Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Vaistažolės

Kvapnieji šalavijai vaistinėlėje

Jei norite savo namuose sukurti kvepiančios vasarinės pievos salelę, kurioje visada galima pasisemti dvasinių ir fizinių jėgų, rekomenduoju dažniau pasinaudoti gamtiniais eteriniais aliejais. Namų vaistinėlėje, kartu su įprastais medikamentais, naudinga turėti eterinio kvapiųjų šalavijų (Salvia sclarea) aliejaus, kuris pasižymi išties puikiomis savybėmis ir padeda įveikti įvairius sveikatos sutrikimus.

Kvapnieji šalavijai vaistinėlėje

Šis aliejus turi mikrobus naikinančių ir žaizdeles gydančių savybių, pagal poveikį nenusileidžiančių garsiajam Višnevskio tepalui. Jis padeda sėkmingai gydyti nudegimus ir ilgai negyjančias trofines opas, stomatitą. Šalavijų eterinis aliejus turi raminamąjį poveikį, padeda atsipalaiduoti, sumažinti kraujagyslių spazmus, mažina arterinį kraujospūdį.

Liaudies medicina visą augalą naudoja nuo šlapimo pūslės akmenligės, reumatizmo, tachikardijos. Šalavijų žiedų nuoviras piene vartojamas nuo stipraus kosulio, peršalimo, virškinimo sutrikimų. Tepalai, kuriuose yra iki 5-20 % kvapiųjų šalavijų ekstrakto, padeda efektyviai gydyti psoriazę.

Antpilas: 1 valgomąjį šaukštą džiovintų kvapiųjų šalavijų žiedų užpilti 300 ml verdančio vandens arba karšto pieno, uždengus dangteliu laikyti pusvalandį, kad nusistovėtų, nukošti. Į paruoštą antpilą galima įdėti 1 arbatinį šaukštelį medaus.

Antpilą gerti po 1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną nuo kvėpavimo organų uždegimo, kosulio, dusulio, tuberkuliozės, taip pat nuo skrandžio uždegimo, opaligės, tulžies pūslės, šlapimtakių uždegimo, nevaisingumo.

Galima naudoti ir išoriškai: skalauti gerklę nuo anginos ir gydyti blogai gyjančias žaizdas, opas.

Stipriu šalavijų žiedų antpilu galima skalauti plaukus po išplovimo, jei jie linkę slinkti, galima naudoti sėdimosioms vonioms nuo hemorojaus.

Kvapnieji šalavijai, vaistažolės, augalai, liaudies medicina

Trauktinė: 1/4 stiklainio pridėti džiovintų smulkintų kvapiųjų šalavijų žiedų, iki viršaus užpilti degtine, šiltoje tamsioje vietoje laikyti 2 savaites, nukošti.

Trauktinę vartoti po 20-30 lašų 3-4 kartus per dieną su 2 valgomaisiais šaukštais virinto vandens nuo nervų sutrikimų, priešmenstruacinio sindromo, lėtinio bronchito, bronchinės astmos.

Išoriškai naudoti skaudančių sąnarių įtrynimams, sergant artritu ir reumatizmu. Nuo stomatito, gingivito, parodontozės: 1 arbatinį šaukštelį trauktinės praskiesti 1/2 stiklinės virinto vandens. Skalauti gerklę 3-4 kartus per dieną.

Masažo aliejus: sumaišyti 100 ml alyvuogių arba migdolų aliejaus, 20-25 lašus eterinio kvapiųjų šalavijų aliejaus, 5-6 lašus eterinio rožių aliejaus ir 10 lašų levandų aliejaus, gerai suplakti.

Įtrinti krūtinės ląstos sritį nuo peršalimo ir kosulio, taip pat naudoti galvos masažui nuo skausmo ir spazmų, migrenos, padidėjusio kraujospūdžio. Reguliariai darant tokį masažą, sulėtėja plaukų slinkimas, jie pasidaro sveikesni ir gyvesni.

Vonioms: 1 stiklinę džiovintų smulkintų kvapiųjų šalavijų žiedų užpilti 2 l virinto vandens, uždengus dangteliu laikyti pusvalandį, kad nusistovėtų, nukošti, supilti į vonią su vidutinio karštumo vandeniu.

Arba: į 1/2 stiklinės grietinėlės įmaišyti 5-7 lašus eterinio kvapiųjų šalavijų aliejaus, 5 lašus citrinų ir 5 lašus bergamočių. Supilti į vonią, gerai išmaišyti. Procedūros trukmė - 15 minučių.

Kvapnieji šalavijai, vaistažolės, augalai, liaudies medicina

Rekomenduojama nuo stresinės būsenos, blogos nuotaikos, pradingusių jėgų ir distonijos po persirgtų peršalimo ligų, nemigos.

Įvairių rūšių šalavijų preparatai pripažįstami geriatrinėje praktikoje. Manoma, kad jie lėtina senėjimą, stiprina atmintį, reguliuoja pagyvenusių žmonių centrinės nervų sistemos funkcijas. Todėl rekomenduojama visiems, kuriems virš 50, reguliariai gerti gerą žaliąją arbatą su žiupsneliu kvapiųjų šalavijų žiedų.

Kvapnieji šalavijai, vaistažolės, augalai, liaudies medicina

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-12-24 laikas 08:31 Ar galima genėti medžius žiemą?

Beprasidedant kalendorinei žiemai susizgribote, kad nespėjote sode atlikti genėjimo darbų, tad nusprendėte juos atidėti iki pavasario?

Skaityti daugiau

2024-06-13 laikas 07:44 Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?
Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Skaityti daugiau

2023-03-26 laikas 19:02 Kaip dažnai laistyti orchidėjas: nurodyti konkretūs terminai?
Egzotinis kambarinis augalas orchidėja paprastai yra nereiklus, tačiau jam reikia ypatingos priežiūros. Ji nemėgsta būti užliejama ir nemėgsta išdžiūti. Taigi turėtumėte žinoti, kaip dažnai gražuolę laistyti ir kaip suprasti, kad ji trokšta....

Skaityti daugiau

2023-03-30 laikas 17:32 Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį
Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Skaityti daugiau

2020-09-12 laikas 10:54 Burokėlių bėdos: kaip atpažinti ir jų išvengti?
Šiais metais ne iš vieno daržininko teko girdėti, kad prastai auga burokėliai. Kas nutiko? Ar tiesiog „ne burokėlių metai“, ar vis dėlto tai lemia mūsų pačių klaidos?

Skaityti daugiau