- 20.06.2021
- 0.0 Reitingas
- 1625 Peržiūrų
- Aptarti
Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.
• Austėjų preparatai padeda gydyti įvairias ligas, malšinti galvos skausmus.
• Austėjos - dvimečiai žoliniai, vasaros pradžioje pradedantys žydėti augalai.
• Gydymui galima panaudoti austėjų lapus, žiedus ir stiebus. Austėjų žaliavą patariama pradėti rinkti vasaros pradžioje.
• Išdžiovintas austėjas galima ne ilgiau nei 2 metus laikyti sausose vietose.
Austėjose esančios naudingosios medžiagos
Austėjose gausu naudingųjų ir gydomųjų medžiagų: • flavonoidų; • inulino; • alkaloidų: • saponinų; • kumarinų; • glikozidų; • rauginių medžiagų.
Gydomosios austėjų savybės
Austėjų preparatai malšina skausmus, padeda stabdyti kraujavimą, atpalaiduoja spazmus, stiprina imuninę sistemą, padengia skrandžio ir žarnyno gleivinę, skatina šlapimo išsiskyrimą, profilaktiškai mažina onkologinių ligų pavojų.
Žarnyno spazmų malšinimas, dusulio ir virškinamojo trakto ligų gydymas
20 g džiovintų austėjų lapelių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Malšindami žarnyno spazmus ir gydydami dusulį bei gydydami virškinamojo trakto ligas šio antpilo vartokite po 10 ml 3 kartus per dieną.
Migrenos ir dažnų alpulių gydymas
Išdžiovintą, susmulkintą vienos austėjos antžeminę dalį užpilkite 1 stikline verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti 3 valandas, nukoškite. Malšindami migrenos skausmus, profilaktiškai apsisaugodami nuo galimų alpulių, gydydami distoniją šio antpilo vartokite po 20 ml 4 kartus per dieną.
Nemigos ir ginekologinių ligų gydymas
Susmulkintas sausas austėjos šaknis (maždaug 30 g) užpilkite 1 stikline verdančio vandens, užvirkite ant silpnos ugnies, virinkite 10 minučių, leiskite nusistovėti dar 10 minučių, nukoškite. Gydydami nemigą ar | ginekologines ligas šio nuoviro vartokite po 50 ml 2-3 kartus per dieną.
Tonizuojantis gėlimas
Lygiomis dalimis sumaišykite 1 austėjų žolę, paprastąsias bitkrėsles, kinines šizandras, leuzėjas, šaltalankių uogas ir arbatžoles.
30 g šio susmulkinto vaistinių augalų mišinio užpilkite 300 ml verdančio vandens, ant silpnos ugnies virinkite 15 minučių, nukoškite. Šio nuoviro patariama vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Šis nuoviras normalizuoja miegą, numalšina nuolatinio nuovargio sindromą ir įvairius skausmus bei žvalina.
Odos ligų gydymas
50 g sausos antžeminės austėjų dalies užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Taip paruoštu antpilu patariama perplauti įvairių ligų pažeistas odos vietas.
Šalutinis austėjų poveikis
Verta atminti, kad kai kurie žmonės individualiai gali nepakęsti austėjų preparatų, nes yra alergiški šiems augalams.
Austėjų preparatų negalima vartoti nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims bei vaikams.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Panašios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
Skaityti daugiau