Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Makadamijų riešutų aliejus

Makadamijų riešutų aliejus. paranormal.lt

Apie produktą:

Makadamijų riešutų aliejuje yra mononesočiosios palmitoleino (omega-7) rūgšties,  o oleino arba Omega-9 riebalų rūgšties yra daugiau nei alyvuogių aliejuje. Šiame aliejuje taip pat  nemažai vitamino E,   Aliejus atsparus aukštai temperatūrai, jo smilkimo temperatūra yra apie 210 oC (temperatūra, kurioje riebalai skyla ir susidaro kenksmingos medžiagos), todėl yra tinkamas maistui ruošti aukštoje temperatūroje.

Makadamijų riešutai auga ant medžių, kurių tėvynė – Australija. Tai vieni brangiausių riešutų pasaulyje. Gal todėl, kad šiems medžiams augti reikia ypatingo klimato – daug šilumos ir pakankamai drėgmės, o galbūt dėl to, kad medis subręsta per dešimt metų, kai pasiekia beveik 40 metrų aukštį ir subrandina palyginti nedaug riešutų. Šiandien makadamijos auga ne vien Australijoje, šių medžių galima aptikti Brazilijoje, Pietų Afrikoje ir pietinėje JAV dalyje.

Makadamijų riešutų aliejus, aliejus, riešutų aliejus, riešutai

Makadamijų riešutus nuo seno labai vertino Australijos aborigenai, mat riešutai gausūs lengvai įsisavinamų augalinės kilmės riebalų, itin naudingų sveikatai.

Makadamijų aliejus yra malonaus riešutų kvapo, švelnaus skonio. Lengvai įsigeria, tinka jautriai, pažeistai, džiūstančiai, šerpetojančiai odai. Gali būti puiki priemonė strijų ir celiulito profilaktikai, odos drėkinimui prieš ir po kaitinimosi saulėje. Aliejus turi savybių, stimuliuojančių ląstelių atsinaujinimo procesus, drėkina, maitina, reguliuoja drėgmės ir riebalų balansą. Stiprina odos apsauginį sluoksnį, suteikia elastingumo, ramina ir minkština. Ypač naudingas brandžiai odai.

Tinkamas plaukams stiprinti ir drėkinti, minkština juos, suteikia žvilgesio ir švelnumo, itin plačiai naudojamas plaukų priežiūros priemonių gamyboje kosmetikos pramonėje.

Įdomu

Makadamijų riešutai nuodingi šunims, todėl jų negalima duoti šiems gyvūnams. Priklausomai nuo gyvūno svorio ir suvartotų riešutų kiekio, šunis gali ištikti, taip vadinama, makadamijų toksikozė. Riešutuose esančios tam tikros medžiagos neigiamai veikia gyvūnų virškinamąjį traktą, nervų sistemą ir raumenis.

Makadamijų riešutų aliejus naudojamas kaip gyvūninės kilmės riebalų - audinių taukų arba audinių aliejaus pakaitalas.

Makadamijų riešutų aliejus, aliejus, riešutų aliejus, paranormal.lt

Mūsų patarimai

Mišinys stangrinančiam masažui, strijų profilaktikai

Lygiomis dalimis sumaišykite makadamijų riešutų aliejų su avokadų, arganų, erškėtuogių ir sviestmedžių aliejais. Mišiniu masažuokite reikiamas vietas.

Plaukus stiprinanti kaukė

Du valgomuosius šaukštus makadamijų riešutų aliejaus sumaišykite su su pusės citrinos sultimis. Gautu mišiniu gerai ištrinkite galvos odą ir plaukus. Po pusvalandžio išplaukite galvą.

Orkaitėje keptos šviežios bulvytės

  • apie 10 nedidelių šviežių bulvyčių
  • 6 skiltelės česnakų (patraiškytų)
  • 2 - 4 valg. š. makadamijų aliejaus
  • 1 valg. š. šviežio rozmarino, smulkinto (arba šaukštelis džiovinto)
  • 1/2 arb. š. druskos, maltų pipirų

Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių kaitros, kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Bulves švariai nuplaukite ir perpjaukite per pusę (jei didesnės, į keturias dalis). Aliejų sumaišykite su su traiškytais česnakais, prieskoniais ir užpilkite ant bulvių. Gerai išmaišykite, kad bulvės pasidengtų prieskoniniu aliejumi ir pašaukite kepti. Kepkite apie 30 - 40  minučių, kol apskrus. Patiekite karštas, kaip garnyrą prie mėsos patiekalų.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2020 laikas 21:06 Citrinmėtė (Agastache mexicana) Nauda
Citrinmėtė turi daug gydomųjų savybių, puikiai ramina nervų sistemą, pašalina nuovargį. Iš augalo ruošiamas užpilas - 1 valg. šaukštą užplikyti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, paskaninti medumi ir neskubant išgerti....

Skaityti daugiau

14.06.2020 laikas 12:39 Plautės - veiksminga vaistažolė plaučiams
Plaučių žolėje yra mangano, geležies, vario, įeinančių į kraujo sudėtį. Be to, plautės turi jodo, vanadžio, titano, sidabro, nikelio, stroncio. Šiuose augaluose yra nemažai karoteno, vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, sakų, silicio rūgšties....

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:48 Grauželinė gudobelė (Crataegus oxyacantha) Gudobelės poveikis sveikatai
Grauželinė gudobelė, gudobelės nauda, kuo vertingos gudobelės uogos, gudobelės pašalinis poveikis, gudobelės gerosios savybės, koks gudobelės poveikis organizmui, kokių medžiagų yra gudobelių uogose, ko yra gudobelės žieduose, kaip vartoti gudobeles, kada skinti gudobelės žiedus, gudobelė liaudies m...

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 10:33 Rugsėjį miškuose randasi pirmieji baravykai: tiks ir sriubai, ir kreminiam rizotui (+ receptas)
Rugsėjis – grybų mėgėjų laukiamas mėnuo, juk po truputį miškuose randasi kvapnių ir maistingų baravykų. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, 100 gramų šių rūšies grybų baltymų yra kur kas daugiau nei daržovėse ar vaisiuose, todėl neretai baravykai dar vadinami augaline mėsa....

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 09:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau