Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Daržovės

Prisiminkite juos. Kokių augalų ir daržovių negalima sodinti šalia bulvių

Kokių augalų ir daržovių negalima sodinti šalia bulvių

Tai padės jums gauti puikų šios daržovės derlių.

Jei norite savo sode auginti bulves - turite žinoti pagrindines sodinimo taisykles. Tai padės jums gauti puikų šios daržovės derlių.

Su kokiais augalais niekada negalima sodinti bulvių, pasakoja "Sante Plus".

Kokių daržovių negalima sodinti su bulvėmis?

Iš pradžių paruoškite dirvą sodinimui; gumbus reikia sodinti giliai.

Įsitikinkite, kad dirva nėra nei per daug šarminė, nei per daug rūgšti. Idealus pH turėtų būti nuo 5,1 iki 6,0. Geriausia būtų iškasti 15 cm gylio duobutes gumbams ir užberti jas žemėmis, tačiau jų nesutankinti. Taip pat nepamirškite palikti vietos tarp bulvių augalų. Aplink kiekvieną jų, absoliučiai iš visų pusių, išlaikykite 12 cm atstumą, kad jie sveikai augtų.

Atminkite, kad kiekvienas geras sodininkas turėtų laikytis šios auksinės taisyklės - niekada nesodinkite bulvių toje vietoje, kur pernai augo pomidorai ar baklažanai.

Priešingu atveju jos gali pritraukti daug kenkėjų ir kitų panašių problemų. Atminkite, kad tam tikros daržovės gali turėti įtakos bulvių derliui, jei jos auginamos netoliese.

Tai pupelės, brokoliai, kopūstai, kukurūzai, baklažanai, česnakai, svogūnai, žirniai ar net ridikėliai.

Jūsų bulvės ne tik netinkamai augs, bet, svarbiausia, šie netinkami deriniai su kitomis daržovėmis gali pritraukti vabzdžių kenkėjų, pavyzdžiui, blakių. Taip pat bulvės nemėgsta agurkų, melionų, cukinijų, pomidorų ar saulėgrąžų draugijos.

Su kuo galima sodinti bulves?

Bulvėms kompaniją gali palaikyti tokios žolelės kaip čiobreliai ir raudonėliai.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2020-05-19 laikas 14:00 Juodavaisė aronija (Aronia melanocarpa) Aronijų nauda

Ką vertėtų žinoti apie vaistažoles? Juodavaisė aronija (lot. Aronia melanocarpa) - daugiametis iki 2 metrų aukščio krūmas. Lapai ištisiniai, elipsiški, atvirkščiai kiaušiniški, su smailia viršūne. Jų viršus tamsiai žalias, blizgantis, apačia šviesesnė; rudenį parausta.

...

Skaityti daugiau

2022-03-24 laikas 14:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

2024-08-27 laikas 13:38 Lelijų priežiūra po žydėjimo: 5 svarbūs patarimai rugpjūtį
Lelijos – tai vieni iš gražiausių ir populiariausių gėlių, tačiau jų priežiūra po žydėjimo yra esminė, norint užtikrinti sveiką augimą ir gausų žydėjimą kitais metais. Rugpjūtis yra kritinis mėnuo, kai reikia atkreipti dėmesį į lelijų lapus, laistymą ir tręšimą. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbia...

Skaityti daugiau

2020-08-07 laikas 20:38 Paprastoji Juodavaisė Gervuogė. Gervuogių Poveikis (Rubus Caesius)

Paprastoji juodavaisė gervuogė - Rubus caesius - tai puskrūmis, užaugantis iki 150 cm aukščio. Stiebai šliaužiantys arba kylantys su nedideliais lenktais dygliais ir pasidengę melsvo atspalvio apnašomis. Uogos prinoksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Auga upių pakrantėse, pievose, miškuose....

Skaityti daugiau

2025-06-15 laikas 20:49 Kaip tręšti morkas: natūralūs būdai ir SEO patarimai
Tręškite morkas natūraliomis priemonėmis: pelenais, jodu, dilgėlėmis. Patarimai gausiam derliui!

Skaityti daugiau