Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Liaudies medicina: saulėgrąža ir gydymo būdai

Esu didelė gamtos mylėtoja, renku vaistažoles, namie auginu kambarinius vaistinius augalus, pati gaminu tinktūras, tepalas, nuovirus. Šiomis priemonėmis gydausi pati. Jei paprašo, duodu giminaičiams ir pažįstamiems. Ačiū Dievui, gamta man padeda visada.

Liaudies medicina: saulėgrąža ir gydymo būdai

Manau, kad daugelis sutiks su manimi, kad saulėgrąža yra tikras saulės žiedas (gydytoja). Tai nuostabus augalas, labai padeda gydyti ne vieną susirgimą, žinoma, naudojant protingai. Naudingos visos saulėgrąžos dalys - nuo žiedų iki šaknų.

Šlapimo ir lytinės srities organams, inkstams, skydliaukei gydyti naudojamas saulėgrąžos stiebas. Nupjovus saulėgrąžos galvas, reikia nupjauti ir stiebą, supjaustyti 2 cm ilgio gabalėliais (jie turi būti ne platesni kaip 1 cm), gerai išdžiovinti. Džiovintą žaliavą laikyti popieriniuose arba medžiaginiuose maišeliuose.

* 2 saujas žaliavos supilti į trijų litrų stiklainį, užpilti šaltu vandeniu, surinktu per Kalėdas. Ypač vertingas vanduo, surinktas gruodžio 31 d. ir sausio 31 d. Gero vandens galima prisirinkti ir kiekvieno mėnesio, kuris turi 31 dieną, 31-ą dieną.

Užpylus vandenį, truputį palaukti, kad nusistovėtų, paskui jį nupilti, pavirinti ir vėl supilti į stiklainį su žaliava, uždengti marle ir palikti parą pastovėti. Gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną mėnesį, paskui daryti savaitės pertrauką. Per žiemą suvartoti 3-4 kursus.

Nepamiršti, kad saulėgrąžos stiebo antpilas yra stipri šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė.

Gali pradėti skaudėti visus sąnarius. Tai reiškia, kad sąnarių kišenėlės valosi nuo šlakų. Gausiai prakaituojama.

Sergantys reumatizmu turėtų 2 kartus per savaitę pamerkti pėdas j karštą druskos tirpalą: 3 pilnas saujas druskos ištirpinti 2 l vandens. Darant tokias voneles, gali atsirasti galvos skausmai, sunkumas visame kūne, odos skausmingumas. Tai reiškia, kad visas organizmas valosi nuo šlakų.

Saulėgrąžų geltonų žiedlapių antpilas naudojamas, gydant onkologinius susirgimus, kaip šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė.

Valgomąjį šaukštą žiedlapių užpilti stikline verdančio vandens, valandą palaikyti, kad nusistovėtų, nu-košti. Gerti 10 dienų 3 kartus per dieną po pusę stiklinės, paskui daryti 5 dienų pertrauką ir kursą kartoti. Šį antpilą galima naudoti ir išoriškai, pavyzdžiui, gydant įsisenėjusias opas, sergant cukriniu diabetu. Saują žiedlapių užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, paskui vandenį nupilti, o žiedlapius dėti ant opų, žaizdų, skaudamų vietų dieną arba prieš naktį, aprišti tvarsčiu. Saulėgrąžų žiedų ir lapų antpilą galima gerti, sergant karštine, migrena, neuralgija, dilgėline. Vandeninis žiedų antpilas padeda malšinti dieglius, sergant skrandžio ir žarnyno kolika bei bronchine astma. Spiritinė geltonų žiedlapių tinktūra padeda gydyti psoriazę. 2/3 bet kokio stiklainio pridėti žiedų, iki viršaus užpilti naminuke, palaikyti dvi savaites, paskui šia tinktūra įtrinti pažeistas vietas.

Jaunų saulėgrąžos žiedų galvučių tinktūra. Savo stimuliuojančiomis ir sveikatą atkuriančiomis savybėmis ji pranoksta net ženšenį.

saulėgrąža, liaudies medicina, augalai, vaistažolės, gera medicina

* 20 g žiedų galvučių užpilti 100 g spirito, tamsioje šiltoje vietoje laikyti 10 dienų. Vartoti 3 kartus per dieną po 30-40 lašų. Vyrai! Išbandykite šį receptą, nesigailėsite!

Neapdorotos sėklos padeda normalizuoti kraujospūdį, užkerta kelią sklerotiniams pakitimams kraujagyslėse, ramina nervų sistemą. Štai receptas: į emaliuotą puodą supilti 

pusės litro stiklainį neapdorotų sėklų, užpilti 2 I šalto vandens, užvirinti ir ant labai mažos ugnies virinti 2 valandas. Nuovirą išgerti per dieną. Gerti 14 dienų, paskui daryti penkių dienų pertrauką. Vartojimo laikas neribojamas. Kiekvieną dieną ruošti šviežią nuovirą.

Vidinę saulėgrąžų galvų dalį (vatą) užpilti naminuke, laikyti 10 dienų, paskui šiuo skysčiu galima įtrinti skaudančius sąnarius. «Vatos» pridėti daugiau negu pusę trijų litrų stiklainio.

Sergant cukriniu diabetu: žydėjimo metu iškasti šaknį, nuo šaknų nuplėšti plaukelius, juos išdžiovinti. Valgomąjį šaukštą smulkintų plaukelių supilti į trijų litrų stiklainį, iki viršaus užpilti verdančiu vandeniu. Stiklainį šiltai įvynioti, palaikyti 40 minučių, kad nusistovėtų. Antpilą išgerti per dieną vietoje vandens. Kasdien ruošti naują antpilą. Vartojimo laikas neribojamas.

Pačias šaknis vartoti kaip arbatą.

Tokia arbata padeda tirpinti ir šalinti druskas iš organizmo. Sergant artroze, artritu, osteochondroze, antpilas padeda atsikratyti akmenų ir smėlio inkstuose, tulžies pūslėje.

Štai receptas: 1 stiklinę šaknų užpilti 3 I vandens, pavirinti 2 minutes. Viską gėrimą išgerti per tris dienas. Trečią kartą tas pačias šaknis pavirinti 15 minučių, užpylus 3 I vandens. Paskui imti naujas šaknis. Arbatą gerti mėnesį ar net ilgiau, kol šlapimas taps skaidrus. Druskos pradės «eiti iš organizmo», pavartojus arbatą dvi savaites be pertraukos. Geriant šią arbatą, negalima valgyti aštraus, sūdyto, riebaus, rūkyto maisto! Receptų, kaip vartoti saulėgrąžų šaknis, rasdavau ir anksčiau, bet niekas ir niekada nerašo, kad šaknis gydymui reikia iškasti nuo rugsėjo 15 iki 20 dienos nuo 17 iki 19 val. Tuo laiku jos turi daugiausia gydomųjų savybių. Kitu atveju gydomasis efektas bus gana menkas. Dar viena pastaba: jokių saulėgrąžų dalių negalima rinkti nuo 5 iki 8 kiekvieno mėnesio dienos. Jei išdaviau žolininkų paslaptį, atsiprašau. Saulėgrąžų šaknis galima vartoti bet kokiam organui gydyti, ypač kartu su kitų augalų šaknimis - šaltalankių, valerijonų, ugniažolių, dilgėlių, erškėčių. Pripjaustykite pilną stiklainį šaknų, užpilkite spiritu ar naminuke. Masę suspauskite kočėlu. Stiklainį uždenkite polietileno plėvele, paskui plastmasiniu dangteliu. Dvi savaites laikykite šiltoje tamsioje vietoje. Ši priemonė padeda gydyti bet kokius uždegiminius procesus, išskaidyti įvairius darinius, gydyti bet kokias žaizdas ir trofines opas. Tinktūros vartojimo būdas: gerti tik skiestą - 1 valgomąjį šaukštą praskiesti 1 stiklinėje vandens, kompoto, pieno, arbatos, kavos. Vartoti tris mėnesius per metus 3 kartus per dieną. Profilaktiškai vartoti 3 mėnesius per metus 1 kartą per dieną.

Saulėgrąžos galva gali padėti gydyti kepenų, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, žarnyno, kasos ligas. Kai tik susiformuoja sėklelės (suspaudus sėkleles pirštais, jos susitrina), galvą nupjauti, nuplėšti visus žiedlapius, o pačią galvą sumalti mėsmale. Gautą masę sumaišyti su cukrumi santykiu 1:1, sudėti į stiklainius, uždengti švariu popieriumi ir aprišti. Nenaudoti jokių dangtelių!!!

Štai receptai:

1. Kepenų, dvylikapirštės žarnos, tulžies pūslės ligoms gydyti: vieną arbatinį šaukštelį mišinio (be kaupo) išmaišyti stiklinėje arbatos, kavos ir gerti tris kartus per dieną. Gydantis gerti mėnesį, profilaktiškai - savaitę.

2. Skrandžio, žarnyno, kasos ligoms gydyti: vieną arbatinį šaukštelį mišinio su kaupu išmaišyti stiklinėje arbatos ar kavos. Gydantis gerti mėnesį, profilaktiškai - savaitę.

Saulėgrąžų lapus galima ruošti, kaip jie užauga 5-7 cm. Jie naudojami blužnies, nugaros ir galvos smegenų ligoms gydyti. Taip pat jie valo kraujagysles nuo kalkių sankaupų, ypač smegenų ir širdies kraujagysles. Lapus išdžiovinti ir sutrinti į miltelius. Po 0,5 valgomojo šaukšto miltelių dėti į arbatą, sriubą, kavą vieną kartą per dieną savaitę, paskui daryti savaitės pertrauką. Vartoti 4 kursus per metus visą gyvenimą. Nereikėtų praleisti nė vienos dienos.

Miltelius laikyti sandariai uždarytame stiklainyje.

Geltonų saulėgrąžų krepšelių žiedlapių sandariai prikimšti į stiklainį, suspausti, užpilti 70 procentų spiritu, užsukti metaliniu dangteliu ir pastatyti tamsioje šiltoje vietoje. Tinktūra tinkama naudoti, kai skystis pasidaro tamsiai rudas ir aliejingas. Tai unikalus vaistas peršalimo ligų gydymui ir profilaktikai. Suaugusiems vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną, likus 20 minučių iki valgio. Vaikams galima duoti tik nuo penkerių metų iki 14 metų po desertinį šaukštą 2 kartus per dieną, likus 10 minučių iki valgio.

Nepamirškite, kad tinktūra veikia labai stipriai, todėl gydymo kursas - tik trys dienos. Ilgiau vartoti negalima! Atminkite! Gydydamiesi griežtai laikykitės recepto nurodymų. Nepakenkite patys sau.

saulėgrąža, liaudies medicina, augalai, vaistažolės, gera medicina

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.03.2019 laikas 07:57 Burnočių sėklų aliejus
Aliejus tinka probleminės odos priežiūrai, pažeistai, nudegusiai, opų, pragulų kamuojamai odai, vabzdžių sugeltoms vietoms raminti, kaip stangrinanti, raukšleles lyginanti, maitinanti priemonė, tinka masažui, sausų ir pažeistų plaukų bei nagų priežiūrai....

Skaityti daugiau

13.05.2021 laikas 06:05 Pagrindinės pomidorų sodinimo klaidos
Kiekvienas daržininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Sakoma, kad rūpestingi šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, o nerūpestingi – tik kovo viduryje. Tačiau tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu laiku....

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 07:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau

14.03.2024 laikas 10:18 Ką daryti, jei Amalai užaugo ant vaismedžių?
Ant medžių dažniausiai aptinkama žiemą, kai nukrenta tanki lapija ir kraštovaizdis tampa vienspalvis. Šakose įstrigę gelsvai žali rutuliukai yra gražūs, bet kai jie pasirodo sode, kyla klausimas: ar vaismedžiams kažkas atsitiko? Kaip galime jiems padėti?...

Skaityti daugiau

07.03.2024 laikas 09:25 Kada sodinti ridikėlius į atvirą dirvą pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių?

Ridikėliai auga greitai, praėjus tiesiog mėnesiui po sėjos jau galima nuimti derlių. Be to, tai šalčiui atspari kultūra, sėklos dygsta esant 2 - 3 °C dirvos temperatūrai, daigai pakenčia šalčius iki -2 - 3 °C. Ridikėliai turi tokį ribojantį veiksnį kaip dienos šviesos trukmė.

...

Skaityti daugiau