Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.

• Austėjų preparatai padeda gydyti įvairias ligas, malšinti galvos skausmus.

• Austėjos - dvimečiai žoliniai, vasaros pradžioje pradedantys žydėti augalai.

• Gydymui galima panaudoti austėjų lapus, žiedus ir stiebus. Austėjų žaliavą patariama pradėti rinkti vasaros pradžioje.

• Išdžiovintas austėjas galima ne ilgiau nei 2 metus laikyti sausose vietose.

Austėjose esančios naudingosios medžiagos

Austėjose gausu naudingųjų ir gydomųjų medžiagų: • flavonoidų; • inulino; • alkaloidų: • saponinų; • kumarinų; • glikozidų; • rauginių medžiagų.

Gydomosios austėjų savybės

Austėjų preparatai malšina skausmus, padeda stabdyti kraujavimą, atpalaiduoja spazmus, stiprina imuninę sistemą, padengia skrandžio ir žarnyno gleivinę, skatina šlapimo išsiskyrimą, profilaktiškai mažina onkologinių ligų pavojų.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Žarnyno spazmų malšinimas, dusulio ir virškinamojo trakto ligų gydymas

20 g džiovintų austėjų lapelių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Malšindami žarnyno spazmus ir gydydami dusulį bei gydydami virškinamojo trakto ligas šio antpilo vartokite po 10 ml 3 kartus per dieną.

Migrenos ir dažnų alpulių gydymas

Išdžiovintą, susmulkintą vienos austėjos antžeminę dalį užpilkite 1 stikline verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti 3 valandas, nukoškite. Malšindami migrenos skausmus, profilaktiškai apsisaugodami nuo galimų alpulių, gydydami distoniją šio antpilo vartokite po 20 ml 4 kartus per dieną.

Nemigos ir ginekologinių ligų gydymas

Susmulkintas sausas austėjos šaknis (maždaug 30 g) užpilkite 1 stikline verdančio vandens, užvirkite ant silpnos ugnies, virinkite 10 minučių, leiskite nusistovėti dar 10 minučių, nukoškite. Gydydami nemigą ar | ginekologines ligas šio nuoviro vartokite po 50 ml 2-3 kartus per dieną.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Tonizuojantis gėlimas

Lygiomis dalimis sumaišykite 1 austėjų žolę, paprastąsias bitkrėsles, kinines šizandras, leuzėjas, šaltalankių uogas ir arbatžoles.

30 g šio susmulkinto vaistinių augalų mišinio užpilkite 300 ml verdančio vandens, ant silpnos ugnies virinkite 15 minučių, nukoškite. Šio nuoviro patariama vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Šis nuoviras normalizuoja miegą, numalšina nuolatinio nuovargio sindromą ir įvairius skausmus bei žvalina.

Odos ligų gydymas

50 g sausos antžeminės austėjų dalies užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Taip paruoštu antpilu patariama perplauti įvairių ligų pažeistas odos vietas.

Šalutinis austėjų poveikis

Verta atminti, kad kai kurie žmonės individualiai gali nepakęsti austėjų preparatų, nes yra alergiški šiems augalams.

Austėjų preparatų negalima vartoti nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims bei vaikams.

Austėja, Jasione, vaistažolės, Birželis, žolininkystė, augalai

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.10.2021 laikas 19:36 Ankstyvasis šalpusnis (Tussilago)

Liaudies medicina pavasarį sergantiesiems astma, lėtiniu bronchitu ir kvėpavimo takų kataru rekomenduodavo kasdien išgerti 2-3 arbatinius šaukštelius šviežių šalpusnių sulčių, sumaišytų su šiltu vandeniu ar pienu.

...

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 20:24 Petražolės (Petroselinum crispum) liaudies medicinoje

Petražolės - tai ne vien tik vertingi prieskoniniai augalai. Petražolės pasižymi ir vertingomis gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:36 Dirvinė čiužutė (Tthalaspi arvense)

Vienmetis žolinis kryžmažiedžių šeimos augalas, stiebas tiesus, vagotas, užauga 15-45 cm aukščio. Apatiniai lapai pailgi arba ovaliniai, lapkotiniai; stiebiniai - strėliniai, prigludę, šonuose rantyti.

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

03.03.2019 laikas 12:31 Arganų vaisių aliejus

Arganų medžiai ne vien dovanoja nuostabius vaisius, bet savo egzistavimu atlieka ir svarbią ekologinę funkciją. Patys būdami labai atsparūs sausrai (nenuostabu, nes jų šaknys siekia net 30 metrų gylį!), savo šešėliu apsaugo aplinkinius augalus nuo perdžiūvimo, o giliai po žeme saugo dirvą nuo ero...

Skaityti daugiau