Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Kaip galima padidinti pomidorų derlių?

  • 21.06.2023
  • 1.0 Reitingas
  • 599 Peržiūrų
  • Aptarti

Daržovių priežiūra yra pagrindinė užduotis, turinti įtakos augalų augimui. Pomidorams reikia ypatingų sąlygų, ir tai nėra tik laistymas ar tręšimas. Šiame straipsnyje jums norime patarti, kaip sumažinus pomidorų augimo greitį galima padidinti jų derlių.

Kaip galima padidinti pomidorų derlių

Pomidorai yra viena dažniausiai auginamų daržovių ir yra labai populiarūs. Namuose užaugintuose pomidoruose nėra kenksmingų cheminių medžiagų bei jie pasižymi unikaliu skoniu. Tačiau norint, kad jie būtų dideli, sultingi ir sveiki, juos reikia genėti.

Koks turėtų būti pomidorų genėjimas?

Tai – pomidorų lapų pašalinimas atitinkamu jų augimo etapu. Pirmiausia svarbu atsikratyti šoninių augalo ūglių, augančių tarp likusių lapų ir pomidoro stiebo. Jie turėtų būti nedelsiant pašalinti, nes atima iš augalo maistines medžiagas ir energiją. Antruoju etapu reikia pašalinti apatinius lapus, kurie yra po daržovių kekėmis. Ant krūmo reikėtų palikti tik arčiausiai pomidorų esančius lapus, nes būtent iš jų augalas gauna jam reikalingo cukraus. Paskutinis etapas – genėjimas, kurio metu pašalinamos pomidorų stiebų viršūnės. Ši procedūra stabdo tolesnį augalų augimą ir bereikalingą augalo energijos eikvojimą, nes augalai visas jėgas turėtų skirti vaisiams užauginti.

Kada geriausia genėti pomidorų krūmelius?

Kiekvienas daržininkas nori kuo didesnio derliaus, todėl pomidorus reikėtų genėti likus maždaug septynioms savaitėms iki sunokusių daržovių skynimo. Dažniausiai tai būna rugsėjo pabaiga, tačiau viskas priklauso nuo vyraujančių oro sąlygų. Verta pridurti, kad pomidorams reikia reguliaraus laistymo, šiltos vietos (kuri būtų apsaugota nuo vėjo) ir, svarbiausia, tręšimo maistingomis trąšomis. Dirva pomidorams turėtų būti derlinga ir gerai drenuota, t. y. pH nuo 5,5 iki 6,6. Temperatūra taip pat yra svarbus veiksnys, kurio kartais negalime kontroliuoti, ir ji turėtų būti 22-27 laipsniai Celsijaus. Kai ji nukrenta žemiau 14 laipsnių, augalas stabdo augimą, todėl geriausia pomidorus sodinti į žemę vos tik praeina šalnos, t. y. nuo gegužės vidurio.

Naminės pomidorų trąšos

Dilgėlių raugas yra pigiausias ir labai veiksmingas sprendimas. Tereikia prisiskinti dilgėlių, jas supjaustyti mažesniais gabalėliais ir užpilti vandeniu. Maždaug po savaitės paviršiuje turėtų atsirasti putos ir specifinis kvapas. Tuomet šį skystį reikėtų atskiesti vandeniu ir tuomet palaistyti pomidorus.

Svogūnų lukštų nuoviras yra ne ką prastesnis būdas pomidorų tręšimui. Tiesiog įmeskite lukštus į vandenį, užvirinkite ir atvėsus laistykite krūmelius.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 21:38 Paprastoji Juodavaisė Gervuogė. Gervuogių Poveikis (Rubus Caesius)

Paprastoji juodavaisė gervuogė - Rubus caesius - tai puskrūmis, užaugantis iki 150 cm aukščio. Stiebai šliaužiantys arba kylantys su nedideliais lenktais dygliais ir pasidengę melsvo atspalvio apnašomis. Uogos prinoksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Auga upių pakrantėse, pievose, miškuose....

Skaityti daugiau

24.03.2022 laikas 15:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 21:41 Liepų nauda ir liaudies receptai

Vaistams naudojami liepų žiedynai, pumpurai, lapai ir žievė. Pavasarį labai sveika suvalgyti po saujelę liepų pumpurų, vėliau - pasidaryti salotų su jaunais liepų lapais. Verdama liepų žievė išskiria daug gleivių ir vartojama sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas; furunkulams, nu...

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 11:38 Kaip kovoti su daigų ligomis?

Kambaryje užsiauginti sveikų ir tvirtų daigų nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti to nebandžiusiems. Tokiu metų laiku trūksta šviesos, dėl šildančių radiatorių oras tampa per daug sausas ir daigeliams iškyla pavojus įsisirgti daugybe grybinių ir bakterinių ligų.

...

Skaityti daugiau

27.05.2020 laikas 11:47 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) ir Bruknės nauda
Vaistinė augalinė žaliava – Bruknių lapai (Vitis-idaeae folium) skinami anksti pavasarį – balandžio-gegužės mėn. (pernykščiai) ar nurinkus uogas – rugsėjo-lapkričio mėn. (per vasarą užaugę).

Skaityti daugiau