Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

Patarimas kuo tręšti pomidorus

Patarimas kuo tręšti pomidorus

Pomidorų tręšimas yra būtinas jų harmoningam vystymuisi ir gausiam derliui. Kad pomidorai gerai augtų, jiems reikia azoto, fosforo ir kalio, tačiau vienodai svarbūs ir kiti elementai, tokie kaip magnis, kalcis, geležis, boras, varis ir cinkas.

Jei norite ekologiškų daržovių be chemikalų, naudokite natūralias trąšas, kurioms pasigaminti reikalingų produktų rasite ir savo virtuvėje. Čia pateiksime 6 geriausių natūralių trąšų sąrašą.

Pelenų trąšos

Viena populiariausių pomidorų trąšų yra vanduo su pelenais. Į kibirą sudėkite 500 g pelenų, užpilkite 5 litrais verdančio vandens ir leiskite pastovėti, kol pelenai nugrims ant dugno.

Tada perpilkite į antrą indą ir atskieskite 5 litrais vandens, geriausia naudokite lietaus vandenį. Šį vandenį galite naudoti tręšdami pomidorus ir kitas daržoves.

Dilgėlių raugas

Dilgėlė yra ekologiškų trąšų lyderė, nes ji veikia kaip trąša, insekticidas ir net kaip fungicidas. Paimkite gerą saują kapotų dilgėlių ir sudėkite į dirvą aplink augalą.

Tada paruoškite tokį tirpalą, kurį galite purkšti ant augalo stiebų ir lapų. Pusę litro dilgėlių užpilkite 10 litrų šilto vandens. Palikite saulėje stovėti apie 7–10 dienų, po to galite šį tirpalą naudoti.

Praskieskite vandeniu 1:10, supilkite į purškiamą buteliuką ir apipurkškite visą augalą. Norėdami pasiekti maksimalų efektą, galite įberti saujelę pelenų.

Patarimas kuo tręšti pomidorus

Mielės

Mielės naudojamos augalų augimui skatinti ir tokia trąša gali būti paruošiama labai paprastai. 3 litrų dubenyje ištirpinkite pusę stiklinės cukraus ir į tirpalą sudėkite 100 g mielių.

Uždenkite ir leiskite savaitę pastovėti. Gauto tirpalo 1 puodelį atskieskite 10 litrų vandens ir tada palaistykite pomidorus. Tirpalas taip pat gali būti naudojamas kitoms daržovėms, pavyzdžiui, baklažanams ar paprikoms. Galite laistyti ant šaknų ir net purkšti ant lapų.

Pieno trąšos

Darže pienas yra labai naudingas ne tik kaip trąša, bet ir kovojant su grybelinėmis ligomis. Litrą pieno atskieskite 9 litrais vandens ir įpilkite 30 lašų jodo tinktūros. Šiuo tirpalu purkškite visą augalą vieną kartą per 7-10 dienų.

Kepimo sodos tirpalas

Kepimo sodą galima naudoti ne tik namuose, bet ir sode. Įpilkite 1-2 arbatinius šaukštelius sodos į litrą šilto vandens, suplakite ir apipurkškite augalus. Tada apiberkite juos pelenais.

Banano žievė

Joje gausu kalio ir magnio elementų, būtinų optimaliam augalų vystymuisi. Smulkiai supjaustykite bananų žievelę ir sudėkite ją į dirvą aplink augalus.

Linkime gausaus ir sveiko derliaus!

Patarimas kuo tręšti pomidorus


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.11.2020 laikas 22:34 Bruknės Naudojimas Liaudies Medicinoje
Bruknė - žemaūgis visžalis erikinių šeimos krūmokšnis su šliaužiančiais plonais šakniastiebiais, stačiais stiebeliais. Lapeliai kiaušiniški, pliki, odiniai, lygūs. Vaisiai raudoni, sultingi, apvalūs, rūgščiai saldūs su aitroku prieskoniu. Sunoksta rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje....

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 11:45 Juodauogis šeivamedis (Sambucus nigra) ir Šeivamedžio nauda

Legendose buvo teigiama, kad šeivamedis yra augalas, galintis pagydyti nuo visų ligų, kurios žmogų gali užpulti per visą jo gyvenimą. Dėl šios priežasties buvo manoma, kad šeivamedis gali užtikrinti ilgaamžiškumą. Vartojimas - nuo sąnarių, raumenų ligų padeda šeivamedžio žiedų ir ramunėlių kompre...

Skaityti daugiau

31.07.2022 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Burokėliai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Burokėliai yra kilę iš Viduržemio jūros kraštų dvimečio laukimo runkelio. Tai dvimečiai augalai. Pirmaisiais metais išauga šakniavaisiai su stambių lapų skrotele, antraisiais – žiedynstiebis ir vaisius (dėžutė).

Skaityti daugiau

07.04.2023 laikas 10:46 Auginimas kaip ant mielių: protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse
Dabar metas pradėti aktyviai dirbti savo darže, kad iš anksto į dirvą būtų įleisti daigai ir bulvės bei tręšiama. Kad augalai gerai augtų ir galiausiai užaugintų gausų ir sveiką derlių, patyrę daržininkai naudoja įvairias priemones, skatinančias dirvožemio sąlygas ir augalų augimą, įskaitant special...

Skaityti daugiau