Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?

Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?

Papasakosime, kaip laistyti braškes žydėjimo ir  derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos, taip pat nuėmus derlių.

Norint sulaukti didelių ir saldžių braškių, neužtenka tik ravėti piktžoles ir purenti krūmus. Taip pat svarbu jas tinkamai laistyti. Ypač uolūs sodybų augintojai šiuo atveju kartais puola į kraštutinumus - uogas laisto beveik kasdien. Tiesa, yra ir tokių, kurie tai daro porą kartų per sezoną arba apskritai nemano, kad tai būtina. Supraskime, kaip teisingai laistyti braškes žydėjimo ir derėjimo metu ir kaip dažnai tai daryti.

Kaip dažnai laistyti braškes

Braškes laistyti būtina - dėl drėgmės trūkumo uogos būna mažesnės, o pačios uogos ant krūmų sunoksta gerokai mažiau. Ypač svarbu laistyti braškių žydėjimo ir vaisių derėjimo metu, tačiau laistyti reikia protingai.

Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?

Braškių šaknų sistema yra arti paviršiaus, o sausas vėjas ir kaitri saulė greitai atima drėgmę iš šio dirvožemio sluoksnio. Todėl uogų žydėjimo metu ir pirmąsias 2-3 savaites po jo krūmus reikia laistyti kas savaitę.

Kaip laistyti braškes po agroplėvele? Jei uogakrūmiai auga ant natūralaus mulčio arba šiam tikslui naudojate agropluoštą, sausu oru krūmus galite laistyti kartą per 10 dienų - agropluoštas ir mulčias sulaiko drėgmę. Jei lyja, galima apsieiti ir be laistymo.

Taip pat svarbu tinkamai laistyti uogakrūmius.

Negalima braškių laistyti apipurškiant - vandenį reikia pilti po šaknimis, metodiškai ir gausiai.

Uogoms nuvysta, gausiai laistyti reikės tik esant būtinybei - per didelę sausrą, nes per didelė drėgmė gali sukelti neprinokusių uogų puvimą. Kitu metu braškės laistomos dirvai išdžiūvus.

Laistymui skirto vandens temperatūra turėtų būti aukštesnė nei +15C, geriau imti grūdintą, bet jokiu būdu ne šaltą.

Nuėmus derlių, uogas taip pat reikia palaistyti - tai suteikia jėgų ūsų formavimuisi. Galima laistyti rečiau, tačiau taip pat reikėtų vadovautis dirvožemio būkle ir oro sąlygomis.

Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.11.2022 laikas 07:54 EK patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginį planą
Šiandien Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą. Pagal šį strateginį  dokumentą penkeriems metams Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta  beveik 4,3 mlrd. eurų (įskaitant nacionalinį finansavimą)....

Skaityti daugiau

17.05.2020 laikas 18:41 Varpučių nauda – ne tik įkyrios piktžolės!

Paprastieji varpučiai – tai ne tik piktžolės, kurias ypač sunku išnaikinti, bet ir vertingi vaistiniai augalai, iš kurių galima paruošti veiksmingų preparatų daugybei ligų gydyti.

Skaityti daugiau

24.09.2022 laikas 09:58 Augalai. Didžioji ugniažolė (Chelidonium majus). Liaudies receptai
Ugniažolės (Chelidonium) priklauso aguoninių (Papaveraceae) šeimos augalų genčiai. Lietuvoje yra vienintelė jai priklausanti augalų rūšis - didžioji ugniažolė, ji plačiai naudojama įvairių tautų liaudies medicinoje, nepaisant to, kad, kaip dabar nustatyta, visose šio augalo dalyse yra nuodingų medži...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Žemuogės – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Žemuogė yra viena iš vertingiausių, plačiai auginamų uoginių kultūrų. Vartojamos šviežios, tinka ir perdirbimui. Žemuogių vertę padidina tai, kad jos anksti sunoksta (birželio mėn.), uogos labai skanios.

Skaityti daugiau

13.07.2020 laikas 09:28 Petražolės – ne tik naudingos prieskoninės daržovės
Petražolių tėvyne laikomos Viduržemio jūros pakrančių šalys, o apie jų gydomąsias savybes žinojo jau senovės graikai ir romėnai. Dabar petražolės auginamos visame pasaulyje kaip populiarus prieskonis ir naudingi vaistiniai augalai....

Skaityti daugiau