Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Niekada nedarykite to: klaidos, dėl kurių pomidorų derlius bus prastas

 • 04.04.2023
 • 0.0 Reitingas
 • 249 Peržiūrų
 • Aptarti

Niekada nedarykite to: klaidos, dėl kurių pomidorų derlius bus prastas

Jei norite užauginti gerą pomidorų derlių - teks išmokti keletą svarbių taisyklių.

Beveik visi pradedantys daržininkai pereina etapą, kuris vadinamas "žemės dirbimas - tai loterija". Šios pozicijos argumentai paprasti ir aiškūs - po pirmųjų nesėkmių išblėsta euforija, kad nusipirkote maišą brangių sėklų. Realybė tokia, kad dėl kažkokių priežasčių ne viskas dygsta, o tai, kas dygsta, neauga, nežydi ir neduoda derliaus.

Tuomet ateina suvokimas, kad nei rimtos finansinės investicijos į daigus ir sodinukus, nei valandų, praleistų prie lysvių, skaičius negarantuoja, kad pasėliai nežus nuo karščio, liūčių, šalnų ar kenkėjų.

Tačiau laikui bėgant tie, kurie nepasidavė po kelių pirmųjų nesėkmių, taip pat pradeda suvokti, kad tai visai ne tokia loterija, kaip kadaise atrodė. Klaidas ir nesėkmes keičia patirtis ir aiškus suvokimas, kad sėkmė sode priklauso ne nuo laimingo bilieto, o nuo pagrindinių žinių.

Kaip auginti pomidorus

Pomidorus auginti galima keliais būdais. Sėklas galite užsiauginti patys, išrinkdami jas iš prinokusio pomidoro, išdžiovindami saulėje ir laikydami vėsioje, tamsioje vietoje, kol kitą sezoną pasodinsite į žemę. Taip tiksliai žinosite, kokio skonio, spalvos ir dydžio pomidorus sodinsite.

Sėklų galite nusipirkti parduotuvėje. Jei perkate sėklas parduotuvėje, galite būti tikri, kad kenkėjų ant lysvės atsiras kuo mažiau, nes prieš parduodant sėklos apdorojamos cheminėmis medžiagomis.

Kalbant apie sodinimą, vienos taisyklės nėra. Vieni sodininkai mieliau sodina sėklas tiesiai į atvirą gruntą, kiti įsitikinę, kad pomidorų vieta yra šiltnamyje, o ne atvirame grunte, dar kiti metai iš metų augina daigus ant palangės ar balkone ir tik sušilus dirvai sodina pomidorus į lysves.

Neįmanoma pasirinkti vieno teisingo metodo, nes kiekviename darželyje gali būti visiškai skirtingos sąlygos ir tai, kas tinka vienai vietovei, kategoriškai netinka kitai. Saulė, pavėsis, dideli medžiai šalia lysvių, dirvožemio sudėtis, gruntinio vandens gylis - visi šie veiksniai turi įtakos derliui ir į visus juos reikia atsižvelgti sodinant daigus.

Jei bandote išsiaiškinti, kaip auginti pomidorus, žingsnis po žingsnio pateikiamos šios instrukcijos:

 • sodinkite daigus į durpių vazonėlius;
 • laikykite juos bute, kol lauko temperatūra nukris žemiau 18 laipsnių Celsijaus;
 • sodinukus sodinkite saulėtoje sklypo pusėje.

Laistykite tik nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu. Trąšas naudokite labai atsargiai.

Kokias sąlygas mėgsta pomidorai

Jei nežinote, kaip gauti gerą pomidorų derlių, vadovaukitės tuo, ką mėgsta augalai. Sodindami augalus į lysvę turite atsižvelgti į tai:

 1. dirvos temperatūrą;
 2. oro temperatūrą;
 3. laistymo dažnumą;
 4. trąšų kiekį ir sudėtį.

Kitaip tariant, pomidorai mėgsta šilumą ir nepakenčia pavėsio. Be to, juos reikia saikingai laistyti, o augalai labai išrankūs bet kokioms trąšoms ir pašarams.

Dalydamiesi patirtimi, kaip teisingai auginti pomidorus namuose, patyrę sodininkai rekomenduoja vadovautis sodininkystės kalendoriais, o prieš sodinant daigus būtinai patikrinti artimiausių 2-3 savaičių orų prognozę.

Jei prognozuojamos šalnos arba smarkus lietus, daigų sodinti nereikėtų.

Pagrindinės pomidorų auginimo klaidos

Pomidorų auginimas atvirame grunte nėra pati lengviausia užduotis ir, norite to ar ne, turėsite atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Geras pomidorų derlius priklausys ne tik nuo jūsų pasodintos veislės, bet ir nuo jūsų žinių.

Augindami pomidorus, neturite:

 • sodinti daigų į nešildomą dirvą;
 • sodinti pomidorų, kol nėra pastovios bent 18-22 laipsnių Celsijaus temperatūros;
 • leisti daigams nušalti;
 • daigus laistyti šaltu vandeniu;
 • naudoti per daug herbicidų.

Pomidorai nemėgsta šalčio. Faktas tas, kad pomidorai yra gana kaprizinga kultūra. Optimali temperatūra šiam augalui yra 23-25 laipsniai Celsijaus. Esant mažesnėms reikšmėms, augalo augimas sustoja. Jei vaisiai nespėjo susiformuoti, o oro temperatūra nukrenta iki 10-15 laipsnių Celsijaus, derliaus nebus. Net jei augalas jau pradėjo žydėti, kiaušinėliai visiškai nukris, jei temperatūra taps žemesnė. Todėl niekada nesodinkite pomidorų nepatikrinę orų prognozės. Ši kultūra nemėgsta šalčio. Ir dirva, ir oras turi būti šilti, kitaip augalas žus. 

Jei kalbame ne apie daigų sodinimą ant palangės, o apie tai, kaip auginti pomidorus lauke, atvirame grunte, reikėtų manyti, kad šis augalas nemėgsta pavėsio. Pomidorų tikrai nereikėtų sodinti užtamsintose sodo vietose arba po medžiais. Jei pomidorus sodinsite šalia didelių krūmų, pavyzdžiui, aviečių, serbentų ar agrastų, galite pamiršti apie derliaus planus. Aukštas augalas teiks pavėsį, o vaisiai arba visai neužaugs, arba bus labai maži.

Dar viena klaida, kurią daro pradedantieji sodininkai, bandydami išsiaiškinti, kaip auginti pomidorus namuose, yra per didelis herbicidų naudojimas. Pomidorus auginti nėra lengva, jie labai jautrūs bet kokioms cheminėms medžiagoms, taip pat organiniams priedams. Be to, pomidorai nemėgsta azoto trąšų. Dėl herbicidų pertekliaus augalas patiria cheminius nudegimus, kurie gali pasireikšti sulėtėjusiu augimu. Jei lapų lajos jau susiformavusios, ant jų gali atsirasti didelių šviesių ar tamsių dėmių. Pėdsakų atsiranda ir ant jau susiformavusių, bet dar nesubrendusių vaisių.

paranormal.lt


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2021 laikas 10:19 Ridikėlių Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos ridikėlių gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus ridikėlių gydomuosius būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau

14.11.2022 laikas 22:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:18 Kaip dažnai laistyti česnakus?
Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 08:14 Plačialapis gyslotis (Plantago major) Ir Gysločių Poveikis
Plačialapis gyslotis (lot. Plantago major) - tai daugiametis žolinis augalas, užauganti iki 30 cm aukščio. Šakniastiebis trumpas, storas, su siūliškomis, kuokštinėmis šaknimis. Žiedstiebiai užsibaigia varputės pavidalo žiedynu....

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 08:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau