Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Stipresnį už beržų degutą rasti sunku

Stipresnį Už Beržų Degutą Rasti Sunku

Nuo senų laikų slavai ir kitos šiaurinės gentys beržų degutą naudojo kasdieniame gyvenime. Būtent toji riebi, specifinio kvapo medžiaga Europoje nuo seno buvo vadinama rusišku muilu.

Beržus gerbė mūsų protėviai, o visa, ką jie duodavo - medieną, tošį, lapus - laikė gydymo priemonėmis. Būtent iš tošies mūsų protėviai išmoko sauso distiliavimo būdu išgauti degutą, pritaikomą medicinoje.

Pateikiame naudingų receptų įvairioms bėdoms palengvinti ar net įveikti

CUKRINIAM DIABETUI, INSULTUI

Reikia pradėti vartoti nuo 1 lašo kasdien ir normą didinti iki 10 lašų. Beržų deguto lašinkite į 1 šaukštą pieno arba morkų sulčių. Normą kasdien mažinkite nuo 10 iki 1 lašo. Vartokite likus 20 min. iki valgio, kartą per dieną.

ŽVYNELINEI

Skaudančias vietas tepkite išvalytu degutu, sumaišytu su beržų pelenais: 3/4 deguto ir 1/4 pelenų.

EGZEMAI (ALERGINIAM ODOS UŽDEGIMUI)

2 šaukštai deguto, šaukštas sieros, 1/2 šaukšto bičių vaško, 1 šaukštas medaus, 1 šaukštas ištrinto vario sulfato, 1 šaukštas acto esencijos, 4 šaukštai aliejaus. Viską išmaišykite, paskui 20 min. kaitinkite virš silpnos ugnies nuolat masę maišydami. Atvėsinkite. Gauta mase plonu sluoksniu tepkite egzemos pažeistas vietas.

TROFINEI OPAI (NEGYJANČIAI ŽAIZDAI)

Lygiomis dalimis paimkite deguto ir kalankių sulčių. Gautu mišiniu sumirkykite tvarstį ir uždėkite ant žaizdos kaip kompresą. Po 3 procedūrų opos nebeliks, ji užsitrauks.

GERKLĖS, SKRANDŽIO VĖŽIUI

Gerkite beržų deguto (jeigu inkstai sveiki) su šiltu virintu pienu. Pirmą dieną į pieną įlašinkite 1 deguto lašą. Antrą dieną - 2 lašus, trečią -3 ir šitaip didinkite koncentraciją, kol pasieksite 20 lašų. Deguto lašų skaičių mažinkite taip pat palaipsniui, kaip ir didinote.

ŽVYNELINEI

1 šaukštą deguto sumaišykite su 3 šaukštais žuvų taukų. Šio tepalo užtepkite ant skiautės audinio ir aptvarstykite uždėję ant pažeistos odos. Gydymo kursas - 10 dienų. Procedūros trukmė - 30 min.

ANGINAI

Sumaišykite 10 g beržų deguto ir 30 g medetkų aliejaus (medetkų aliejus gaminamas iš medetkų žiedų: 10 g žiedų, 10 g saulėgrąžų aliejaus). 40 min. kaitinkite virš vandens vonelės. Užlašinkite ant liežuvio 5-6 lašus ir čiulpkite 2-3 min.

ODOS ERKUTĖMS

Pažeistas vietas tepkite degutu. Gydymo kursas - 30 dienų.

MASTOPATIJAI

Ant gabalėlio cukraus užlašinkite lašą deguto ir čiulpkite, kol cukrus ištirps. Paskui užgerkite nedideliu kiekiu vandens. Palaipsniui pridėdami po vieną lašelį pasiekite dvidešimt, o tada po vieną mažinkite iki vieno. Darykite 2-3 mėnesių pertrauką ir vėl gerkite. Gydymas ilgalaikis (2 metai).

Vaistažolių ruošimas, vaistažolės, degutas, beržų degutas, beržas

Beržų degutas - klampus tamsus, riebalingas, stipraus specifinio kvapo skystis arba tiršta masė, veikia kaip antiseptikas, saugo nuo uždegimų ir grybelio, regeneruoja

NAGŲ GRYBELIUI

Kojas nuplaukite ir pakaitinkite šiltame muiliname vandenyje, nagus nukirpkite. Kojas sausai nušluostykite, ypač tarpupirščius. Ant degtuko užsukite vatos gabalėlį, sumirkykite jį degute, aptepkite visus nagus, stenkitės, kad deguto patektų į panages. Po 10-15 min. degutą nuvalykite vata. Per šias 15 min. degutas jau spėjo įsigerti į odą ir ten ims kovoti su grybeliu. Verta tik nusiplauti kojas ūkiniu muilu - degutas beveik išsiplaus iš panagių ir nuo odos.

Kojas plaukite kiek norite ir kada norite, bet nepamirškite paskui būtinai aptepti nagų degutu. Jeigu tarpupirščiuose juntamas niežėjimas ir yra įtrūkių, ten degutu netepkite, o darykite taip: 1 šaukštelį deguto sumaišykite su 3 šaukšteliais rafinuoto saulėgrąžų aliejaus ir sutepkite mišiniu tarpupirščius. Po 20 min. nuvalykite.

Iš pradžių vieną dieną tepkite, tada darykite 2 dienų pertrauką. Paskui - 2 dienas tepkite, darykite 3 dienų pertrauką. Galiausiai 1 dieną tepkite ir darykite 3 dienų pertrauką. Taip tepkite visą mėnesį.

2-asis mėnuo: tepkite 1 kartą kas 5 dienas.

3-iasis mėnuo: tepkite 1 kartą kas 10 dienų.

Be to, nepamirškite išdezinfekuoti senos avalynės: grybelis joje gali gyventi ilgai. Infekciją sunaikinsite, jeigu į batą įdėsite gabalėlį degutu suvilgytos vatos arba tvarsčio.

SĄNARIŲ SKAUSMAMS

Į delną įpilkite šiek tiek deguto ir ištrinkite juo skaudančias vietas. Kai tik sąnarius ims šiek tiek gnaibyti arba dilgčioti, iš karto degutą nuvalykite minkštu audiniu (paprastai tai juntama po 15-20 min.). Po valandos sąnarius nuplaukite muiluota kempine. Degutas savo darbą atliko, t. y. suskaldė druskas. Kitą dieną ant skaudančio sąnario uždėkite molio (bet kokio - baltojo, žydrojo, raudonojo), tik svarbu, kad jis būtų be smėlio, lipnus. Atskieskite jį iki tirštos grietinės konsistencijos ir užtepkite ant skaudančio sąnario. Uždengti nereikia. Po kurio laiko molis ims džiūti ir traukti odą, kartu iš sąnario trauks druskas. Ant sąnario pamatysite druskos (ir skonis jos sūrus). Molis ant sąnario laikomas ligonio nuožiūra, mat gali kilti stiprių skausmų, kai bus traukiamos druskos.

Gydymo schema: pirma diena - gydymas degutu, antra diena - gydymas moliu. Tada 2 dienos poilsio. Penkta diena - gydymas degutu, šešta diena - gydymas moliu. 3 dienos poilsio. Dešimta diena - gydymas degutu, vienuolikta diena - gydymas moliu. Ir viskas. Turite pajusti palengvėjimą arba net visiškai išgyti. Kursą galima kartoti pagal nurodytą schemą.

Jeigu nuėmus degutą ant ligonio odos atsiranda paraudimų arba ji tampa drėgna, praėjus 1-2 val. nuo deguto nuėmimo užtepkite cinko pastos arba cinko vandeninio mišinio.

TUBERKULIOZEI

Gerkite beržų deguto nuo 1 lašo iki 40 lašų, dozę didinkite kasdien po vieną lašą, o paskui dozę taip pat mažinkite nuo 40 lašų iki 1. Po 2 mėn. gydymo kursą pakartokite. Degutą gerkite su pienu (1 šaukštu).

PLAUKŲ SLINKIMAS

Ištrinkite galvos odą degutiniu vandeniu, ir jau netrukus pastebėsite, kad ima augti tankūs plaukai.

ODOS PIGMENTACIJA

Gerkite degutinį vandenį ir įtrinkite juo pažeistas odos vietas.

CISTITAS

5-10 lašų beržų deguto užpilkite stikline šilto pieno, išmaišykite ir gerkite po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 20 min. iki valgio. Gydymo kursas - 5 dienos.

Vaistažolių ruošimas, vaistažolės, degutas, beržų degutas, beržas

Degutinio vandens gamyba

Įsipilkite 4 l šalto šaltinio vandens, įdėkite 500 g deguto ir maišykite 5 min. mediniu pagaliuku.

Indą sandariai uždenkite ir laikykite 2 paras, kad degutas nusistotų. Paskui atsargiai nugriebkite putas nesuplakdami ir nupilkite skaidrų skystį. Laikykite jį sandariai uždarytame inde (butelyje).

Likęs degutas gydomųjų savybių jau nebeturi ir gali būti naudojamas tik namų ūkyje. Tinkamas degutinis vanduo būna skaidrus, o spalva primena gerą sausą vynuogių vyną.

Dozavimas vartojant į vidų: suaugusiesiems -100 g rytais, 15-20 min. iki valgio; vaikams - 50 g rytais, 15-20 min. iki valgio; kūdikiams - nuo 2 iki 4 šaukštelių 2 kartus per dieną, praėjus valandai po valgio.

Rita Stoškutė

savaite.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.06.2024 laikas 13:21 Kaip laistyti braškes, kad derlius būtų gausus?
Papasakosime, kaip laistyti braškes žydėjimo ir  derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos, taip pat nuėmus derlių.

Skaityti daugiau

18.08.2024 laikas 09:55 Vaistažolių Rinkimas ir Paruošimas: Gydančios Žolelės Namuose
Būtent dabar, prieš baigiantis vasarai, laikas papildyti savo vaistažolių krepšelį natūraliomis gėrybėmis. Sužinokite, kaip rinkti, džiovinti ir naudoti vaistažoles, kad jų savybės būtų išsaugotos ir galėtumėte rūpintis savo sveikata tinkamai....

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 12:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau

29.06.2020 laikas 20:04 Bijūnas liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Bijūnų šaknyse randama eterinio aliejaus, kurį sudaro ne mažiau kaip 30 komponentų (bezaldehidas, metilsalicilatas, peoninas, karvakrolis, benzoino rūgštis ir kt.), peonozido, paeoniflorino, iridoidų, salicilo ir galo rūgščių, flavonoidų, saponinų, sterinų, rauginių medžiagų, cukrų, krakmolo, glikoz...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:55 Kerintis Fuksijų Grožis

Neįprastai šaltas vasaris kelia nerimą fuksijų augintojams. Šios nuostabios gėlės sunkiai žiemoja, todėl retas gėlininkas gali pasigirti gausia kolekcija.

Skaityti daugiau