Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Lapkričio antroji pusė: paskutinė proga sodinti augalus

Lapkritis: paskutinė proga sodinti daržo augalus

Lapkričio pabaiga gali atrodyti kaip laikotarpis, kai sodininkai uždaro duris vasaros darbams, tačiau tai puikus metas pasodinti daugybę augalų, kurie paruoš jūsų sodą pavasariui. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie augalai puikiai tinka sodinti šiuo metų laiku ir kokios yra jų priežiūros ypatybės.

Lapkričio antroji pusė vis dar yra puikus metas sodinti kai kuriuos augalus, kurie gali praturtinti jūsų daržą ir namus. Nepalikite paskutinės progos ir pasodinkite šiuos penkis augalus, kurie gerai augs šiuo metų laiku.

  1. Daržo žalumynai: Tai puikus laikas sodinti petražoles, krapus ir kalendras. Sėklos stratifikuosis, o švieži žalumynai ant stalo pasirodys ankstyvą pavasarį. Sėjant rudenį, atminkite, kad sėklų reikėtų imti pusantro karto daugiau nei pavasarį, kad užtikrintumėte gerą derlių.

  2. Pelargonijos: Lapkritis yra idealus laikas pelargonijoms sėti. Vasario mėnesį šie augalai jau turės stiprius krūmus, kuriuos galima apkarpyti norint formuoti. Nupjautos šakos gali būti panaudotos dauginimui auginiais, o tai užtikrins naujus augalus jūsų sodui.

  3. Gloksinija: Sodinant gloksiniją lapkritį, galite tikėtis žydėjimo balandžio mėnesį. Šis augalas, turintis gražius ir ryškius žiedus, puikiai papuoš jūsų namus pavasarį.

  4. Burokėliai: Šie daržovės lengvai išgyvens žiemą net ir be pastogės, todėl juos verta sodinti lapkričio mėnesį. Pasodinus jie nepriklauso laistymo, kadangi žiemą dirvožemyje paprastai pakanka drėgmės.

  5. Begonijos: Šios gėlės nereiklios priežiūrai, todėl jas galima sėti ir lapkričio mėnesį. Šis sodinimas užtikrins vešlesnį žydėjimą pavasarį. Svarbu pasirinkti tinkamą veislę ir naudoti kokybišką substratą. Begonijoms reikia daug šviesos, todėl pasodintas vazonas turėtų būti laikomas gerai apšviestoje vietoje.

Papildoma informacija:

Pasodinus augalus lapkričio mėnesį, jūs ne tik išnaudojate galimybes, kurias suteikia šaltasis sezonas, bet ir pasiruošiate pavasariui. Prieš sodinant, rekomenduojama paruošti dirvą, praturtinti ją organinėmis trąšomis, kad augalai galėtų augti sveiki ir stiprūs. Taip pat atkreipkite dėmesį į temperatūros sąlygas – augalai turėtų būti apsaugoti nuo stiprių šalčių.

Sodindami rudenį, galite džiaugtis ankstyvais derliais ir unikaliu sodo grožiu, kuris jus džiugins pavasarį!

Naujienos rodo, kad sodininkai vis dažniau renkasi rudens sodinimą, nes tai leidžia pasinaudoti natūraliomis oro sąlygomis, tokiomis kaip drėgmė ir žemesnė temperatūra, kas dažnai skatina augalų augimą ir plėtrą. Be to, pasodinti augalai gali geriau įsišaknyti ir pasiruošti pavasario atėjimui.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

avatar
0
1 Paranormal • 21:09, 15.11.2024
Ar žinojote, kad lapkritis yra puikus metas sodinti? Sužinokite, kokie augalai gali praturtinti jūsų daržą pavasarį! Pasidalykite savo sodinimo patirtimi ir idėjomis!
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.10.2021 laikas 18:06 Juodauogis šeivamedis (Sambucus nigra)
Juodauogių šeivamedžių vaisių ir žiedų užpilai rekomenduojami sergant peršalimo ligomis, gripu, bronchitu, plaučių uždegimu, reumatu, norint numesti svorio ir kt.

Skaityti daugiau

12.03.2019 laikas 07:30 Erškėtuogių sėklų aliejus

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psori...

Skaityti daugiau

13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau

04.07.2024 laikas 09:40 Kada kasti česnakus ir kaip tai daryti tinkamai?

Česnakai yra nepretenzinga daržovė, todėl jiems auginti nereikia ypatingų sąlygų. Tačiau jį reikia iškasti laiku, kad kuo ilgiau išsilaikytų ir nesugestų.

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau