Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Baobabų aliejus

Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Tikrieji baobabai (lot. Adansonia digitata, angliškai dažnai vadinami „monkey bread tree“- beždžionių duonmedžiu) – Afrikos savanos masyvūs, įspūdingo dydžio medžiai, savaime augantys tropinėje Afrikoje, Madagaskare, kai kuriose Indijos vandenyno salose. Tai viena iš nedaugelio pasaulyje augančių medžių rūšių, turinčių vieną storiausių kamienų, kurio skersmuo gali siekti 9 – 12 m., o apimtis net iki 28 m. Medžiai ilgaamžiai, dėl karšto klimato augantys labai lėtai ir galintys išgyventi net iki 2 tūkstančių metų.

Baobabų aliejus, aliejus, mityba, baobabai

Baobabai brandina didelius, apie 30 cm ilgio, savo forma moliūgus primenančius sumedėjusius ir plaukuotus vaisius, kurių vidiniame baltame minkštime slypi apvalios sėklos. Iš baobabų sėklų spaudžiamas itin vertingas tirštas ir klampus aliejus, pasižymintis švelniu, vos juntamu riešutiniu dvelksmu, itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9 bei polinesočiųjų riebiųjų rūgščių Omega-6 ir augalinių sterolių, saugančių odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, žalingų išorės veiksnių (UV spindulių, užterštumo, tabako dūmų, streso ir pan.), skatinančių regeneracijos procesus, padedančių atitolinti odos glebimą, raukšlėjimąsi ir palaikančių normalias odos ląstelių funkcijas.

Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą ir:

  • greit ir lengvai susigeria;

  • tonizuoja ir gerina odos elastingumą;

  • yra puikus minkštiklis – nuostabiai švelnina ir giliai drėkina odą bei plaukus;

  • sukuria apsauginį barjerą nuo nepageidaujamų išorinių veiksnių – šalčio, karščio, žvarbos ir vėjo (gausus nesumuilinamų medžiagų, todėl ilgai išsilaiko ant odos);

  • greitina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda suminkštinti randus ir išvengti strijų;

  • ramina nudegimų kamuojamos odos nemalonius simptomus, mažina skausmą ir paraudimą bei padeda greičiau atstatyti pažeistus epitelinius audinius;

  • gali padėti greičiau užgyti smulkioms žaizdelėms, įtrūkimams, įpjovimams ir kitiems odos pažeidimams;

  • dėl antioksidantų gausos saugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, gali padėti atitolinti senėjimo procesus, todėl itin tinkamas senstančiai, vystančiai, besiraukšlėjančiai odai;

  • dėl nesočiųjų riebalų rūgščių gausos baobabų aliejus veikia priešuždegiminiai, todėl rekomenduojamas egzemos, psoriazės, nudegimų, nušalimų kamuojamos odos priežiūrai ir greitesniam gijimui.

Įdomu

Tikrieji baobabai – lapuočiai medžiai, kurie net 9 mėnesius per metus išbūna be lapų, o jų plikos šakos tokios, jog atrodo, kad šie medžiai auga šaknimis į viršų.

Dėl įdomių vaisių formos, baobabas angliškai dažnai vadinamas „monkey bread tree“ – „beždžionių duonmedžiu“.

Baobabų aliejus, aliejus, mityba, baobabai

Iš medžių lapų Afrikoje verdama arbata ar gaminami milteliai, kurie naudojami medicininiais tikslais (sergant dizenterija, kepenų ligomis ir t.t). Iš baobabų žiedų gaminami klijai, jaunos šaknys verdamos panašiai kaip pas mus šparagai, iš žievės gaminamas pluoštas virvėms, krepšiams, kilimams, popieriui ir drabužiams. Vaisių minkštimas valgomas, juose gausu vitamino C, iš jų spaudžiamos sultys.

Baobabų kamienuose vietiniai žmonės įsirengia parduotuves, namus, daržines. Galbūt todėl šie medžiai vadinami gyvybės medžiais!

Mūsų patarimai

Baobabų aliejus skirtas tik išoriniam naudojimui. Jį galima maišyti su kitais augaliniais bei eteriniais aliejais.

Naudokite šį aliejų masažams – oda taps glotni ir švelni lyg šilkas. Greit įsigeriantis aliejus itin sudrėkins sausą, šerpetojančią, bėrimų ar kitų odos problemų pažeistą odą, sausas alkūnių, kelių, rankų sritis.

Baobabų aliejus stimuliuoja odos ląstelių atsinaujinimo procesus, todėl labai tinkamas strijoms ir randams minkštinti, mažinti ar jų išvengti.

Kasdien, nusiprausus duše, nedidelį kiekį baobabų aliejaus įmasažuokite į kūno odą. Pamaitinsite, sudrėkinsite ir apsaugosite. Šlaką aliejaus maišykite su mėgstamu ir kasdien naudojamu kremu.

Šis aliejus ypač puikiai minkština šerpetojančias lūpas. Tepkite jas kasdien!

Švelniai pašildytas šis aliejus labai tiks plaukams ir galvos odai drėkinti, ypač jei jūsų plaukai sausi, lūžinėjantys, pažeisti ir atrodo pavargę. Gerai įmasažuokite į galvos odą ir plaukus per visą jų ilgį, apsivyniokite rankšluosčiu ir palaikę porą valandų, išplaukite. Plaukai taps švelnūs ir šilkiniai, baobabų aliejus – puikus natūralus kondicionierius!

Baobabų aliejuje mirkykite nagus – tai suteiks jiems ne tik švelnumo, bet ir pamaitins, papildys drėgme, nagai mažiau lūžinės ir atrodys dailesni.

Naudokite šį aliejų pėdų priežiūrai, kasdien vakare gerai įmasažuokite į sausas pėdų vietas, kulnų sritį. Geriausia po masažo užsidėti plonas kojinaites, o tuomet į lovą. Jau po kelių procedūrų džiaugsitės švelnia pėdų sritimi.

Baobabų aliejus, aliejus, mityba, baobabai

Aliejų mišinys „nuo raukšlių“

Lygiomis dalimis (pvz., po 5 ml) sumaišykite: erškėtuogių sėklų aliejaus, granatų sėklų aliejaus, arganų aliejaus, šaltalankių aliejaus, kanapių aliejaus, moliūgų sėklų aliejaus ir baobabų aliejaus. Į mišinį įlašinkite keletą lašų vitamino E ir 2 – 3 lašus morkų sėklų eterinio aliejaus. Gerai suplakite, supilkite į nedidelį tamsų buteliuką ir naudokite 2 – 3 kartus per dieną (ypač tinka sritims aplink akis, paakiams ar ten, kur daugiausia smulkių raukšlelių).

Nagų odeles minkštinantis ir puoselėjantis tepaliukas

1 valg. š. tarkuoto bičių vaško

3 valg. š. baobabų aliejaus

6 lašai arbatmedžių eterinio aliejaus

6 lašai levandų eterinio aliejaus

Vašką ištirpinkite vandens garų vonelėje, supilkite baobabų aliejų, nuimkite nuo kaitros, sulašinkite eterinius aliejus ir supilkite į sandariai užsukamą indelį. Prieš naudojimą pilnai atvėsinkite.

Pėdų priežiūrai vasarą

30 ml baobabų aliejaus sumaišykite su 2 lašais citrinų, 2 lašais pipirmėčių ir 2 lašais bazilikų eterinio aliejaus. Mišiniu dažnai masažuokite pėdas.

Serumas aknės kamuojamai odai (spuoguotai, inkštiruotai odai)

10 ml šaltalankių aliejaus sumaišykite su 30 lašų tamanu aliejaus, 20 lašų baobabų aliejaus, 5 lašais levandų eterinio aliejaus ir 1 lašu vitamino E. Mišinį supilkite į tamsų buteliuką ir tepkite problemines vietas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2022 laikas 07:15 Kada už įsigytą nekokybišką augalą galime prašyti grąžinti pinigus?
Vis dėlto, tik išskirtiniais atvejais galima iš pardavėjo prašyti susigrąžinti pinigus už nekokybiškus sodinukus ar nepilnai suteiktą informaciją apie jų auginimą. Visai neseniai nuskambėjo garsioji „palmių byla“, kai už pajūryje neišgyvenusias palmes pardavėjai buvo teismo įpareigoti ne tik grąžint...

Skaityti daugiau

11.10.2022 laikas 07:44 Kopūstai – neatsiejami nuo sezoninės mitybos
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu....

Skaityti daugiau

04.07.2024 laikas 09:40 Kada kasti česnakus ir kaip tai daryti tinkamai?

Česnakai yra nepretenzinga daržovė, todėl jiems auginti nereikia ypatingų sąlygų. Tačiau jį reikia iškasti laiku, kad kuo ilgiau išsilaikytų ir nesugestų.

Skaityti daugiau

25.03.2023 laikas 14:16 Kaip laistyti kambarinius augalus?
Kambariniai augalai dažniausiai žūsta dėl netinkamo laistymo. Vienas iš jų turi nuolat palaikyti drėgną dirvožemį. Kitiems augalams reikia pasirūpinti, kad tarp laistymų dirvožemis gerai išdžiūtų. Kitų atveju dirvožemio drėgnumas priklauso nuo metų laiko. Patikrinkite individualius kiekvieno augalo ...

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:17 Kukurūzų Lietuvoje užauginama daugiau, bet paklausa menka
Šiemet planuojamas beveik 140 tūkst. tonų kukurūzų grūdų derlius – didžiausias per kelerius pastaruosius metus, nes šia kultūra daugiau nei bet kada apsėta laukų.

Skaityti daugiau