Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Vaistažolės

Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų.

Sukatžolėse yra eterinių aliejų, glikozidų, alkaloidų, flavonoidų, karčiųjų medžiagų, taninų, organinių ir mineralinių medžiagų, cukraus, vitaminų A ir C.

• Sukatžolės, gydant įvairias ligas, buvo dažnai vartojamos viduramžiais, o vėliau - primirštos. Tik XIX amžiaus pabaigoje sukat-žolėmis buvo pradėtos gydyti širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Tais laikais buvo nustatyta, kad sukatžolės sudirgusią centrinę nervų sistemą ramina kelis kartus efektyviau nei vaistiniai valerijonai.

• Sukatžolės stabilizuoja širdies ritmą, stiprina širdies raumenį, atpalaiduoja spazmus, mažina padidėjusį kraujospūdį ir žalingojo cholesterolio ir gliukozės lygį kraujyje.

• Sukatžolėmis patariama gydyti skrandžio ir žarnyno ligas. Šie vaistiniai augalai skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda atsikosėti.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Hipertenziją padedantis gydyti sukatžolių antpilas

3 valgomuosius šaukštus susmulkintos sukatžolių žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 1,5 valandos, nukoškite. Sergantiems hipertenzija šio antpilo prieš valgį patariama vartoti 3 kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštą.

Gydymas spiritiniu sukatžolių antpilu

30 g šviežių sukatžolių lapų užpilkite 250 ml spirito, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti mėnesį laiko, nukoškite. Sergantiems ateroskleroze šio antpilo kasdien patariama vartoti po 10 lašų. Taip gydytis patariama mėnesį laiko.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Virškinamojo trakto ligų gydymas sukatžolių antpilu

2 valgomuosius šaukštus sukatžolių žolės užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite.

Sutrikus virškinamojo trakto veiklai, šio antpilo prieš valgį patariama vartoti 3 kartus per dieną po 2 valgomuosius šaukštus.

Sukatžolės, Leonurus, Birželis, gera medicina, liaudies medicina

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.ltNiekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
30.08.2021 laikas 22:24 Kuo naudingas ricinos aliejus?
Gamta kupina gausybės turtų. Dalimi jų galime naudotis ir mes. Tiek puoselėdami grožį, tiek stiprindami sveikatą. Kuo gali būti naudingas ricinos aliejus?

Skaityti daugiau

18.03.2019 laikas 11:34 Graikinių riešutų aliejus
Graikinių riešutų aliejus gausus Omega-6 riebalų rūgščių, reikalingų plaukų augimui, odos ir kaulų struktūros palaikymui, hormonų gamybai ir reprodukcinei funkcijai palaikyti, Omega-9 riebalų rūgščių.  Aliejus turi savybę sureguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, todėl tinka visų tipų odai puosel...

Skaityti daugiau

03.03.2019 laikas 13:31 Arganų vaisių aliejus

Arganų medžiai ne vien dovanoja nuostabius vaisius, bet savo egzistavimu atlieka ir svarbią ekologinę funkciją. Patys būdami labai atsparūs sausrai (nenuostabu, nes jų šaknys siekia net 30 metrų gylį!), savo šešėliu apsaugo aplinkinius augalus nuo perdžiūvimo, o giliai po žeme saugo dirvą nuo ero...

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 19:27 Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo biloba) Ginkmedžio poveikis
Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) - tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Dviskiautis ginkmedis, ginkmedžio nauda, kuo vertingas ginkmedis, ...

Skaityti daugiau

10.04.2021 laikas 10:50 Špinatai: Veislės, Savybės, Naudojimas
Ar žinojote…kad špinatuose sostinėje Kristlsityje, Teksaso valstijoje, 1937 metais buvo pastatyta skulptūra pagerbiant karikatūristą E. K. Segarą ir jo animacinių filmų personažą Popajų, kuri įtakos dėka špinatų apyvarta, manoma padidėjo net 33 proc.?...

Skaityti daugiau