Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti lėtinį bronchitą, reumatą, geltligę. Šio augalo preparatai skatina gausesnį prakaitavimą, stabdo kraujavimą bei padeda gydyti žaizdas. Šilkažiedės gaisrenos auga drėgnose, užpelkėjusiose pavėsingose miško pievose, tarp dobilų. Neretai žolininkai šiltažiedžių gaisrenų neatskiria nuo smaliukių (Viscaria vulgaris), todėl būtina būti dėmesingiems, nes tai - visiškai skirtingi augalai.

Šilkažiedžių gaisrenų žiedus ir žolę gydymui reikia skinti nusistovėjus sausiems orams, kai šie augalai žydi (birželio-liepos mėnesiais). Šių augalų žolę ir žiedus reikia nukirpti 10-15 cm aukštyje ir išdžiovinti pavėsinėse ar gerai vėdinamose palėpėse.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Gydomosios šilkažiedžių gaisrenų savybės

Šilkažiedžių gaisrenų preparatais patariama gydyti bronchitą stabdyti išorines ir vidines kraujosruvas. Senovės medicinos knygose rašomą kad šilkažiedžių gaisrenų nuovirai padeda gydyti nevaisingumą.

• Šviežiai išspaustos šilkažiedžių gaisrenų sultys ir didesnės koncentracijos antpilai naikina stafilokokus, streptokokus ir įvairių rūšių bakterijas.

• Šilkažiedžių gaisrenų nuovirą galima panaudoti ruošiant gydomuosius kompresus gydant niežulį, pūlines žaizdas, odos opas.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviro kompresus patariama uždėti ant gydomų sąnarių.

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas vidiniam vartojimui

20 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite, nukoškite.

Šio nuoviro patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Šilkažiedžių gaisrenų nuoviras, skirtas išoriniam vartojimui

40 g šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Šiuo nuoviru galima šluostyti įvairių ligų pažeistas odos vietas arba su jais ruošti gydomuosius kompresus.

Spiritinis šilkažiedžių gaisrenų antpilas

25 g susmulkintos šilkažiedžių gaisrenų žolės užpilkite 100 ml 70 laipsnių spirito, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti po 20-40 lašų 3 kartus per dieną.

Šilkažiedė Gaisrena, Lychnis Flos-Cuculi, vaistažolės, Birželis

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 16:41 Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį
Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt....

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 09:59 Mėlynasis palemonas - neįtikimų gydomųjų savybių augalas
Augalas pavadintas graikų filosofo Palemono vardu. Senovės Graikijoje palemonas buvo vartojamas kaip vaistinis augalas. Palemonu graikai gydydavo gyvūnų įkandimus ir sergančiuosius dizenterija. Europos vaistinėse XIX amžiuje palemono milteliai buvo vartojami  kaip priemonė nuo pasiutusių gyvūnų įkan...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:50 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?
Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių nam...

Skaityti daugiau

17.08.2020 laikas 14:54 Mėlynės. Liaudies Receptai Ir Patarimai
Dėl mėlynėse esančių antioksidantų mėlynės priskiriamos prie tų augalų, kurie padeda pailginti gyvenimą ir atjauninti organizmą. Naudingos ne tik mėlynių uogos, bet ir jų lapai. Iki žydėjimo ir žydėjimo metu nuskintuose lapuose vitamino C yra net penkis kartus daugiau nei uogose....

Skaityti daugiau

19.07.2020 laikas 14:22 Daiginti kviečiai. Apie kviečių daigų vartojimo naudą

Daigintų kviečių poveikį išbandžiau prieš 30 metų. Buvau labai patenkintas poveikiu organizmui ir nuo to laiko vartoju daigintus kviečius. Noriu ir skaitytojams papasakoti apie kviečių daigus.

Skaityti daugiau