Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kastuvu nepakasite: ką daryti, jei jūsų sodo dirva labai kieta?

Kastuvu nepakasite: ką daryti, jei jūsų sodo dirva labai kieta?

Paprasti ir veiksmingi būdai, kaip suminkštinti dirvą sode ir kartu ją tręšti.

Kietas dirvožemis sode yra dažna problema. Ją sunku kasti, kartais net kastuvu, daržovės blogai auga, o vanduo sunkiai įsigeria į dirvą. Šiame straipsnyje skaitykite, kodėl žemė sode tampa kieta ir kaip ją suminkštinti.

Žemė labai kieta - ką daryti? 

Žemė gali būti kieta dėl daugelio priežasčių. Kartais pati dirva yra molis, priemolis ar smėlis, kurį reikia kaip nors pagerinti, jei norite augti. Pasitaiko atvejų, kai nepatyrę sodininkai patys priveda dirvožemį prie tokios būklės - tiesiog jį nusausina, nesirūpindami, kad jis būtų pailsintas ar tręšiamas. Tačiau šią problemą galima išspręsti - yra keli būdai, kaip suminkštinti daržo dirvožemį.

Smėliavimas 

Jei jūsų sklypo dirvožemis yra molingas arba priemolis, jį kasdami turite įberti smėlio. Tam imkite rupų upės smėlį, karjero smėlis, deja, netinka - jame daug molio. Kiek smėlio reikia - priklauso nuo dirvožemio tankio. Jei jis labai sunkus, tuomet apie 15 litrų 1 kv. m. Smėlį reikės išbarstyti po paviršių ir rekultivuoti.

Smėlis yra pigiausias variantas, tačiau vietoj jo galima naudoti perlitą, vermikulitą, smulkų žvyrą, dolomito miltus. Perlitas ir vermikulitas ne tik išpurena dirvožemį, bet ir tolygiai prisotina jį drėgmės - sugeria jos perteklių, o paskui atiduoda augalams. Dolomito miltai daro dirvą sveikesnę ir padeda sumažinti rūgštingumą.

Organiniai priedai

Mėšlas, kompostas ir durpės gali būti naudojami kaip dirvos gerinimo priedai. Jie taip pat drėkina dirvožemį ir suteikia augalams papildomų maistinių medžiagų.

Svarbi pastaba: šviežią mėšlą reikėtų įterpti tik rudenį, o ne pavasarį - priešingu atveju nudegs augalų šaknys. Pavasarį dirvą reikia patręšti susmulkintu mėšlu (2,5-3 kg 1 kv. m), kompostu, sumaišytu su durpėmis (2 kibirai 1 kv. m), o tada dirvą rekultivuoti.

Mulčiavimas

Mulčiavimas kilęs iš angliško žodžio mulch, kuris reiškia "uždengimas". Tai reiškia, kad mulčiuoti - tai padengti žemę apsauginiu sluoksniu. Tam tikslui imama sausos nupjautos žolės, šiaudų, medžio žievės ar drožlių ir paskleidžiama 3-8 cm sluoksniu ant paviršiaus. Jos ne tik pagerina dirvožemio struktūrą, bet ir sulaiko drėgmę bei apsaugo nuo piktžolių. Mulčiui supuvus, jis tampa puikiu augalų maistu. 

Vejos maistiniai augalai

Labai populiarus ir veiksmingas būdas išpurenti kietą dirvą ir ją tręšti. Tam sėjama žalioji trąša - augalai su ilgomis ir stipriomis šaknimis, kurie greitai užaugina žaliąją masę. Dažniausiai sėjami rapsai, baltosios garstyčios, dobilai, žirniai, lubinai, rugiai, avižos, facelijos ir aliejiniai ridikai. Šių augalų šaknys išpurena net ir labai kietą dirvą, o patys augalai tręšia dirvą - vėliau juos tereikia iškasti.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.04.2023 laikas 08:07 Lengva, šilta, nebrangu: geriausias būdas uždengti šiltnamį
Įprasta manyti, kad šiltnamį geriausia dengti polikarbonatu. Tačiau kažkodėl dauguma žmonių kasmet vis dar naudoja plėvelę arba agroplėvelę, o kai kurie pasitiki tik stiklu. Taigi išsiaiškinkime, kuo geriausia dengti šiltnamį ir kurią iš šių medžiagų ir kada reikėtų naudoti....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:40 8 daržovės, kurias galite nusipirkti vieną kartą ir auginti amžinai
Pabandykite namuose pasistatyti šį mažą šiltnamį - jis kasdien suteiks jums energijos suteikiančių vitaminų

Skaityti daugiau

21.05.2023 laikas 20:03 Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti ir užaugtų dideli kaip kumštis
Daržininkai dažnai skundžiasi, kad česnakai gelsta, o jų galvutės auga vangiai ir nepriauga masės. Šios dažnai pasitaikančios problemos galima išvengti augalus maitinant tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

Skaityti daugiau

13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau

16.06.2024 laikas 21:28 Persodinau braškes, derlius padidėjo
Persodindami braškes turite atsižvelgti į svarbius dalykus, kad derlius būtų gausus. Kaip tinkamai paruošti daigus persodinimui į atvirą gruntą.

Skaityti daugiau