Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Sodininkas

Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?

Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?

Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima sodinti iki rugsėjo 15 dienos!

Mes jus raginame jau pradėti sodinti braškes, ypač jei esate pradedantysis sodininkas. Paprastai reikia pradėti nuo braškių, o jei pavasarį pavėlavote, dabar yra daugiau galimybių. Galėsite rasti net pačių puikiausių daigų.

KAIP SODINTI BRAŠKES RUGPJŪČIO – RUGSĖJO MĖNESIAIS?

Patyrę sodininkai linki sėkmės sodinant ir tvirtina, kad braškes galima sodinti rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Pirmiausia patikrinkite daigus, paruoškite dirvą, išsiaiškinkite, kokiu atstumu juos sodinti, ir apsvarstykite puikų auginimo būdą su juoda agroplėvele. O mes pabandysime jums papasakoti apie viską iš esmės.

Kaip pasirinkti tinkamą veislę ir daigus?

Geriausia imti vienmečius daigus, kurie jau turi gana gerai išsivysčiusią šaknų sistemą ir lapus. Tai reiškia, kad augalas yra tvirtai suaugęs ir gali būti sodinamas į atvirą dirvą. Daigus geriausia pirkti specializuotose parduotuvėse. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

  • Lapai turi būti ryškiai žalios spalvos. Neturėtų būti nuvytusių ar silpnų lapų.
  • Nepasiduokite pardavėjo pasiteisinimams, kad jie „tiesiog čia nuo ilgesnio stovėjimo, atsigaus“.
  • Daigų šaknys turi būti bent 5-6 cm ilgio. Augalas neturi turėti jokių (net ir nedidelių) defektų.
  • Pats šakniastiebis turi būti tvirtas, beveik centimetro storio.
  • Jei daigas parduodamas vazonėlyje, jo šaknys turi kyšoti išorėje.
  • Jei tai plastikinis indas, šaknys turi užimti visą indą.

Kaip tinkamai paruošti dirvą?

Braškių augimas ir derlius tiesiogiai priklauso nuo sodinimo vietos pasirinkimo. Pageidautina, kad dirvožemyje nebūtų per daug paviršinio vandens ir molio. Geriausia, jei braškės auga juodžemyje gana saulėtoje vietoje. Jei manote, kad jūsų dirva netinkama, turėtumėte ją iš anksto pasiruošti ir patręšti.

Pirmiausia galite imtis radikalių veiksmų ir iš karto atsivežti sunkvežimį juodžemio. Jei tai neįmanoma, tuomet pasiruoškite lysves. Išvalykite vietą nuo piktžolių, patikrinkite, ar joje nėra kenkėjų, ir pradėkite sodinimo procedūras. Į kiekvieną duobutę įdėkite specialaus mišinio, pagaminto iš kibiro juodžemio, dviejų puodelių medžio pelenų ir susmulkinto arklių mėšlo. Tai reikėtų daryti gerokai anksčiau, nes braškes į tokią dirvą galima sodinti tik po 10 dienų.

Kokiu atstumu vieną nuo kito reikia sodinti braškes?

Nesistenkite daigų sodinti kuo giliau į žemę. Tai labai svarbu, nes tuomet braškių daigai gali ir neprigyti. Geriau, kad augalo vidurys, dar vadinamas kamienu, šiek tiek kyšotų virš žemės. Tuomet daigas galės savaime įsišaknyti jam patogiausiu būdu. Yra dvi pačios tinkamiausios sodinimo galimybes.

Sodinimas vienoje eilėje

Tai reiškia, kad daigai sodinami į vieną eilę, kurioje tarp daigų yra 20 cm atstumas, o tarpai tarp eilių – 70 cm.

Sodinimas dviem eilėmis

Taikant šį metodą, tarp eilių turi būti 30 cm, o tarp daigų – 60 cm atstumas. Taip sukuriamas kaspino formos raštas. Geriausia taip sodinti, kai sklypas yra nedidelis.

Kaip sodinti braškes į agroplėvelę?

Ir kodėl taip reikia daryti? Tai specialus metodas, padedantis gauti ypač didelį braškių derlių. Šį metodą dažnai taiko sodininkai, jį galite apsvarstyti ir jūs. Plėvelė arba agroplėvelė neleidžia šalia braškių augti kitiems augalams, kurie gali neigiamai paveikti daigų vystymąsi ir atitinkamai sumažinti braškių derlių. Ką daryti?

Pasirinkite tinkamo dydžio medžiagą. Turėsite ja padengti dirvą, todėl iš karto apskaičiuokite, kiek jos reikės. Paruošę dirvą, plėvele užtieskite perimetrą. Geriausia kraštus įkasti į žemę.

Ant plėvelės pasižymėkite būsimų skylučių vietas ir padarykite nedideles skylutes, tik tokio dydžio, kad tilptų daigas. Patartina skylutes išdėstyti šachmatų principų maždaug 30 cm atstumu vieną nuo kitos.

Kai viskas bus paruošta, rankomis padarykite duobutes ir pasodinkite daigus. Sudėtingiausia tokiu būdu susodintus daigus yra laistyti. Tai reikės daryti laistant kiekvieną daigą atskirai.

Mūsų patarimas jums

Pagrindai jau aptarti, o dabar belieka sutelkti dėmesį į klausimą, kurį užduoda daugelis sodininkų, t. y. ar galima maišyti skirtingas veisles. To daryti nerekomenduojame, nes braškės kryžminasi, o tai, žinoma, turi neigiamos įtakos uogų kokybei. Geriau išsirinkti vieną veislę ir sodinti tik ją.

Kaip sodinti braškes? Šis klausimas kankina daugelį, tačiau jame nėra nieko neįprasto ar antgamtiško. Daromos klaidos suteikia progos pasitaisyti ir daryti vis geriau.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2020 laikas 08:36 Paprastasis Ąžuolas (Quercus Robur) Ir Ąžuolo Nauda

Paprastasis ąžuolas (lot. Quercus robur) - tai ilgaamžis medis, užaugantis iki 20-40m aukščio. Europoje aptinkama ąžuolų, kurių amžius siekia 2000 metų. Stiebas tvirtas, padengtas giliai sutrūkinėjusia žieve.

...

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 10:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau

27.05.2020 laikas 11:47 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) ir Bruknės nauda
Vaistinė augalinė žaliava – Bruknių lapai (Vitis-idaeae folium) skinami anksti pavasarį – balandžio-gegužės mėn. (pernykščiai) ar nurinkus uogas – rugsėjo-lapkričio mėn. (per vasarą užaugę).

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 20:53 Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje
Vaistinės melisos yra panašios į mėtas, tačiau jų skonis ir aromatas yra kitoks, panašus į citrinų.

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 19:48 Grauželinė gudobelė (Crataegus oxyacantha) Gudobelės poveikis sveikatai
Grauželinė gudobelė, gudobelės nauda, kuo vertingos gudobelės uogos, gudobelės pašalinis poveikis, gudobelės gerosios savybės, koks gudobelės poveikis organizmui, kokių medžiagų yra gudobelių uogose, ko yra gudobelės žieduose, kaip vartoti gudobeles, kada skinti gudobelės žiedus, gudobelė liaudies m...

Skaityti daugiau