Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Atsakingi sodininkai retai perka trąšas česnakams specializuotose parduotuvėse. Išmintingi sodininkai jau seniai pastebėjo, kad česnakai užaugina aukščiausios klasės derlių net ir nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Augindami česnakus galite išsiversti naudodami vien tik liaudiškas priemones. Žinoma, svarbu žinoti, kaip jas tinkamai naudoti. Laimei, pasirinkus toliau pateiktus receptus beveik neįmanoma suklysti!

Amžina bėda

Česnakai geltonais, suglebusiais lapais yra daugumai sodininkų pažįstama problema. Paprastai pradėjusi vysti lapija rodo maistinių medžiagų trūkumą. Tokiu atveju karbamidas gali išgelbėti situaciją. Norėdami paruošti geras trąšas, pirmiausia pašildykite 10 litrų vandens.

Šiltame vandenyje ištirpinkite ketvirtadalį šaukšto magnio sulfato ir tris ketvirtadalius šaukšto karbamido. Gauto tūrio pakanka kvadratiniam metrui česnakų pasėlių. Laimei, tokios trąšos  beveik akimirksniu įrodo savo veiksmingumą. Jau pirmasis purškimas sugrąžins česnakų lapams ryškiai žalią spalvą!

Paprasčiausias sprendimas

Jei nenorite naudoti karbamido, galite tiesiog ištirpinti 5 šaukštus amoniako kibire vandens ir gautu mišiniu nupurkšti lysves. Deja, taip padidinti česnako derliaus nepavyks, tačiau jūsų augalai tikrai taps sveikesni, o jų lapai nustos geltonuoti.

Kompromisinis sprendimas

10 litrų šilto vandens ištirpinkite 100 gramų mielių su 2 šaukštais cukraus. Leiskite mišiniui pastovėti 3 valandas. Praskieskite vandeniu santykiu nuo 1 iki 5 ir palaistykite česnakus. Tai padidins česnakų derlių. Geriausių rezultatų pasieksite tada, jei šias trąšas derinsite ir su pelenų trąšomis.

Tobulas receptas

Norėdami  pasiekti dar  geresnių rezultatų, kibire vandens ištirpinkite šaukštą magnio sulfato ir šaukštelį vario sulfato. Jei česnako augimo vietoje esantis dirvožemis yra šarminis, buvo atliktas kalkinimas arba tręšimas pelenais, į mišinį taip pat įberkite šaukštelį citrinos rūgšties.

Gautą tirpalą supilkite į laistytuvą ir palaistykite pasėlius. Vienam kvadratiniam metrui pasėlių naudokite ne daugiau nei penkis litrus šio mišinio. Česnakai augs aktyviau, o derlius bus dar įspūdingesnis!


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.10.2022 laikas 06:57 Serenčiai. Gėlės mėgėjui ir profesionalui. Serenčių auginimo pagrindai

Serenčiai – tai kiekvienu atžvilgiu patikimos gėlės. Jas paprasta auginti; jos auga įvairiomis sąlygomis, žydi labai gausiai ir ilgai. Ši gėlių veislė pasižymi įvairių formų ir dydžių gausa. Nuostabūs, šilti žiedų atspalviai pagyvina gėlynus ir kompozicijas vazonuose. Skaitydami šį straipsn...

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 19:53 Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje
Vaistinės melisos yra panašios į mėtas, tačiau jų skonis ir aromatas yra kitoks, panašus į citrinų.

Skaityti daugiau

02.06.2024 laikas 13:21 Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?
Papasakosime, kaip laistyti braškes žydėjimo ir  derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos, taip pat nuėmus derlių.

Skaityti daugiau

31.03.2023 laikas 20:05 Kaip auginti petunijų daigus namuose
Petunijų kvapas yra užburiantis, jos žydi ilgai, spalvų gausa ir ryškumu. Pačiam auginti gėlę iš sėklų nėra lengva užduotis, tačiau tai įmanoma. Šiame straipsnyje skaitykite, kada sėti ir kaip auginti petunijos daigus iš sėklų namuose....

Skaityti daugiau

25.02.2021 laikas 11:19 Vyšnios: Tikras Malonumas Gomuriui
Pirmasis vyšnių tyrėjas ir platintojas Lietuvoje Albinas Urbonas prisiminimuose rašė:  „Kol vyšnias valgiau, tol žmogus buvau, o kai jų netekau, tai ir suskurdau.“ Matyt, teisus buvo: nors ir sunkiai, mat reiklios nuo Žagarės krašto vyšnios pradėjo plisti po visą šalį....

Skaityti daugiau