Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį

Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį

Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt.

Paprastųjų jonažolių panaudojimas

Paprastųjų jonažolių preparatai padeda greičiau sugyti pažeistiems audiniams bei malšina uždegiminius procesus. Sergantiems gripu naudinga vartoti paprastųjų preparatų, nes jie stiprina imuninę sistemą. Paprastosios jonažolės ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą, nes yra natūralūs antidepresantai.

Gydomieji paprastųjų jonažolių preparatai

Prieš panaudodami paprastųjų jonažolių preparatus (skirtus tiek vidiniam, tiek ir išoriniam vartojimui), patikrinkite, ar individualiai pakenčiate šiuos vaistinius augalus.

1 lašą paprastųjų jonažolių preparatų užlašinkite ant alkūnių sulenkimo vietos. Jei per parą ši vieta neparaudo ir jos nepradėjo niežėti, paprastųjų jonažolių preparatų galite vartoti, nes jiems nesate alergiški.

Paprastosios Jonažolės, Hypericum, augalai, vaistažolės

Gydymas spiritiniu paprastųjų jonažolių antpilu

Spiritinis paprastųjų jonažolių antpilas malšina galvos skausmus, todėl jį patariama vartoti sistemingai ir kompleksiškai gydant onkologines ligas, cistitą, reumatą, hemorojų. Sergantiems šiomis ligomis spiritinių paprastųjų jonažolių preparatų patariama vartoti po 40-50 lašų 2-3 kartus per dieną.

Išdžiovintą ir susmulkintą paprastųjų jonažolių žolę santykiu 1 : 5 užpilkite degtine, vėsioje ir tamsioje vietoje (šaldytuve ar rūsyje) leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite, laikykite šaldytuve. Stiprinant dantenas, malšinant nemalonų burnos kvapą, šiuo antpilu (jo 30-40 lašų praskiedžiant 1 stikline vandens) patariama skalauti bumą.

Gydymas paprastųjų jonažolių antpilu

10 g sausų, susmulkintų paprastųjų jonažolių užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Jei odą gausiai išbėrė spuogai, ją kelis kartus per dieną šluostykite ar perplaukite šiuo antpilu.

Gydymas paprastųjų jonažolių nuoviru

Paprastųjų jonažolių nuoviras padeda greičiau gydyti žaizdas, malšina Įvairių kūno vietų patinimus. 

• Paprastųjų jonažolių nuoviru naudinga skalauti galvą, nes jis stabdo spartų plaukų slinkimą.

• Ruošdami nuovirą, 1 arbatinį šaukštelį susmulkintų sausų paprastųjų jonažolių užpilkite 0,5 litro karšto vandens, užvirkite, virinkite 3-5 minutes, atvėsinkite, nukoškite.

Šį nuovirą taip pat galima panaudoti gydomiesiems kompresams.

Paprastųjų jonažolių nuoviras, skirtas vidiniam naudojimui

10 g sausų paprastųjų jonažolių užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 30-40 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, leiskite nusistovėti 10-15 minučių, nukoškite. Paruoštą nuovirą šaldytuve laikykite ne ilgiau nei 48 valandas.

Paprastosios Jonažolės, Hypericum, augalai, vaistažolės

Gydymas paprastųjų jonažolių aliejumi

Paprastųjų jonažolių aliejumi patariama gydyti odos nudegimus, pragulas, išoriškai žaizdas ir opas. 3 valgomuosius šaukštus džiovintų susmulkintų paprastųjų jonažolių užpilkite 1 stikline aliejaus, šaldytuve leiskite nusistovėti mėnesį laiko, nukoškite.

• Paprastųjų jonažolių aliejų galima paruošti karštuoju būdu. Džiovintą paprastųjų jonažolių žolę santykiu 1 : 10 užpilkite aliejumi, 3 valandas pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite, nukoškite.

Gydymas tepalu su paprastosiomis jonažolėmis

Tepalui paruošti reikia panaudoti paprastųjų jonažolių aliejų ar spiritinį paprastųjų jonažolių antpilą.

• Pirmuoju atveju lygiomis dalimis paprastųjų jonažolių aliejų sumaišykite su terpentinu.

• Antruoju atveju 1 dalį spiritinio paprastųjų jonažolių antpilo sumaišykite su 4 dalimis lydytų taukų ar sviesto.

• Jei išgėrus paprastųjų jonažolių antpilo ar nuoviro burnoje atsirado kartėlis, užkietėjo viduriai, pablogėjo apetitas, atsirado pilvo skausmai dešinėje pusėje, kepenų plote, tuoj pat nustokite vartoję šių preparatų.

• Jei ilgai vartosite paprastųjų jonažolių preparatų, Jūsų oda bus pernelyg jautri ultravioletiniams spinduliams, todėl saulėtose vietose galite skausmingai nudegti.

Šalutinis poveikis

Paprastosios jonažolės yra natūralūs gamtiniai, daugelį ligų padedantys gydyti antibiotikai. Visgi reikia atminti, kad šie augalai pasižymi ir kai kuriuo šalutiniu žalinguoju poveikiu.

PAPRASTŲJŲ JONAŽOLIŲ PREPARATŲ NEGALIMA VARTOTI: • nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims; • jaunesniems nei 12 metų vaikams; • alergiškiems paprastosioms jonažolėms; • vartojančioms kontraceptines priemones, vartojantiems antidepresantus ir antibiotikus (nes paprastosios jonažolės neutralizuoja šių preparatų poveikį); • sergantiems hipertenzija; • besiskundžiantiems sutrikusia inkstų veikla; • vartojantiems skausmus malšinančių ir širdies bei kraujotakos sistemos darbą pagerinančių vaistų.

Paprastosios Jonažolės, Hypericum, augalai, vaistažolės

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2019 laikas 19:29 Migdolų riešutų aliejus

Migdolų aliejuje daugiausiai randama mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, šiek tiek polinesočiųjų Omega-6, reikalingų , vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

...

Skaityti daugiau

17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

10.04.2021 laikas 09:19 Ridikėlių Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos ridikėlių gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus ridikėlių gydomuosius būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

01.02.2021 laikas 09:53 Morkos: Morkų nauda sveikatai ir grožiui
Kultūriniu augalu morkos tapo tik viduramžiais ir tuo metu buvo laikomos ypatingu delikatesu. Nors šiais laikais morkos tapo įprasta kasdiene daržove, jų vertingosios savybės nė kiek nesumenko. Morkos gydo, tonizuoja, stiprina, jaunina organizmą....

Skaityti daugiau