Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti ir užaugtų dideli kaip kumštis

Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti

Daugiau informacijos apie tai, kaip tręšti česnakus, kad jie augtų sveiki ir duotų gerą derlių, rasite toliau pateiktoje medžiagoje.

Daržininkai dažnai skundžiasi, kad česnakai gelsta, o jų galvutės auga vangiai ir nepriauga masės. Šios dažnai pasitaikančios problemos galima išvengti augalus maitinant tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

Norėdami sužinoti, kaip tręšti česnakus, kad jie augtų sveiki ir duotų gerą derlių, žiūrėkite toliau pateiktą medžiagą.

Kodėl česnakai gelsta?

Yra kelios priežastys, kodėl augalas prastai auga ir nyksta. Tai gali lemti:

  • Dirvožemyje trūksta maistinių medžiagų;
  • netinkamas laistymas;
  • ligos arba kenkėjai.

Sodininkai turėtų apžiūrėti lysves. Jei česnakų galvutės sveikos ir juos reguliariai laistote, tikėtina, kad augalas negauna pakankamai maisto medžiagų aktyviam augimui ir vystymuisi.

Kuo maitinti česnakus

Geltoni lapai rodo, kad trūksta azoto, magnio ir sieros. Šių medžiagų trūkumą padės kompensuoti karbamidas.

Tam ištirpinkite 3/4 valgomojo šaukšto karbamido ir 1/4 valgomojo šaukšto magnio sulfato 10 litrų 35-40 laipsnių temperatūros šilto vandens. To pakanka 1 kv. m česnakų augalams apdoroti.

Poveikis bus pastebimas jau po pirmojo patręšimo. Česnakų lapai taps žalesni, stiebas storesnis, o galvutė priaugs masės.

Kad česnakai nepradėtų gelsti, sėklų lysves taip pat galite nupurkšti amoniako alkoholio tirpalu - kibirui vandens duokite 5 valgomuosius šaukštus.

Kaip trąšą taip pat galima naudoti medžio pelenų užpilą. Ištirpinkite 1,5 puodelio sijotų pelenų 10 litrų vandens ir palikite mirkti 3 valandas.

Pelenus taip pat galima naudoti sausus, po stipraus lietaus pabarstant juos po sėklų lysvėmis. Taip česnakai gerai auga, nes pelenai yra kalio, fosforo ir kitų svarbių mikro- ir makroelementų šaltinis.

Česnakai taip pat gerai auga su mielių užpilu. Norėdami pasigaminti šią trąšą, ištirpinkite 100 g kepimo mielių 10 l šilto vandens ir įberkite 2 valgomuosius šaukštus cukraus. Palikite tirpalą keletą valandų, kad prisitrauktų.

Prieš laistydami atskieskite užpilą vandeniu santykiu 1:5. Kadangi fermentuotos mielės iš dirvožemio pašalina kalį ir kalcį, šį tręšimą reikėtų derinti su tręšimu pelenais.

Po šio tręšimo česnakai gerai priaugs svorio, o galvutės užaugs didelės.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2019 laikas 19:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 07:59 Rugpjūtį atiduodame duoklę daugiametėms gėlėms
Rugpjūtis – idealus laikas pasirūpinti nužydėjusiomis daugiametėmis gėlėmis. Jas galite perkelti, dauginti ar papildomai tręšti. Tačiau atliekant persodinimo darbus svarbus ne tik kastuvas ir darbo pirštinės – pasiruoškite natūralių dezinfekcinių priemonių ir prieš iškasant augalus pasidomėkite, kur...

Skaityti daugiau

29.12.2020 laikas 09:02 Stebuklingas vaistas – imbieras

Imbieras – gana specifinio skonio daugiametis žolinis augalas. Spėjama, kad lotyniškasis jo pavadinimas „Zingiber“ iš sanskrito kalbos reikštų „raguota šaknis“. natūralūs vaistai, natūrali medicina, imbierai, imbierų savybės, imbierų poveikis, imbieras citrina ir med...

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 22:54 Kadagių Naudojimas Liaudies Medicinoje
Liaudies medicina siūlo uogas užplikyti ir gerti, gydant kepenų, šlapimo pūslės ligas, inkstų akmenligę, reumatizmą.

Skaityti daugiau

29.11.2020 laikas 13:03 Paprastoji Rykštenė – Gydomosios Savybės
Vaistams vartojama viršutinė stiebų dalis su žiedynais (žolė), o kartais ir šaknys. Paskleista plonu sluoksniu žolė džiovinama sausoje gerai vėdinamoje vietoje, dažnai pavartant. Paprastoji rykštenė skleidžia malonų aromatą, kuris džiovinant susilpnėja. Sausa žolė yra kartoko sutraukiančio skonio. V...

Skaityti daugiau