Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Moliūgų Sėklų Aliejus

Moliūgų Sėklų Aliejus Paranormal.lt

Moliūgų sėklų aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių,  minkštinana odą, padeda atkurti jos riebalinį barjerą ir sustiprina apsaugines odos funkcijas, vitamino E - padedančio atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

Moliūgai – vienmečiai žoliniai augalai, kilę iš Šiaurės Amerikos. Meksikoje buvo auginami dar 300 metų prieš mūsų erą. Šiuo metu paplitę ir auginami visuose žemynuose.

Tai labai vertinga daržovė, pasižyminti dideliu vitaminų, mineralų ir kitokių maistingųjų medžiagų kiekiu.

Ypač vertingos moliūgų sėklos, augalinių aliejų, fitosterolių, vitaminų (C, E, B, A, PP), nesočiųjų riebalų rūgščių, baltymų, cinko, fosforo, kitų medžiagų.

Moliūgų sėklų aliejus spaudžiamas iš paprastojo ir muskatinio moliūgo sėklų. Aliejus kvapnus, tirštas, sodraus skonio, tamsios spalvos. Jo sudėtyje yra vertingiausios minkštimo ir sėklų savybės. Moliūgų sėklų aliejuje randamos polinesočiosios bei mononesočiosios riebalų rūgštys bei ypač gausus vitamino E kiekis

Liaudies medicinoje moliūgų sėklų aliejumi patariama praturtinti kasdienį maistą.

Moliūgų aliejus naudojamas kulinarijoje – tinka gardinti salotas, padažus, sriubas, daržovių, ryžių, mėsos patiekalus, gaminti mirkalus, desertus, ypač populiarus Austrijos, Vengrijos, Slovėnijos, Kroatijos virtuvėse. 

Moliūgų sėklų aliejus tinka odos priežiūrai, skatina ląstelių atsinaujinimą, didina elastingumą, minkština, drėkina. Tinka odos valymui, kaukėms, skilinėjančioms lūpoms, kaip pagalbinė apsauginė priemonė prieš saulės vonias, teigiamai veikia plaukų ir nagų augimą.

Moliūgų sėklų aliejus, Moliūgų aliejus, aliejus, Mityba, sveikata

Įdomu

Austrai, dėl maistingųjų ir biologiškai aktyvių medžių gausos, moliūgų sėklų aliejų vadina juoduoju auksu, neįkainojamu sveikatos lobiu.

Moliūgų sėklų aliejus Austrijoje laikomas ypatingu delikatesu. Jo maišoma net į gaminamus ledus, skaninamos sriubos. Maišant su medumi ir alyvuogių aliejumi, gaminami salotų užpilai.

Mūsų patarimai

Vonelės lūžtantiems, besisluoksniuojantiems nagams

Vandens garų vonelėje pašildykite 4 valgomuosius šaukštus moliūgų sėklų aliejaus, įlašinkite 3 lašus citrinų eterinio aliejaus ir du lašus rožių eterinio aliejaus. Įmerkite nagus ir palaikykite 5 – 10 minučių.

Slenkant plaukams 1 – 2 kartus per savaitę į galvos odą įtrinkite moliūgų aliejaus. Palaikykite apie valandą ir gerai išplaukite.

  • Moliūgų aliejaus keksas (stiklinė 240 ml)
  • 4 kiaušiniai
  • ½ stiklinės skrudintų moliūgų sėklų (gali būti smulkintos)
  • 100 g cukraus
  • 100 g cukraus pudros
  • 250 g miltų
  • 1 arb. š. cukraus su vanile
  • ½ stiklinės moliūgų sėklų aliejaus

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros.

Kekso kepimo formą ištepkite aliejumi ir pabarstykite smulkintomis moliūgų sėklomis. 

Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų ir iki purumo ištrinkite su cukraus pudra, vaniliniu cukrumi bei moliūgų sėklų aliejumi.

Kiaušinių baltymus išplakite su cukrumi iki putų.

Į trynių masę įmaišykite maždaug trečdalį baltymų, tuomet švelniai įmaišykite miltus. Lėtais judesiais įmaišykite likusią baltymų masę. Tešlą sukrėskite į kepimo formą ir pašaukite kepti. Kepkite apie 40 – 50 minučių arba kol įbestas medinis pagaliukas išlįs sausas. Atvėsinkite ir tuomet pjaustykite. Skanaus!

Svarbu: pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 08:59 Makadamijų riešutų aliejus
Makadamijų riešutus nuo seno labai vertino Australijos aborigenai, mat riešutai gausūs lengvai įsisavinamų augalinės kilmės riebalų, itin naudingų sveikatai. Makadamijų riešutų aliejuje yra mononesočiosios palmitoleino (omega-7) rūgšties,  o oleino arba Omega-9 riebalų rūgšties yra daugiau nei alyvu...

Skaityti daugiau

29.03.2023 laikas 16:52 Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai: patyrusių sodininkų paslaptys
Gausūs ir spalvingi jurginų pumpurai praskaidrina net ir pačias darbingiausias dienas. Tačiau net ir šios iš pažiūros nepretenzingos gėlės turi savų problemų ir iššūkių.

Skaityti daugiau

04.04.2023 laikas 08:07 Lengva, šilta, nebrangu: geriausias būdas uždengti šiltnamį
Įprasta manyti, kad šiltnamį geriausia dengti polikarbonatu. Tačiau kažkodėl dauguma žmonių kasmet vis dar naudoja plėvelę arba agroplėvelę, o kai kurie pasitiki tik stiklu. Taigi išsiaiškinkime, kuo geriausia dengti šiltnamį ir kurią iš šių medžiagų ir kada reikėtų naudoti....

Skaityti daugiau

15.07.2020 laikas 11:12 Mėlynės vaistas nuo senatvės

Jei norime ilgai išlikti jaunos, per dieną turėtume suvalgyti ne mažiau kaip stiklinę mėlynių.

Mėlynėse yra tiek antioksidantų, kad jų nevalgyti (ypač sezono metu), yra tiesiog žiaurus nusikaltimas. Stiklinė per dieną - ir būsite kaip nauja! Na, beveik.

...

Skaityti daugiau