Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip auginti petunijų daigus namuose

  • 31.03.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 179 Peržiūrų
  • Aptarti

Kaip auginti petunijų daigus namuose

Auginti petunijas iš sėklų namuose nėra sudėtinga, tačiau reikia žinoti keletą svarbių dalykų.

Petunijų kvapas yra užburiantis, jos žydi ilgai, spalvų gausa ir ryškumu. Pačiam auginti gėlę iš sėklų nėra lengva užduotis, tačiau tai įmanoma. Šiame straipsnyje skaitykite, kada sėti ir kaip auginti petunijos daigus iš sėklų namuose.

Kada sėti petunijų sėklas daigams

Petunijas galima sėti ir vasario mėnesį, tačiau šis būdas yra brangus - daigus reikia papildomai apšviesti dėl trumpo dienos šviesos periodo. Jei norite sėti daigus namuose ant palangės, darykite tai pavasario viduryje - jiems nereikės papildomo šviesos šaltinio, o saulė padės sustiprėti. 

Kaip auginti petunijas iš sėklų 

Pirmiausia svarbu išsirinkti petunijų sėklas, paruošti dirvą daigams ir indus:

Petunijų sėklos 

Petunijų sėklos yra labai mažos, todėl su jomis nelengva dirbti. Sėkite jas naudodami pincetą arba sumaišytas su smulkiu, lengvu smėliu. Taip pat galite įsigyti drapiruotų sėklų - sėklų, padengtų apsauginiu ir maistingu apvalkalu, - tačiau yra rizika, kad apvalkalas tinkamai neištirps ir sėklos nesudygs. Todėl geriau pirkti paprastas sėklas.

Petunijų daigų konteineriai

Daigams tinka 10 cm gylio konteineriai arba dėžutės. Galite naudoti permatomus vienkartinius maisto indus su dangteliu. Konteinerius reikėtų dezinfekuoti bet kokiu antiseptiku, o ant dugno užpilti keramzito arba vermikulito sluoksnį (keramzitas pigesnis) - tai bus drenažas, kuris sugers drėgmės perteklių ir neleis daigams supūti.

Daigų dirva

Viršutinė molžemio dalis konteineryje 2/3 aukščio turi būti užpildyta žemėmis. Galite nusipirkti iš anksto paruoštą arba pasigaminti patys, paėmę humuso, durpių, durpių ir smėlio santykiu 2:2:2:1. Petunijoms sėti taip pat galite naudoti durpių granules.

Prieš sodinimą dirvą reikėtų pamirkyti verdančiame vandenyje, kad būtų sunaikinti kenkėjai. Jei įmanoma, papildomai palaistykite šviesiai rausvu mangano tirpalu.

Petunijų sėklas sėkite ant drėgnos dirvos, bet neuždenkite jų žemėmis (!) Jei sėklos yra granuliuotos, apipurkškite jas ant dirvos vandeniu iš purkštuvo. Tada uždenkite indą maistine plėvele arba stiklu, kad sėkloms būtų sudarytos šiltnamio sąlygos.

Plėvelę arba stiklą kasdien reikia apversti sausąja puse, kad nesikauptų kondensatas. Daigus reikėtų vėdinti, pradedant 5-10 minučių per dieną ir didinant iki 15-20 minučių. Kai pasirodo pirmieji tikrieji lapeliai, plėvelę arba stiklą galima visiškai nuimti.

Kaip prižiūrėti petunijas - šviesa, temperatūra ir laistymas 

Pirmieji petunijų ūgliai turėtų pasirodyti 3-10 dieną. Jei taip neatsiras, jie greičiausiai nesudygs arba bus labai silpni. Augalus reikia labai kruopščiai prižiūrėti, kad jie išdygtų:

Šviesa

Petunijos mėgsta šviesą, todėl joms reikia daug šviesos - geriausia auginti ant palangės. 

Temperatūra 

Apie 22-25 °C, jei ji žemesnė, daigai gali nesudygti, jei aukštesnė - susirgti. Kai tik pasirodys sėklos, temperatūrinis režimas keičiamas: dieną - 18-20 °C, naktį - 14-16 °C. 

Vanduo 

Dirvą su sėklomis 1-2 kartus per dieną reikia purkšti silpnu mangano tirpalu - savaitę. 

Sėkloms sudygus, jas kasdien reikia laistyti minkštu, kambario temperatūros, drungnu vandeniu. Tai galima daryti lašeline arba švirkštu po šaknimis.

Kaip genėti petunijų daigus

Petunijų daigus paprastai pradedama pikuoti (persodinti) po 3-4 savaičių. Iki to laiko daigai paprastai turi 2-3 tikruosius lapelius. Kiekvienam daigui paimkite atskirą indą su skylutėmis dugne - drėgmės pertekliui nutekėti. 

Persodinti daigus reikia atsargiai: reikia pakelti žemės grumstą su šaknimis po augalu ir perkelti į naują indą. Tai galima lengvai padaryti medine lazdele arba desertiniu šaukšteliu. Jei sėklos buvo pasėtos į durpių tabletes - čia apskritai gražu: daigai į naujus vazonėlius dedami tiesiai į vazonėlius.

Po 1,5-2 savaičių pamažu perkelkite petunijas į naują temperatūrą: 15 °C naktį ir 18 °C dieną. Tai galima padaryti vėdinant patalpą arba išnešant daigus į lauką. 

Kai augalas turi 3-4 poras tikrųjų lapų, jį nugnybkite švelniai nulauždami centrinę viršūnę. Taip siekiama paskatinti petuniją formuoti krūmą, o ne kilti aukštyn.

Kada petunijas sodinti į žemę

Petunijas į žemę sodinkite tik tada, kai daigai sukietėja, t. y. praėjus maždaug 10-12 savaičių po pasodinimo. Daigus reikia gerai palaistyti, o tada į duobutę įleisti šaknų gumulą. Geriausia sodinti vakare arba debesuotą dieną, tačiau gėlėms parinkite gerai apšviestą vietą.

paranormal.lt


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.03.2019 laikas 12:51 Kedrinių riešutų aliejus
Kedrų riešutų aliejus malonaus kvapo ir skonio. Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro- makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų riešutų aliejus gaunamas šalto spaudimo būdu iš kedrų riešutų branduolių, kurie renkami švariuose Sibiro rajonuose....

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 13:07 Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 11:53 Pomidorų liga, kuria serga dažnas daržininkas
„Pomidorligė“ daržininkus kamuoja ištisus metus. Net žiemą, kai lauke spaudžia minusas ir apie ryškiaspalvius pomidorus būtų galima tik susapnuoti, daržininkai jau rikiuoja sėjos planus, renkasi veisles, apžvelgia praėjusių sėkmes ir pralaimėjimus lysvėse....

Skaityti daugiau

29.06.2020 laikas 21:43 Didžioji ugniažolė liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Medicinai, ypač liaudies, ugniažolės žinomos nuo senų laikų. Praėjusiame amžiuje kai kurie gydytojai propagavo jas kaip efektyvią priemonę nuo vėžio. Tačiau, kadangi tai nebuvo įrodyta moksliškai, priešvėžinės šių augalų savybės buvo primirštos. Šiais laikais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ugnia...

Skaityti daugiau

16.05.2023 laikas 22:15 Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomis būdai
Vyšnios yra labai skanios, sultingos ir sveikos uogos. Tačiau dažnai gali atsitikti taip, kad savo kieme nuskintos vyšnios pasirodys besančios kirmėlaitės. Yra keletas paprastų būdų, kaip su tuo kovoti.

Skaityti daugiau