Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti ir užaugtų dideli kaip kumštis

Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti

Daugiau informacijos apie tai, kaip tręšti česnakus, kad jie augtų sveiki ir duotų gerą derlių, rasite toliau pateiktoje medžiagoje.

Daržininkai dažnai skundžiasi, kad česnakai gelsta, o jų galvutės auga vangiai ir nepriauga masės. Šios dažnai pasitaikančios problemos galima išvengti augalus maitinant tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

Norėdami sužinoti, kaip tręšti česnakus, kad jie augtų sveiki ir duotų gerą derlių, žiūrėkite toliau pateiktą medžiagą.

Kodėl česnakai gelsta?

Yra kelios priežastys, kodėl augalas prastai auga ir nyksta. Tai gali lemti:

  • Dirvožemyje trūksta maistinių medžiagų;
  • netinkamas laistymas;
  • ligos arba kenkėjai.

Sodininkai turėtų apžiūrėti lysves. Jei česnakų galvutės sveikos ir juos reguliariai laistote, tikėtina, kad augalas negauna pakankamai maisto medžiagų aktyviam augimui ir vystymuisi.

Kuo maitinti česnakus

Geltoni lapai rodo, kad trūksta azoto, magnio ir sieros. Šių medžiagų trūkumą padės kompensuoti karbamidas.

Tam ištirpinkite 3/4 valgomojo šaukšto karbamido ir 1/4 valgomojo šaukšto magnio sulfato 10 litrų 35-40 laipsnių temperatūros šilto vandens. To pakanka 1 kv. m česnakų augalams apdoroti.

Poveikis bus pastebimas jau po pirmojo patręšimo. Česnakų lapai taps žalesni, stiebas storesnis, o galvutė priaugs masės.

Kad česnakai nepradėtų gelsti, sėklų lysves taip pat galite nupurkšti amoniako alkoholio tirpalu - kibirui vandens duokite 5 valgomuosius šaukštus.

Kaip trąšą taip pat galima naudoti medžio pelenų užpilą. Ištirpinkite 1,5 puodelio sijotų pelenų 10 litrų vandens ir palikite mirkti 3 valandas.

Pelenus taip pat galima naudoti sausus, po stipraus lietaus pabarstant juos po sėklų lysvėmis. Taip česnakai gerai auga, nes pelenai yra kalio, fosforo ir kitų svarbių mikro- ir makroelementų šaltinis.

Česnakai taip pat gerai auga su mielių užpilu. Norėdami pasigaminti šią trąšą, ištirpinkite 100 g kepimo mielių 10 l šilto vandens ir įberkite 2 valgomuosius šaukštus cukraus. Palikite tirpalą keletą valandų, kad prisitrauktų.

Prieš laistydami atskieskite užpilą vandeniu santykiu 1:5. Kadangi fermentuotos mielės iš dirvožemio pašalina kalį ir kalcį, šį tręšimą reikėtų derinti su tręšimu pelenais.

Po šio tręšimo česnakai gerai priaugs svorio, o galvutės užaugs didelės.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.01.2023 laikas 13:36 Glifosatu užteršęs gretimo sklypo savininkas turi atlyginti žalą
2023 m. sausio 12 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl žalos atlyginimo ūkininkei (ieškovei) už tai, kad jos ekologinio ūkio lauką glifosato turinčiais herbicidais užteršė gretimo sklypo savininkas ūkininkas (atsakovas)....

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 22:34 Bruknės Naudojimas Liaudies Medicinoje
Bruknė - žemaūgis visžalis erikinių šeimos krūmokšnis su šliaužiančiais plonais šakniastiebiais, stačiais stiebeliais. Lapeliai kiaušiniški, pliki, odiniai, lygūs. Vaisiai raudoni, sultingi, apvalūs, rūgščiai saldūs su aitroku prieskoniu. Sunoksta rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje....

Skaityti daugiau

02.03.2019 laikas 10:35 Aguonų sėklų aliejus
Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 16:40 Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) ir Bitkrėslės nauda

Paprastoji bitkrėslė (lot. Tanacetum vulgare) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Augalas turi vieną arba kelis stiebus. Jie gausiai lapuoti, šakoti. Lapai pražanginiai, suskaldyti plunksniškai. Žiedai geltonos spalvos.

...

Skaityti daugiau