Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Stipresnį už beržų degutą rasti sunku

Stipresnį Už Beržų Degutą Rasti Sunku

Nuo senų laikų slavai ir kitos šiaurinės gentys beržų degutą naudojo kasdieniame gyvenime. Būtent toji riebi, specifinio kvapo medžiaga Europoje nuo seno buvo vadinama rusišku muilu.

Beržus gerbė mūsų protėviai, o visa, ką jie duodavo - medieną, tošį, lapus - laikė gydymo priemonėmis. Būtent iš tošies mūsų protėviai išmoko sauso distiliavimo būdu išgauti degutą, pritaikomą medicinoje.

Pateikiame naudingų receptų įvairioms bėdoms palengvinti ar net įveikti

CUKRINIAM DIABETUI, INSULTUI

Reikia pradėti vartoti nuo 1 lašo kasdien ir normą didinti iki 10 lašų. Beržų deguto lašinkite į 1 šaukštą pieno arba morkų sulčių. Normą kasdien mažinkite nuo 10 iki 1 lašo. Vartokite likus 20 min. iki valgio, kartą per dieną.

ŽVYNELINEI

Skaudančias vietas tepkite išvalytu degutu, sumaišytu su beržų pelenais: 3/4 deguto ir 1/4 pelenų.

EGZEMAI (ALERGINIAM ODOS UŽDEGIMUI)

2 šaukštai deguto, šaukštas sieros, 1/2 šaukšto bičių vaško, 1 šaukštas medaus, 1 šaukštas ištrinto vario sulfato, 1 šaukštas acto esencijos, 4 šaukštai aliejaus. Viską išmaišykite, paskui 20 min. kaitinkite virš silpnos ugnies nuolat masę maišydami. Atvėsinkite. Gauta mase plonu sluoksniu tepkite egzemos pažeistas vietas.

TROFINEI OPAI (NEGYJANČIAI ŽAIZDAI)

Lygiomis dalimis paimkite deguto ir kalankių sulčių. Gautu mišiniu sumirkykite tvarstį ir uždėkite ant žaizdos kaip kompresą. Po 3 procedūrų opos nebeliks, ji užsitrauks.

GERKLĖS, SKRANDŽIO VĖŽIUI

Gerkite beržų deguto (jeigu inkstai sveiki) su šiltu virintu pienu. Pirmą dieną į pieną įlašinkite 1 deguto lašą. Antrą dieną - 2 lašus, trečią -3 ir šitaip didinkite koncentraciją, kol pasieksite 20 lašų. Deguto lašų skaičių mažinkite taip pat palaipsniui, kaip ir didinote.

ŽVYNELINEI

1 šaukštą deguto sumaišykite su 3 šaukštais žuvų taukų. Šio tepalo užtepkite ant skiautės audinio ir aptvarstykite uždėję ant pažeistos odos. Gydymo kursas - 10 dienų. Procedūros trukmė - 30 min.

ANGINAI

Sumaišykite 10 g beržų deguto ir 30 g medetkų aliejaus (medetkų aliejus gaminamas iš medetkų žiedų: 10 g žiedų, 10 g saulėgrąžų aliejaus). 40 min. kaitinkite virš vandens vonelės. Užlašinkite ant liežuvio 5-6 lašus ir čiulpkite 2-3 min.

ODOS ERKUTĖMS

Pažeistas vietas tepkite degutu. Gydymo kursas - 30 dienų.

MASTOPATIJAI

Ant gabalėlio cukraus užlašinkite lašą deguto ir čiulpkite, kol cukrus ištirps. Paskui užgerkite nedideliu kiekiu vandens. Palaipsniui pridėdami po vieną lašelį pasiekite dvidešimt, o tada po vieną mažinkite iki vieno. Darykite 2-3 mėnesių pertrauką ir vėl gerkite. Gydymas ilgalaikis (2 metai).

Vaistažolių ruošimas, vaistažolės, degutas, beržų degutas, beržas

Beržų degutas - klampus tamsus, riebalingas, stipraus specifinio kvapo skystis arba tiršta masė, veikia kaip antiseptikas, saugo nuo uždegimų ir grybelio, regeneruoja

NAGŲ GRYBELIUI

Kojas nuplaukite ir pakaitinkite šiltame muiliname vandenyje, nagus nukirpkite. Kojas sausai nušluostykite, ypač tarpupirščius. Ant degtuko užsukite vatos gabalėlį, sumirkykite jį degute, aptepkite visus nagus, stenkitės, kad deguto patektų į panages. Po 10-15 min. degutą nuvalykite vata. Per šias 15 min. degutas jau spėjo įsigerti į odą ir ten ims kovoti su grybeliu. Verta tik nusiplauti kojas ūkiniu muilu - degutas beveik išsiplaus iš panagių ir nuo odos.

Kojas plaukite kiek norite ir kada norite, bet nepamirškite paskui būtinai aptepti nagų degutu. Jeigu tarpupirščiuose juntamas niežėjimas ir yra įtrūkių, ten degutu netepkite, o darykite taip: 1 šaukštelį deguto sumaišykite su 3 šaukšteliais rafinuoto saulėgrąžų aliejaus ir sutepkite mišiniu tarpupirščius. Po 20 min. nuvalykite.

Iš pradžių vieną dieną tepkite, tada darykite 2 dienų pertrauką. Paskui - 2 dienas tepkite, darykite 3 dienų pertrauką. Galiausiai 1 dieną tepkite ir darykite 3 dienų pertrauką. Taip tepkite visą mėnesį.

2-asis mėnuo: tepkite 1 kartą kas 5 dienas.

3-iasis mėnuo: tepkite 1 kartą kas 10 dienų.

Be to, nepamirškite išdezinfekuoti senos avalynės: grybelis joje gali gyventi ilgai. Infekciją sunaikinsite, jeigu į batą įdėsite gabalėlį degutu suvilgytos vatos arba tvarsčio.

SĄNARIŲ SKAUSMAMS

Į delną įpilkite šiek tiek deguto ir ištrinkite juo skaudančias vietas. Kai tik sąnarius ims šiek tiek gnaibyti arba dilgčioti, iš karto degutą nuvalykite minkštu audiniu (paprastai tai juntama po 15-20 min.). Po valandos sąnarius nuplaukite muiluota kempine. Degutas savo darbą atliko, t. y. suskaldė druskas. Kitą dieną ant skaudančio sąnario uždėkite molio (bet kokio - baltojo, žydrojo, raudonojo), tik svarbu, kad jis būtų be smėlio, lipnus. Atskieskite jį iki tirštos grietinės konsistencijos ir užtepkite ant skaudančio sąnario. Uždengti nereikia. Po kurio laiko molis ims džiūti ir traukti odą, kartu iš sąnario trauks druskas. Ant sąnario pamatysite druskos (ir skonis jos sūrus). Molis ant sąnario laikomas ligonio nuožiūra, mat gali kilti stiprių skausmų, kai bus traukiamos druskos.

Gydymo schema: pirma diena - gydymas degutu, antra diena - gydymas moliu. Tada 2 dienos poilsio. Penkta diena - gydymas degutu, šešta diena - gydymas moliu. 3 dienos poilsio. Dešimta diena - gydymas degutu, vienuolikta diena - gydymas moliu. Ir viskas. Turite pajusti palengvėjimą arba net visiškai išgyti. Kursą galima kartoti pagal nurodytą schemą.

Jeigu nuėmus degutą ant ligonio odos atsiranda paraudimų arba ji tampa drėgna, praėjus 1-2 val. nuo deguto nuėmimo užtepkite cinko pastos arba cinko vandeninio mišinio.

TUBERKULIOZEI

Gerkite beržų deguto nuo 1 lašo iki 40 lašų, dozę didinkite kasdien po vieną lašą, o paskui dozę taip pat mažinkite nuo 40 lašų iki 1. Po 2 mėn. gydymo kursą pakartokite. Degutą gerkite su pienu (1 šaukštu).

PLAUKŲ SLINKIMAS

Ištrinkite galvos odą degutiniu vandeniu, ir jau netrukus pastebėsite, kad ima augti tankūs plaukai.

ODOS PIGMENTACIJA

Gerkite degutinį vandenį ir įtrinkite juo pažeistas odos vietas.

CISTITAS

5-10 lašų beržų deguto užpilkite stikline šilto pieno, išmaišykite ir gerkite po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 20 min. iki valgio. Gydymo kursas - 5 dienos.

Vaistažolių ruošimas, vaistažolės, degutas, beržų degutas, beržas

Degutinio vandens gamyba

Įsipilkite 4 l šalto šaltinio vandens, įdėkite 500 g deguto ir maišykite 5 min. mediniu pagaliuku.

Indą sandariai uždenkite ir laikykite 2 paras, kad degutas nusistotų. Paskui atsargiai nugriebkite putas nesuplakdami ir nupilkite skaidrų skystį. Laikykite jį sandariai uždarytame inde (butelyje).

Likęs degutas gydomųjų savybių jau nebeturi ir gali būti naudojamas tik namų ūkyje. Tinkamas degutinis vanduo būna skaidrus, o spalva primena gerą sausą vynuogių vyną.

Dozavimas vartojant į vidų: suaugusiesiems -100 g rytais, 15-20 min. iki valgio; vaikams - 50 g rytais, 15-20 min. iki valgio; kūdikiams - nuo 2 iki 4 šaukštelių 2 kartus per dieną, praėjus valandai po valgio.

Rita Stoškutė

savaite.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 16:40 Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) ir Bitkrėslės nauda

Paprastoji bitkrėslė (lot. Tanacetum vulgare) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Augalas turi vieną arba kelis stiebus. Jie gausiai lapuoti, šakoti. Lapai pražanginiai, suskaldyti plunksniškai. Žiedai geltonos spalvos.

...

Skaityti daugiau

20.03.2019 laikas 09:20 Simondsijų (jojoba) aliejus
Simondsijų arba jojoba aliejus savo struktūra labai artimas žmogaus odos sebumui, dažnai vadinamas augaliniu vašku, todėl ypač veiksmingai ir ilgai drėkina ir maitina, subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą, puikiai įsigeria, yra itin stabilus....

Skaityti daugiau

14.06.2020 laikas 12:39 Plautės - veiksminga vaistažolė plaučiams
Plaučių žolėje yra mangano, geležies, vario, įeinančių į kraujo sudėtį. Be to, plautės turi jodo, vanadžio, titano, sidabro, nikelio, stroncio. Šiuose augaluose yra nemažai karoteno, vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, sakų, silicio rūgšties....

Skaityti daugiau

09.04.2019 laikas 09:41 Kviečių gemalų aliejus
Kviečių gemalų aliejus labai vertinamas dėl nemažo nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9) kiekio.  apsaugines funkcijas. Be to, kviečių gemalų aliejus laikomas vienu didžiausiu vitamino E, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, šal...

Skaityti daugiau