Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?

Atsakingi sodininkai retai perka trąšas česnakams specializuotose parduotuvėse. Išmintingi sodininkai jau seniai pastebėjo, kad česnakai užaugina aukščiausios klasės derlių net ir nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Augindami česnakus galite išsiversti naudodami vien tik liaudiškas priemones. Žinoma, svarbu žinoti, kaip jas tinkamai naudoti. Laimei, pasirinkus toliau pateiktus receptus beveik neįmanoma suklysti!

Amžina bėda

Česnakai geltonais, suglebusiais lapais yra daugumai sodininkų pažįstama problema. Paprastai pradėjusi vysti lapija rodo maistinių medžiagų trūkumą. Tokiu atveju karbamidas gali išgelbėti situaciją. Norėdami paruošti geras trąšas, pirmiausia pašildykite 10 litrų vandens.

Šiltame vandenyje ištirpinkite ketvirtadalį šaukšto magnio sulfato ir tris ketvirtadalius šaukšto karbamido. Gauto tūrio pakanka kvadratiniam metrui česnakų pasėlių. Laimei, tokios trąšos  beveik akimirksniu įrodo savo veiksmingumą. Jau pirmasis purškimas sugrąžins česnakų lapams ryškiai žalią spalvą!

Paprasčiausias sprendimas

Jei nenorite naudoti karbamido, galite tiesiog ištirpinti 5 šaukštus amoniako kibire vandens ir gautu mišiniu nupurkšti lysves. Deja, taip padidinti česnako derliaus nepavyks, tačiau jūsų augalai tikrai taps sveikesni, o jų lapai nustos geltonuoti.

Kompromisinis sprendimas

10 litrų šilto vandens ištirpinkite 100 gramų mielių su 2 šaukštais cukraus. Leiskite mišiniui pastovėti 3 valandas. Praskieskite vandeniu santykiu nuo 1 iki 5 ir palaistykite česnakus. Tai padidins česnakų derlių. Geriausių rezultatų pasieksite tada, jei šias trąšas derinsite ir su pelenų trąšomis.

Tobulas receptas

Norėdami  pasiekti dar  geresnių rezultatų, kibire vandens ištirpinkite šaukštą magnio sulfato ir šaukštelį vario sulfato. Jei česnako augimo vietoje esantis dirvožemis yra šarminis, buvo atliktas kalkinimas arba tręšimas pelenais, į mišinį taip pat įberkite šaukštelį citrinos rūgšties.

Gautą tirpalą supilkite į laistytuvą ir palaistykite pasėlius. Vienam kvadratiniam metrui pasėlių naudokite ne daugiau nei penkis litrus šio mišinio. Česnakai augs aktyviau, o derlius bus dar įspūdingesnis!


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.11.2022 laikas 21:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

06.01.2023 laikas 08:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 07:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

27.05.2021 laikas 09:39 Kelionė prasideda renkantis sėklas

Jau dvidešimt metų panevėžietė Andželina Gromyškovienė augina paprikas šiltnamyje ir lauke. Visi tie metai buvo dosnūs derliaus spalvų ir įvairovės, o tai pareikalavo ne tik atkaklumo ir žinių, nesibaigiančių naujovių paieškų, bet ir atlaidumo šio įnoringo augalo kaprizams…

...

Skaityti daugiau

29.06.2020 laikas 20:43 Didžioji ugniažolė liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Medicinai, ypač liaudies, ugniažolės žinomos nuo senų laikų. Praėjusiame amžiuje kai kurie gydytojai propagavo jas kaip efektyvią priemonę nuo vėžio. Tačiau, kadangi tai nebuvo įrodyta moksliškai, priešvėžinės šių augalų savybės buvo primirštos. Šiais laikais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ugnia...

Skaityti daugiau