Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti lėtinį bronchitą, reumatą, geltligę. Šio augalo preparatai skatina gausesnį prakaitavimą, stabdo kraujavimą bei padeda gydyti žaizdas. Šilkažiedės gaisrenos auga drėgnose, užpelkėjusiose pavėsingose miško pievose, tarp dobilų. Neretai žolininkai šiltažiedžių gaisrenų neatskiria nuo smaliukių (Viscaria vulgaris), todėl būtina būti dėmesingiems, nes tai - visiškai skirtingi augalai.

Šilkažiedžių gaisrenų žiedus ir žolę gydymui reikia skinti nusistovėjus sausiems orams, kai šie augalai žydi (birželio-liepos mėnesiais). Šių augalų žolę ir žiedus reikia nukirpti 10-15 cm aukštyje ir išdžiovinti pavėsinėse ar gerai vėdinamose palėpėse.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Gydomosios šilkažiedžių gaisrenų savybės

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti bronchitą stabdyti išorines ir vidines kraujosruvas. Senovės medicinos knygose rašomą kad šilkažiedžių gaisrenų nuovirai padeda gydyti nevaisingumą.

• Šviežiai išspaustos šilkažiedžių gaisrenų sultys ir didesnės koncentracijos antpilai naikina stafilokokus, streptokokus ir įvairių rūšių bakterijas.

• Šilkažiedžių gaisrenų nuovirą galima panaudoti ruošiant gydomuosius kompresus gydant niežulį, pūlines žaizdas, odos opas.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviro kompresus patariama uždėti ant gydomų sąnarių.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas vidiniam vartojimui

20 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite, nukoškite.

Šio nuoviro patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas išoriniam vartojimui

40 g šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Šiuo nuoviru galima šluostyti įvairių ligų pažeistas odos vietas arba su jais ruošti gydomuosius kompresus.

Spiritinis šilkažiedžių gaisrenų antpilas

25 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 100 ml 70 laipsnių spirito, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti po 20-40 lašų 3 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2020 laikas 20:41 Liepų nauda ir liaudies receptai

Vaistams naudojami liepų žiedynai, pumpurai, lapai ir žievė. Pavasarį labai sveika suvalgyti po saujelę liepų pumpurų, vėliau - pasidaryti salotų su jaunais liepų lapais. Verdama liepų žievė išskiria daug gleivių ir vartojama sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas; furunkulams, nu...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 21:20 Paprastosios Rasakilos Liaudies Medicinoje
Neretai teigiama, jog paprastosios rasakilos padeda gydyti tūkstančius ligų. Verta pažymėti, kad šie augalai pasižymi ne vien tik vertingomis gydomosiomis, bet ir dekoratyvinėmis savybėmis.

Skaityti daugiau

20.04.2021 laikas 19:05 Pipirmėtės (Mėtos) Prieskonis Liaudies Medicinoje
Rusų liaudies medicina mėtas rekomendavo, gydant skrandžio ir virškinimo trakto susirgimus, kaip centrinę nervų sistemą raminančią priemonę, gydant širdies ligas, kaip stiprinančią priemonę netekus jėgų, gydant vaikų rachitą ir skrofuliozę. Buvo naudojami nuovirai su vandeniu, actu ir lapų milteliai...

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 13:48 Paprastasis apynys (Humulus lupulus) ir apynių nauda
Ką vertėtų žinoti apie vaistažoles? Paprastasis apynys (lot. Humulus lupulus) - tai daugiametis iki 6 m. aukščio žolinis augalas. Stiebas briaunuotas, šiurkštus, su kibiais plaukeliais. Paprastasis apynys, apynių nauda, apynių pašalinis poveikis, apynių gerosios savybės, koks apynių poveikis organi...

Skaityti daugiau

27.03.2019 laikas 08:20 Juodgrūdžių sėklų (juodųjų indiškų kmynų) aliejus
Juodgrūdžių aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač Omega-6 riebalų rūgšties, teigiamai veikiančios plaukų augimą,   gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, augalinių sterolių, flavonoidų, aminorūgščių, ir daugybė kitokių biologiškai aktyvių ...

Skaityti daugiau