Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Vaistažolės

Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.

• Austėjų preparatai padeda gydyti įvairias ligas, malšinti galvos skausmus.

• Austėjos - dvimečiai žoliniai, vasaros pradžioje pradedantys žydėti augalai.

• Gydymui galima panaudoti austėjų lapus, žiedus ir stiebus. Austėjų žaliavą patariama pradėti rinkti vasaros pradžioje.

• Išdžiovintas austėjas galima ne ilgiau nei 2 metus laikyti sausose vietose.

Austėjose esančios naudingosios medžiagos

Austėjose gausu naudingųjų ir gydomųjų medžiagų: • flavonoidų; • inulino; • alkaloidų: • saponinų; • kumarinų; • glikozidų; • rauginių medžiagų.

Gydomosios austėjų savybės

Austėjų preparatai malšina skausmus, padeda stabdyti kraujavimą, atpalaiduoja spazmus, stiprina imuninę sistemą, padengia skrandžio ir žarnyno gleivinę, skatina šlapimo išsiskyrimą, profilaktiškai mažina onkologinių ligų pavojų.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Žarnyno spazmų malšinimas, dusulio ir virškinamojo trakto ligų gydymas

20 g džiovintų austėjų lapelių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Malšindami žarnyno spazmus ir gydydami dusulį bei gydydami virškinamojo trakto ligas šio antpilo vartokite po 10 ml 3 kartus per dieną.

Migrenos ir dažnų alpulių gydymas

Išdžiovintą, susmulkintą vienos austėjos antžeminę dalį užpilkite 1 stikline verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti 3 valandas, nukoškite. Malšindami migrenos skausmus, profilaktiškai apsisaugodami nuo galimų alpulių, gydydami distoniją šio antpilo vartokite po 20 ml 4 kartus per dieną.

Nemigos ir ginekologinių ligų gydymas

Susmulkintas sausas austėjos šaknis (maždaug 30 g) užpilkite 1 stikline verdančio vandens, užvirkite ant silpnos ugnies, virinkite 10 minučių, leiskite nusistovėti dar 10 minučių, nukoškite. Gydydami nemigą ar | ginekologines ligas šio nuoviro vartokite po 50 ml 2-3 kartus per dieną.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Tonizuojantis gėlimas

Lygiomis dalimis sumaišykite 1 austėjų žolę, paprastąsias bitkrėsles, kinines šizandras, leuzėjas, šaltalankių uogas ir arbatžoles.

30 g šio susmulkinto vaistinių augalų mišinio užpilkite 300 ml verdančio vandens, ant silpnos ugnies virinkite 15 minučių, nukoškite. Šio nuoviro patariama vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Šis nuoviras normalizuoja miegą, numalšina nuolatinio nuovargio sindromą ir įvairius skausmus bei žvalina.

Odos ligų gydymas

50 g sausos antžeminės austėjų dalies užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Taip paruoštu antpilu patariama perplauti įvairių ligų pažeistas odos vietas.

Šalutinis austėjų poveikis

Verta atminti, kad kai kurie žmonės individualiai gali nepakęsti austėjų preparatų, nes yra alergiški šiems augalams.

Austėjų preparatų negalima vartoti nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims bei vaikams.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.ltNiekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
25.02.2021 laikas 12:19 Vyšnios: Tikras Malonumas Gomuriui
Pirmasis vyšnių tyrėjas ir platintojas Lietuvoje Albinas Urbonas prisiminimuose rašė:  „Kol vyšnias valgiau, tol žmogus buvau, o kai jų netekau, tai ir suskurdau.“ Matyt, teisus buvo: nors ir sunkiai, mat reiklios nuo Žagarės krašto vyšnios pradėjo plisti po visą šalį....

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 10:23 Gydomosios Takažolės (Polygonum aviculare) savybės ir panaudojimas
Praprastosios takažolės malšina uždegiminius procesus, stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda gydyti žaizdas. Paprastosios takažolės auga kaip piktžolės daugelyje vietų, išskyrus šiaurę, Antarktidą ir Vidurio Azijos dykumas....

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 14:48 Paprastasis apynys (Humulus lupulus) ir apynių nauda
Ką vertėtų žinoti apie vaistažoles? Paprastasis apynys (lot. Humulus lupulus) - tai daugiametis iki 6 m. aukščio žolinis augalas. Stiebas briaunuotas, šiurkštus, su kibiais plaukeliais. Paprastasis apynys, apynių nauda, apynių pašalinis poveikis, apynių gerosios savybės, koks apynių poveikis organi...

Skaityti daugiau

06.10.2020 laikas 12:07 Bolivinių Balandų (Kynva) Savybės (Chenopodium guinoa)

Andų kalnuose auga dar palyginti mažai žinomas, tačiau vis labiau populiarėjantis ir sveikatai naudingas augalas - bolivinė balanda. Indėnai nuo seno vartoja bolivines balandas, kurios jiems suteikia jėgų ir energijos. Inkai bolivines balandas vadina „auksiniais grūdais“ ir taip pabrė...

Skaityti daugiau

27.05.2021 laikas 10:39 Kelionė prasideda renkantis sėklas

Jau dvidešimt metų panevėžietė Andželina Gromyškovienė augina paprikas šiltnamyje ir lauke. Visi tie metai buvo dosnūs derliaus spalvų ir įvairovės, o tai pareikalavo ne tik atkaklumo ir žinių, nesibaigiančių naujovių paieškų, bet ir atlaidumo šio įnoringo augalo kaprizams…

...

Skaityti daugiau