Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kastuvu nepakasite: ką daryti, jei jūsų sodo dirva labai kieta?

  • 28.03.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 186 Peržiūrų
  • Aptarti

Kastuvu nepakasite: ką daryti, jei jūsų sodo dirva labai kieta?

Paprasti ir veiksmingi būdai, kaip suminkštinti dirvą sode ir kartu ją tręšti.

Kietas dirvožemis sode yra dažna problema. Ją sunku kasti, kartais net kastuvu, daržovės blogai auga, o vanduo sunkiai įsigeria į dirvą. Šiame straipsnyje skaitykite, kodėl žemė sode tampa kieta ir kaip ją suminkštinti.

Žemė labai kieta - ką daryti? 

Žemė gali būti kieta dėl daugelio priežasčių. Kartais pati dirva yra molis, priemolis ar smėlis, kurį reikia kaip nors pagerinti, jei norite augti. Pasitaiko atvejų, kai nepatyrę sodininkai patys priveda dirvožemį prie tokios būklės - tiesiog jį nusausina, nesirūpindami, kad jis būtų pailsintas ar tręšiamas. Tačiau šią problemą galima išspręsti - yra keli būdai, kaip suminkštinti daržo dirvožemį.

Smėliavimas 

Jei jūsų sklypo dirvožemis yra molingas arba priemolis, jį kasdami turite įberti smėlio. Tam imkite rupų upės smėlį, karjero smėlis, deja, netinka - jame daug molio. Kiek smėlio reikia - priklauso nuo dirvožemio tankio. Jei jis labai sunkus, tuomet apie 15 litrų 1 kv. m. Smėlį reikės išbarstyti po paviršių ir rekultivuoti.

Smėlis yra pigiausias variantas, tačiau vietoj jo galima naudoti perlitą, vermikulitą, smulkų žvyrą, dolomito miltus. Perlitas ir vermikulitas ne tik išpurena dirvožemį, bet ir tolygiai prisotina jį drėgmės - sugeria jos perteklių, o paskui atiduoda augalams. Dolomito miltai daro dirvą sveikesnę ir padeda sumažinti rūgštingumą.

Organiniai priedai

Mėšlas, kompostas ir durpės gali būti naudojami kaip dirvos gerinimo priedai. Jie taip pat drėkina dirvožemį ir suteikia augalams papildomų maistinių medžiagų.

Svarbi pastaba: šviežią mėšlą reikėtų įterpti tik rudenį, o ne pavasarį - priešingu atveju nudegs augalų šaknys. Pavasarį dirvą reikia patręšti susmulkintu mėšlu (2,5-3 kg 1 kv. m), kompostu, sumaišytu su durpėmis (2 kibirai 1 kv. m), o tada dirvą rekultivuoti.

Mulčiavimas

Mulčiavimas kilęs iš angliško žodžio mulch, kuris reiškia "uždengimas". Tai reiškia, kad mulčiuoti - tai padengti žemę apsauginiu sluoksniu. Tam tikslui imama sausos nupjautos žolės, šiaudų, medžio žievės ar drožlių ir paskleidžiama 3-8 cm sluoksniu ant paviršiaus. Jos ne tik pagerina dirvožemio struktūrą, bet ir sulaiko drėgmę bei apsaugo nuo piktžolių. Mulčiui supuvus, jis tampa puikiu augalų maistu. 

Vejos maistiniai augalai

Labai populiarus ir veiksmingas būdas išpurenti kietą dirvą ir ją tręšti. Tam sėjama žalioji trąša - augalai su ilgomis ir stipriomis šaknimis, kurie greitai užaugina žaliąją masę. Dažniausiai sėjami rapsai, baltosios garstyčios, dobilai, žirniai, lubinai, rugiai, avižos, facelijos ir aliejiniai ridikai. Šių augalų šaknys išpurena net ir labai kietą dirvą, o patys augalai tręšia dirvą - vėliau juos tereikia iškasti.

paranormal.lt


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.10.2020 laikas 19:37 Nuodingi Augalai Taukės, Bet Liaudies Medicina Naudoja
Liaudies medicina taukių preparatus dažniausiai naudoja įvairioms atramos ir judėjimo aparato traumoms ir susirgimams, kaulų lūžiams, sumušimams ir išnirimams, artritui, osteochondrozei, osteomielitui, kaulų tuberkuliozei, artrozei, podagrai, reumatiniams sąnarių pakenkimui, antkaulio uždegimui, opo...

Skaityti daugiau

10.06.2020 laikas 14:54 Paprastoji durnaropė (Datura stramonium) Durnaropių nauda
Liaudies medicinoje vartojama - durnaropės preparatais ramina centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja vidaus organų raumenis, taip pat gydoma bronchinė astma, mėšlungiškas kosulys, bronchų spazmai.

Skaityti daugiau

18.05.2020 laikas 09:21 Alavijas – ir sveikatai, ir grožiui
Namų daktaru tituluojamą alaviją šiais laikais auginamą išvystame vis rečiau, o juk jis gali tapti nepakeičiamu vaistu: sakoma, kad alavijas gydo odos sužeidimus (nudeginimus, žaizdeles, bėrimus), padeda sumažinti skausmą, skatina audinių regeneraciją, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir t.t. al...

Skaityti daugiau

14.01.2022 laikas 09:28 Sėja prasideda nuo planavimo
Daržininkai turi darbo ištisus metus. Net viduržiemį, kai laukai, šiltnamiai ilsisi po praėjusio meto derliaus, patyrę daržininkai ruošia pavasarinės sėjos strategiją, kuria planą, kur, ką ir kiek sės, sodins, pildo sėklų kolekciją, pradeda ruoštis daiginimui, kaupia natūralias trąšas....

Skaityti daugiau

20.02.2023 laikas 09:12 Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?
Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti.

Skaityti daugiau