Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Skėstalapė Grindelija?

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Skėstalapė Grindelija?

Vienmetis augalas Skėstalapė grindelija (Grindelia squarrosa), užaugantis nuo 25 iki 70 centimetrų aukščio. Šaknys plonos, verpstiškos. Stiebai vienetiniai, paprasti, kartais prie pagrindo išsišakoję. Lapai lancetiški, nuo 5 iki 10 centimetrų ilgio, viršutiniai trumpesni, šviesiai žali. Žiedai sudaro nedidelius geltonos spalvos graižus. Sėklos tamsiai rudos, šiek tiek paplokščios, smulkios, iki 2 milimetrų ilgio. Grindelija žydi nuo liepos iki spalio mėnesio.

Auga pakelėse, pagrioviuose. Gydymo tikslais naudojami stiebai, lapai, žiedai ir šaknys.

Antžeminės augalo dalys renkamos žydėjimo periodu, šaknys - pavasarį arba rudenį.

Augalas pasižymi antibakteriniu aktyvumu.

Žolės nuoviras ir užpilas naudojami kaip raminančios, atsikosėjimą lengvinančios, spazmolitinės priemonės.

Spiritinė tinktūra turi detoksikuojančių savybių. Susirgus dermatitu, ji naudojama išviršiniam gydymui. Sergant šlapimo pūslės, inkstų ligomis, plaučių tuberkulioze, ginekologinėmis ligomis, tymais, kosint (kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė), esant vaikų pilvo kolikoms irgi naudojami nuoviras ir užpilas.

Skėstalapė grindelija, Grindelia squarrosa, vaistažolės

Esant kaulų lūžiams, dedami užpilo kompresai sutinimui mažinti. Užpilas naudojamas žaizdoms plauti kaip dezinfekuojanti priemonė. Akių ligoms gydyti į akis lašinamos augalo sultys.

Šaknų nuoviras naudojamas kepenų ligoms gydyti.

Raminanti ir spazmolitinė priemonė Paimti 1 valgomąjį šaukštą žolės, užpilti 1 stikline verdančio vandens, pavirti nuo 2 iki 3 minučių, palaikyti 2 valandas, nukošti. Gerti nuo 1 iki 2 valgomųjų šaukštų nuo 3 iki 4 kartų per dieną.

Skėstalapė grindelija, Grindelia squarrosa, vaistažolės

Foto: ©en.wikipedia.org

paranormal.lt vaistažolės


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.05.2021 laikas 09:39 Kelionė prasideda renkantis sėklas

Jau dvidešimt metų panevėžietė Andželina Gromyškovienė augina paprikas šiltnamyje ir lauke. Visi tie metai buvo dosnūs derliaus spalvų ir įvairovės, o tai pareikalavo ne tik atkaklumo ir žinių, nesibaigiančių naujovių paieškų, bet ir atlaidumo šio įnoringo augalo kaprizams…

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 20:41 Liepų nauda ir liaudies receptai

Vaistams naudojami liepų žiedynai, pumpurai, lapai ir žievė. Pavasarį labai sveika suvalgyti po saujelę liepų pumpurų, vėliau - pasidaryti salotų su jaunais liepų lapais. Verdama liepų žievė išskiria daug gleivių ir vartojama sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas; furunkulams, nu...

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 12:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau

25.03.2023 laikas 14:16 Kaip laistyti kambarinius augalus?
Kambariniai augalai dažniausiai žūsta dėl netinkamo laistymo. Vienas iš jų turi nuolat palaikyti drėgną dirvožemį. Kitiems augalams reikia pasirūpinti, kad tarp laistymų dirvožemis gerai išdžiūtų. Kitų atveju dirvožemio drėgnumas priklauso nuo metų laiko. Patikrinkite individualius kiekvieno augalo ...

Skaityti daugiau