Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Persodinau braškes, derlius padidėjo

Persodinau braškes, derlius padidėjo

Persodindami braškes turite atsižvelgti į svarbius dalykus, kad derlius būtų gausus. Kaip tinkamai paruošti daigus persodinimui į atvirą gruntą.

Laikas ir dirvos paruošimas

Reikėtų vengti persodinti per karščius, kad išvengtumėte streso, galinčio turėti įtakos augalų augimui.

Norint tinkamai paruošti dirvą, reikėtų pridėti organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto, kad padidėtų dirvos derlingumas ir pagerėtų drenažas, taip sudarant idealias sąlygas braškėms vešėti naujoje vietoje. Dieną prieš persodinant augalus, daigus reikėtų gerai palaistyti, kad būtų lengviau atsargiai perkelti juos iš ankstesnės vietos nepažeidžiant šaknų.

Prieš persodinant braškes svarbu patrumpinti per ilgas ar pažeistas šaknis, nes tai paskatins sveiką augimą ir padės augalams įsitvirtinti naujoje aplinkoje. Po persodinimo kelias dienas krūmus pavėsinkite, kad sumažintumėte stresą ir padėtumėte augalams prisitaikyti prie naujos aplinkos.

Persodinau braškes, derlius padidėjo

Susigrūdimo vengimas ir tinkamas išdėstymas

Persodinant braškes labai svarbu įsitikinti, kad augalai pasodinti tinkamu atstumu vienas nuo kito. Taip išvengsite suspaudimo, kuris gali apsunkinti oro apykaitą ir lemti ligų plitimą tarp augalų.

Prieš sodinimą lysvę reikia kruopščiai paruošti, tręšti ir paruošti vietą. Taip pat svarbu atsižvelgti į tinkamą vietą ir duobučių suformavimą, kad kiekvienas daigas sėkmingai augtų ir vystytųsi.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.02.2021 laikas 13:52 Paprastieji Čiobreliai (Thymus Serpyllum) Liaudies Medicinoje
Liaudies medicinoje vandeninis čiobrelių antpilas ir nuoviras naudojami kaip prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą skatinanti, atsikosėjimą lengvinanti, raminamoji, skrandį raminanti, kirmėles išvaranti, kraują valanti priemonės. Jais taip pat galima gydyti alkoholizmą....

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:23 Ženkliai auga avižų pasėlių plotai
Lietuvoje avižas auginančios ir perdirbančios įmonės sako, kad šis augalas dėl savo naudingumo žmogaus sveikatai ypač mėgiamas vartotojų. Kasmet pasaulyje užauginama maždaug 22,5 milijonai tonų avižų, o jų pasėlių plotai užima 9,7 milijonų hektarų....

Skaityti daugiau

14.03.2024 laikas 10:18 Ką daryti, jei Amalai užaugo ant vaismedžių?
Ant medžių dažniausiai aptinkama žiemą, kai nukrenta tanki lapija ir kraštovaizdis tampa vienspalvis. Šakose įstrigę gelsvai žali rutuliukai yra gražūs, bet kai jie pasirodo sode, kyla klausimas: ar vaismedžiams kažkas atsitiko? Kaip galime jiems padėti?...

Skaityti daugiau

19.07.2020 laikas 20:06 Vertingas Moliūgas. Naudokite, kaip maistą ir vaistą

Kartą teko užsukti pas kaimyną į sandėliuką rūsyje. Ten lentynose gulėjo prikrauta nemažai moliūgų. Pajuokavome, kad geras moliūgų derlius buvo, dabar visą žiemą nereikės jokių laisvinamųjų vaistų. Po riebios vakarienės pavalgys moliūgo deserto ir žarnynas veiks kaip laikrodis.

...

Skaityti daugiau

28.07.2020 laikas 13:47 Paprastasis anyžius (Anisum vulgare gaertn) Liaudies medicinos receptai

Žiedai balti, susitelkę į skėčio pavidalo žiedynus. Vaisius - atvirkščiai kiaušiniškas, su koteliu, sudarytas iš dviejų merikarpių, padengtas smulkiais plaukeliais, skeltinis. Augalo gimtinė yra Viduržemio jūros šalys. Kultivuojamas pietų Europoje, Egipte, Ispanijoje, Turkijoje. Lietuvoje savaime...

Skaityti daugiau