Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Atsakingi sodininkai retai perka trąšas česnakams specializuotose parduotuvėse. Išmintingi sodininkai jau seniai pastebėjo, kad česnakai užaugina aukščiausios klasės derlių net ir nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Augindami česnakus galite išsiversti naudodami vien tik liaudiškas priemones. Žinoma, svarbu žinoti, kaip jas tinkamai naudoti. Laimei, pasirinkus toliau pateiktus receptus beveik neįmanoma suklysti!

Amžina bėda

Česnakai geltonais, suglebusiais lapais yra daugumai sodininkų pažįstama problema. Paprastai pradėjusi vysti lapija rodo maistinių medžiagų trūkumą. Tokiu atveju karbamidas gali išgelbėti situaciją. Norėdami paruošti geras trąšas, pirmiausia pašildykite 10 litrų vandens.

Šiltame vandenyje ištirpinkite ketvirtadalį šaukšto magnio sulfato ir tris ketvirtadalius šaukšto karbamido. Gauto tūrio pakanka kvadratiniam metrui česnakų pasėlių. Laimei, tokios trąšos  beveik akimirksniu įrodo savo veiksmingumą. Jau pirmasis purškimas sugrąžins česnakų lapams ryškiai žalią spalvą!

Paprasčiausias sprendimas

Jei nenorite naudoti karbamido, galite tiesiog ištirpinti 5 šaukštus amoniako kibire vandens ir gautu mišiniu nupurkšti lysves. Deja, taip padidinti česnako derliaus nepavyks, tačiau jūsų augalai tikrai taps sveikesni, o jų lapai nustos geltonuoti.

Kompromisinis sprendimas

10 litrų šilto vandens ištirpinkite 100 gramų mielių su 2 šaukštais cukraus. Leiskite mišiniui pastovėti 3 valandas. Praskieskite vandeniu santykiu nuo 1 iki 5 ir palaistykite česnakus. Tai padidins česnakų derlių. Geriausių rezultatų pasieksite tada, jei šias trąšas derinsite ir su pelenų trąšomis.

Tobulas receptas

Norėdami  pasiekti dar  geresnių rezultatų, kibire vandens ištirpinkite šaukštą magnio sulfato ir šaukštelį vario sulfato. Jei česnako augimo vietoje esantis dirvožemis yra šarminis, buvo atliktas kalkinimas arba tręšimas pelenais, į mišinį taip pat įberkite šaukštelį citrinos rūgšties.

Gautą tirpalą supilkite į laistytuvą ir palaistykite pasėlius. Vienam kvadratiniam metrui pasėlių naudokite ne daugiau nei penkis litrus šio mišinio. Česnakai augs aktyviau, o derlius bus dar įspūdingesnis!


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 17:37 Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį
Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų....

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 06:57 Serenčiai. Gėlės mėgėjui ir profesionalui. Serenčių auginimo pagrindai

Serenčiai – tai kiekvienu atžvilgiu patikimos gėlės. Jas paprasta auginti; jos auga įvairiomis sąlygomis, žydi labai gausiai ir ilgai. Ši gėlių veislė pasižymi įvairių formų ir dydžių gausa. Nuostabūs, šilti žiedų atspalviai pagyvina gėlynus ir kompozicijas vazonuose. Skaitydami šį straipsn...

Skaityti daugiau

09.12.2020 laikas 16:45 Stebuklinga cinamono lazdelė
Cinamonas (Cinnamomum verum) - džiovinta amžinai žaliuojančio medelio žievelė. Tai vienas iš seniausių tonizuojančių augalų pasaulyje. Jis  buvo minimas visų senovės gydytojų darbuose.

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:52 Paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia) Ir Nauda

Šermukšnis visiems gerai pažįstamas ir dažnas augalas visoje Lietuvoje. Savaime auga miškuose, kirtimuose, pamiškėse, laukuose. Dekoratyvus augalas, todėl dažnai auginamas ir parkuose, soduose, pakelėse. Nereiklus, mėgsta priesmėlio ir priemolio dirvožemį, saulėtas vietas.

...

Skaityti daugiau

06.05.2022 laikas 15:58 Buksmedinių ugniukų žala ir kovos su jais efektyvios priemonės

Šiltėjant klimatui bei plečiantis dekoratyvinių augalų plotams, Lietuvoje plinta ir nauji kenkėjai. Vienijų –  kandžių šeimai (Crambidae) priklausantys drugiai – buksmediniai ugniukai (Cydalima perspectalis).

...

Skaityti daugiau