Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Vaistažolės

Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų.

Sukatžolėse yra eterinių aliejų, glikozidų, alkaloidų, flavonoidų, karčiųjų medžiagų, taninų, organinių ir mineralinių medžiagų, cukraus, vitaminų A ir C.

• Sukatžolės, gydant įvairias ligas, buvo dažnai vartojamos viduramžiais, o vėliau - primirštos. Tik XIX amžiaus pabaigoje sukat-žolėmis buvo pradėtos gydyti širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Tais laikais buvo nustatyta, kad sukatžolės sudirgusią centrinę nervų sistemą ramina kelis kartus efektyviau nei vaistiniai valerijonai.

• Sukatžolės stabilizuoja širdies ritmą, stiprina širdies raumenį, atpalaiduoja spazmus, mažina padidėjusį kraujospūdį ir žalingojo cholesterolio ir gliukozės lygį kraujyje.

• Sukatžolėmis patariama gydyti skrandžio ir žarnyno ligas. Šie vaistiniai augalai skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda atsikosėti.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Hipertenziją padedantis gydyti sukatžolių antpilas

3 valgomuosius šaukštus susmulkintos sukatžolių žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 1,5 valandos, nukoškite. Sergantiems hipertenzija šio antpilo prieš valgį patariama vartoti 3 kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštą.

Gydymas spiritiniu sukatžolių antpilu

30 g šviežių sukatžolių lapų užpilkite 250 ml spirito, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti mėnesį laiko, nukoškite. Sergantiems ateroskleroze šio antpilo kasdien patariama vartoti po 10 lašų. Taip gydytis patariama mėnesį laiko.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Virškinamojo trakto ligų gydymas sukatžolių antpilu

2 valgomuosius šaukštus sukatžolių žolės užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite.

Sutrikus virškinamojo trakto veiklai, šio antpilo prieš valgį patariama vartoti 3 kartus per dieną po 2 valgomuosius šaukštus.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2025-04-16 laikas 13:44 Augalų suderinamumas sode: ką sodinti ir ko vengti
Ar žinojote, kad tinkamas augalų derinimas sode gali padidinti derlių ir sumažinti kenkėjų daromą žalą? Sodininkystėje augalų suderinamumas yra esminis veiksnys, užtikrinantis sveiką augalų augimą ir gausų derlių. Netinkamai parinkti kaimynai gali slopinti vienas kito augimą, pritraukti kenkėjų ar p...

Skaityti daugiau

2019-03-31 laikas 11:51 Kedrinių riešutų aliejus
Kedrų riešutų aliejus malonaus kvapo ir skonio. Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro- makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų riešutų aliejus gaunamas šalto spaudimo būdu iš kedrų riešutų branduolių, kurie renkami švariuose Sibiro rajonuose....

Skaityti daugiau

2022-03-12 laikas 10:54 Sodininko patarimai: Aviečių derlius, kurio nesinori palikti
Remontantinės avietės dera iki vėlyvo rudens, kai tuo metu sode kitų uogų jau nepamatysi. Tokiam šių uogakrūmių pranašumui sunku atsispirti, todėl bent po kelis jų sodinukus turi dažnas sodininkas. Beje, jų augintojai sako pastebintys, kad pastaraisiais metais dalis nespėjusių prinokti uogų lieka ži...

Skaityti daugiau

2020-07-01 laikas 18:50 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?
Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių nam...

Skaityti daugiau

2022-11-10 laikas 19:15 Naudingos vaistažolės - debesylai (gydymo būdai)
Apie gydomąsias šių augalų savybes žinojo dar Avicena, debesylus vadinęs puikiu vaistu. Žolininkai senovėje manė, kad jų šaknys turėjo devynias stebuklingas jėgas ir gydo nuo devynių negalavimų, o sveikuosius saugo nuo visų ligų....

Skaityti daugiau