanoma. Šiame straipsnyje skaitykite, kada sėti ir kaip auginti petunijos daigus iš sėklų namuose.
Kada sėti petunijų sėklas daigams
Petunijas galima sėti ir vasario mėnesį, tačiau šis būdas yra brangus - daigus reikia papildomai apšviesti dėl trumpo dienos šviesos periodo. Jei norite sėti daigus namuose ant palangės, darykite tai pavasario viduryje - jiems nereikės papildomo šviesos šaltinio, o saulė padės sustiprėti.
Kaip auginti petunijas iš sėklų
Pirmiausia svarbu išsirinkti petunijų sėklas, paruošti dirvą daigams ir indus:
Petunijų sėklos
Petunijų sėklos yra labai mažos, todėl su jomis nelengva dirbti. Sėkite jas naudodami pincetą arba sumaišytas su smulkiu, lengvu smėliu. Taip pat galite įsigyti drapiruotų sėklų - sėklų, padengtų apsauginiu ir maistingu apvalkalu, - tačiau yra rizika, kad apvalkalas tinkamai neištirps ir sėklos nesudygs. Todėl geriau pirkti paprastas sėklas.
Petunijų daigų konteineriai
Daigams tinka 10 cm gylio konteineriai arba dėžutės. Galite naudoti permatomus vienkartinius maisto indus su dangteliu. Konteinerius reikėtų dezinfekuoti bet kokiu antiseptiku, o ant dugno užpilti keramzito arba vermikulito sluoksnį (keramzitas pigesnis) - tai bus drenažas, kuris sugers drėgmės perteklių ir neleis daigams supūti.
Daigų dirva
Viršutinė molžemio dalis konteineryje 2/3 aukščio turi būti užpildyta žemėmis. Galite nusipirkti iš anksto paruoštą arba pasigaminti patys, paėmę humuso, durpių, durpių ir smėlio santykiu 2:2:2:1. Petunijoms sėti taip pat galite naudoti durpių granules.
Prieš sodinimą dirvą reikėtų pamirkyti verdančiame vandenyje, kad būtų sunaikinti kenkėjai. Jei įmanoma, papildomai palaistykite šviesiai rausvu mangano tirpalu.
Petunijų sėklas sėkite ant drėgnos dirvos, bet neuždenkite jų žemėmis (!) Jei sėklos yra granuliuotos, apipurkškite jas ant dirvos vandeniu iš purkštuvo. Tada uždenkite indą maistine plėvele arba stiklu, kad sėkloms būtų sudarytos šiltnamio sąlygos.
Plėvelę arba stiklą kasdien reikia apversti sausąja puse, kad nesikauptų kondensatas. Daigus reikėtų vėdinti, pradedant 5-10 minučių per dieną ir didinant iki 15-20 minučių. Kai pasirodo pirmieji tikrieji lapeliai, plėvelę arba stiklą galima visiškai nuimti.
Kaip prižiūrėti petunijas - šviesa, temperatūra ir laistymas
Pirmieji petunijų ūgliai turėtų pasirodyti 3-10 dieną. Jei taip neatsiras, jie greičiausiai nesudygs arba bus labai silpni. Augalus reikia labai kruopščiai prižiūrėti, kad jie išdygtų:
Šviesa
Petunijos mėgsta šviesą, todėl joms reikia daug šviesos - geriausia auginti ant palangės.
Temperatūra
Apie 22-25 °C, jei ji žemesnė, daigai gali nesudygti, jei aukštesnė - susirgti. Kai tik pasirodys sėklos, temperatūrinis režimas keičiamas: dieną - 18-20 °C, naktį - 14-16 °C.
Vanduo
Dirvą su sėklomis 1-2 kartus per dieną reikia purkšti silpnu mangano tirpalu - savaitę.
Sėkloms sudygus, jas kasdien reikia laistyti minkštu, kambario temperatūros, drungnu vandeniu. Tai galima daryti lašeline arba švirkštu po šaknimis.
Kaip genėti petunijų daigus
Petunijų daigus paprastai pradedama pikuoti (persodinti) po 3-4 savaičių. Iki to laiko daigai paprastai turi 2-3 tikruosius lapelius. Kiekvienam daigui paimkite atskirą indą su skylutėmis dugne - drėgmės pertekliui nutekėti.
Persodinti daigus reikia atsargiai: reikia pakelti žemės grumstą su šaknimis po augalu ir perkelti į naują indą. Tai galima lengvai padaryti medine lazdele arba desertiniu šaukšteliu. Jei sėklos buvo pasėtos į durpių tabletes - čia apskritai gražu: daigai į naujus vazonėlius dedami tiesiai į vazonėlius.
Po 1,5-2 savaičių pamažu perkelkite petunijas į naują temperatūrą: 15 °C naktį ir 18 °C dieną. Tai galima padaryti vėdinant patalpą arba išnešant daigus į lauką.
Kai augalas turi 3-4 poras tikrųjų lapų, jį nugnybkite švelniai nulauždami centrinę viršūnę. Taip siekiama paskatinti petuniją formuoti krūmą, o ne kilti aukštyn.
Kada petunijas sodinti į žemę
Petunijas į žemę sodinkite tik tada, kai daigai sukietėja, t. y. praėjus maždaug 10-12 savaičių po pasodinimo. Daigus reikia gerai palaistyti, o tada į duobutę įleisti šaknų gumulą. Geriausia sodinti vakare arba debesuotą dieną, tačiau gėlėms parinkite gerai apšviestą vietą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Panašios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
Skaityti daugiau