Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Paprastoji Lūgnė (Kuphar Lutea) Rinkime Birželio Mėnesį

Paprastoji Lūgnė (Kuphar Lutea) Rinkime Birželio Mėnesį

Teigiama, jog lūgnės - vieni seniausių augalų pasaulyje, pasirodę dar prieš 30 milijonų metų. Paprastosios lūgnės auga stovinčiame ir lėtai tekančiame vandenyje (ežeruose, kūdrose, upių pakrantėse). Neretai paprastosios lūgnės užima didžiulius vandens telkinių plotus.

Gydymui galima naudoti įvairias paprastųjų lūgnių dalis: šaknynus, šaknis, žiedus, lapus, sėklas. Visgi, dažniausiai medicinoje yra vartojami paprastųjų lūgnių šaknynai ir šaknys, kurias patariama kasti žydint šiems augalams vasarą ar rudenį. Paprastųjų lūgnių šaknis patariama kasti negiliuose vandens telkiniuose. Paprastųjų lūgnių šaknis galima išdžiovinti ir 50-60°C šilumos orkaitėje. Išdžiovintos paprastųjų lūgnių šaknys skleidžia silpną kvapą, yra lengvai karstelėjusios, jas gerai vėdinamose patalpose galima laikyti ne ilgiau nei 2 metus.

Paprastosios lūgnės liaudies medicinoje

Aukštą kūno temperatūrą mažinantis ir nemigą padedantis gydyti paprastųjų lūgnių žiedų nuoviras. 2 valgomuosius šaukštus paprastųjų lūgnių žiedų užpilkite 1 stikline vandens, užvirkite, virinkite apie 3 minutes, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite.

Mažinant aukštą kūno temperatūrą ir kam sunku vakare užmigti, šio nuoviro patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 karus per dieną.

Paprastoji Lūgnė, Kuphar Lutea, Lūgnė, Birželis, gera medicina

Širdį stiprinantis vaistinių augalų mišinys su paprastosios lūgnėmis

4 valgomuosius šaukštus paprastųjų lūgnių žiedų sumaišykite su tokiu pat kiekiu gudobelių žiedų.

Šį žiedų mišinį užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite. Šio širdį stiprinančio antpilo patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.

Paprastųjų lūgnių nuoviras, padedantis gydyti šlapimo pūslės ir šlapimtakių ligas

4 valgomuosius šaukštus susmulkintų paprastųjų lūgnių šaknų užpilkite 1 litru verdančio vandens, ant silpnos ugnies virinkite 7 minutes, atvėsinkite, nukoškite.

Sergantiems šlapimo pūslės ir šlapimtakių ligomis šio nuoviro pusė valandos prieš valgį 3 kartus per dieną vartokite po 1 valgomąjį šaukštą.

Imuninę sistemą stiprinantis paprastųjų lūgnių šaknų antpilas

1 stiklinę šviežių paprastųjų lūgnių šaknų (galima panaudoti ir džiovintas šaknis) užpilkite 1 stikline degtinės, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite, vaistinius augalus nuspauskite, į paruoštą antpilą įpilkite dar tiek pat degtinės.

Stiprindami nusilpusią imuninę sistemą, šio antpilo pirmąją savaitę vartokite po 10 lašų, kuriuos praskieskite 1 valgomuoju šaukštu vandens. Antrąją savaitę vartokite po 20

Šalutinis poveikis

Paprastosios lūgnės - nuodingi augalai, todėl jų dozės negalima viršyti, nes galima sunkiai apsinuodyti.

Paprastųjų lūgnių preparatų kategoriškai draudžiama vartoti vaikams, nėščioms ir kūdikius krūtimi  žindančioms moterims.
lašų, trečiąją - 30 lašų, ketvirtąją - 40 lašų, o penktąją savaitę - po 50 lašų. Taip imuninę sistemą galima stiprinti apie 2 mėnesius.

Kosmetinė paprastųjų lūgnių priemonė

2 valgomuosius šaukštus susmulkintų paprastųjų lūgnių žiedų užpilkite 0,5 litro vandens, užvirkite, virinkite 15 minučių, leiskite nusistovėti 4 valandas, nukoškite.

Paruoštą nuovirą perpilkite į karštą vandens vonią. Ši vonia gražina odą, lygina raukšles ir naikina spuogus.

Paprastoji Lūgnė, Kuphar Lutea, Lūgnė, Birželis, gera medicina

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.11.2022 laikas 20:35 Jonažolės - vaistažolės nuo šimto ligų

Jonažolės nuo seniausių laikų yra liaudiška gydomoji priemonė, kurią pripažįsta ir mokslinė medicina. Šiandien naudingos vaistažolės labai plačiai derinamos su kitomis vaistinėmis priemonėmis.

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 19:53 Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje
Vaistinės melisos yra panašios į mėtas, tačiau jų skonis ir aromatas yra kitoks, panašus į citrinų.

Skaityti daugiau

24.03.2022 laikas 14:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

16.10.2020 laikas 20:16 Naudingos Gydomosios Uogos Šaltalankiai
Vasarą pasibaigia saldžių vasarinių uogų sezonas, tada reikia prisiminti uogas, kurios prinoksta vasaros pabaigoje ir rudenį. Daugelyje rudeninių uogų gausu naudingųjų medžiagų ir vitaminų, kurie aprūpins organizmą ilgiems rudens ir žiemos menesiams....

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:55 Kerintis Fuksijų Grožis

Neįprastai šaltas vasaris kelia nerimą fuksijų augintojams. Šios nuostabios gėlės sunkiai žiemoja, todėl retas gėlininkas gali pasigirti gausia kolekcija.

Skaityti daugiau