Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Vaistažolės

Citrinmėtė (Agastache mexicana) Nauda

Citrinmėtė (Agastache mexicana) Nauda

Citrinmėtė turi daug gydomųjų savybių, puikiai ramina nervų sistemą, pašalina nuovargį. Iš augalo ruošiamas užpilas - 1 valg. šaukštą užplikyti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, paskaninti medumi ir neskubant išgerti.

Citrinmėtė yra puiki priemonė nuo nemigos. Reika pasiūti nedidelę pagalvėlę iš kelių marlės sluoksnių, ją prikimšti citrinmėtės lapų, galima įdėti ir žiedynų. Kankinant nemigai, pagalvėlę laikyti netoli galvos. Lengvas augalo aromatas nuramins, atpalaiduos ir užmigdys. Citrinmėtė gali atstoti ir ženšenį, neturi pašalinio poveikio.

Citrinmėtę galima naudoti ir plaukams stiprinti - plaukai greičiau auga, dingsta pleiskanos. 3 valg. šaukštus susmulkintų citrinmėtės lapų užvirinti 2 stiklinėse vandens, indą šiltai apvynioti, palaikyti 30 minučių. Naudoti galvos skalavimui. Po skalavimo galvą apvynioti rankšluosčiu ir palaikyti pusę valandos.

Citrinmėtė padeda ir nuo peršalimo. Reika pasiruošti aliejaus (citrinmėtėje yra 16 % eterinio aliejaus): susmulkinti stiklinę augalo lapų ir žiedynų, užpilti 1 stikline alyvuogių aliejaus, palaikyti 3 savaites, išspausti ir perkošti. Aliejų reikia laikyti šaldytuve. Gripo epidemijos metu aliejumi patepti nosį, o nuo slogos į kiekvieną šnervę įlašinti po 2-3 lašus truputį pašildyto aliejaus.

Citrinmėtė, Agastache mexicana, Vaistažolės, liaudies medicina

Aliejaus visada reikia turėti virtuvėje - įsipjovus ar nusideginus, žaizdą reikia patepti citrinmėtės aliejumi, tada žaizda nesupūliuos ir greitai užgis. Vasarą galima vartoti šviežius lapus. Pakanka lapą sutrinti ir uždėti ant žaizdos.

Nuo tulžies akmenligės vartojamas užpilas - 10 valg. šaukštų augalo užpilti 10 stiklinių verdančio vandens, indą šiltai apsukti, palaikyti 5 minutes. Visą paruoštą užpilą išgerti per 15-20 minučių.

Nuo padidėjusio kraujospūdžio padeda kitoks užpilas - 1 valg. šaukštą augalo užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 30 minučių. Per dieną išgerti 3 dozes užpilo su medumi.

Citrinmėtės preparatai stiprina imunitetą, atstato jėgas po nervinio priepuolio, gydo uždegiminius procesus virškinimo sistemoje, tinka kepenų, šlapimo sistemos, ūmių respiratorinių susirgimų, bronchito, astmos gydymui. Iš citrinmėtės pagamintas gelis gydo odos susirgimus.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2023-10-29 laikas 18:01 Apie morkų saugojimo, laikymo būdus?
Jei užauginote daug morkų, jums gali kelti nerimą klausimas, kaip jas laikyti žiemai, kad jos ilgai išliktų šviežios. Mes turime jums atsakymą. Išbandykite šį puikų morkų laikymo stiklainiuose būdą ir liksite maloniai nustebinti....

Skaityti daugiau

2020-03-11 laikas 07:34 Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių d...

Skaityti daugiau

2024-03-15 laikas 16:57 Galinga vaistų karalienė kurpeles (aconitum)

Apie kurpeles (aconitum) nuo seno sklando daugybė legendų ir pasakojimų, Lotyniškas pavadinimas kilęs iš graikiškų žodžių “žmogžudystė” ir “ietis” Senovės Graikijoje buvo tikima, kad kurpelės išaugo iš nuodingų Cerberio seilių.

...

Skaityti daugiau

2021-06-20 laikas 16:41 Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį
Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt....

Skaityti daugiau

2019-03-07 laikas 16:42 Dygminų sėklų aliejus
Dygminų aliejuje gausu vitamino E,, stabdančio senėjimo procesus, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, ypač namažai polinesočiosios Omega-6 riebalų rūgšties, būtinos plaukų augimui,. Aliejus atsparus aukštai temperatūrai, todėl tinka kepimui, labai tinka majonezų gamybai....

Skaityti daugiau