Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Vaistažolės

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti lėtinį bronchitą, reumatą, geltligę. Šio augalo preparatai skatina gausesnį prakaitavimą, stabdo kraujavimą bei padeda gydyti žaizdas. Šilkažiedės gaisrenos auga drėgnose, užpelkėjusiose pavėsingose miško pievose, tarp dobilų. Neretai žolininkai šiltažiedžių gaisrenų neatskiria nuo smaliukių (Viscaria vulgaris), todėl būtina būti dėmesingiems, nes tai - visiškai skirtingi augalai.

Šilkažiedžių gaisrenų žiedus ir žolę gydymui reikia skinti nusistovėjus sausiems orams, kai šie augalai žydi (birželio-liepos mėnesiais). Šių augalų žolę ir žiedus reikia nukirpti 10-15 cm aukštyje ir išdžiovinti pavėsinėse ar gerai vėdinamose palėpėse.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Gydomosios šilkažiedžių gaisrenų savybės

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti bronchitą stabdyti išorines ir vidines kraujosruvas. Senovės medicinos knygose rašomą kad šilkažiedžių gaisrenų nuovirai padeda gydyti nevaisingumą.

• Šviežiai išspaustos šilkažiedžių gaisrenų sultys ir didesnės koncentracijos antpilai naikina stafilokokus, streptokokus ir įvairių rūšių bakterijas.

• Šilkažiedžių gaisrenų nuovirą galima panaudoti ruošiant gydomuosius kompresus gydant niežulį, pūlines žaizdas, odos opas.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviro kompresus patariama uždėti ant gydomų sąnarių.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas vidiniam vartojimui

20 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite, nukoškite.

Šio nuoviro patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas išoriniam vartojimui

40 g šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Šiuo nuoviru galima šluostyti įvairių ligų pažeistas odos vietas arba su jais ruošti gydomuosius kompresus.

Spiritinis šilkažiedžių gaisrenų antpilas

25 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 100 ml 70 laipsnių spirito, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti po 20-40 lašų 3 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.ltNiekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
06.03.2019 laikas 08:57 Burnočių sėklų aliejus
Aliejus tinka probleminės odos priežiūrai, pažeistai, nudegusiai, opų, pragulų kamuojamai odai, vabzdžių sugeltoms vietoms raminti, kaip stangrinanti, raukšleles lyginanti, maitinanti priemonė, tinka masažui, sausų ir pažeistų plaukų bei nagų priežiūrai....

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 20:49 Saulėgrąžos - Naudingas Produktas

Žmogus, griaužiantis saulėgrąžas gatvėje, daugeliui kelia antipatiją. Visuotinai priimtos elgesio normos sako, kad tai nemandagu. Taip ir yra! Tačiau tai - išankstinis prastas požiūris į saulėgrąžų sėklas apskritai. Tikrai nepagrįstas kaltinimas šiam produktui kenksmingumu žmogaus organizmui yra ...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 19:09 Paprastoji Lūgnė (Kuphar Lutea) Rinkime Birželio Mėnesį
Teigiama, jog lūgnės - vieni seniausių augalų pasaulyje, pasirodę dar prieš 30 milijonų metų. Paprastosios lūgnės auga stovinčiame ir lėtai tekančiame vandenyje (ežeruose, kūdrose, upių pakrantėse). Neretai paprastosios lūgnės užima didžiulius vandens telkinių plotus....

Skaityti daugiau

12.09.2020 laikas 11:54 Burokėlių bėdos: kaip atpažinti ir jų išvengti?
Šiais metais ne iš vieno daržininko teko girdėti, kad prastai auga burokėliai. Kas nutiko? Ar tiesiog „ne burokėlių metai“, ar vis dėlto tai lemia mūsų pačių klaidos?

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:37 Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį
Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų....

Skaityti daugiau