Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?

  • 20.02.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 213 Peržiūrų
  • Aptarti

Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?

Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti.

Kodėl gėlių vazonuose atsiranda pelėsis?

Pelėsis gali atsirasti vazoninių augalų dirvožemyje po to, kai jie buvo persodinti iš lauko žiemai, arba pelėsis gali veistis vazonuose, kurie ištisus metus yra laikomi viduje. Pelėsis dirvožemyje atsiranda dėl įvairių priežasčių. Grybeliai, jei jie atsiranda ant kambarinių augalų žemės, visada yra ženklas, kad nesudarėte tinkamų sąlygų augalui augti. Tokiose situacijose verta nedelsiant imtis priemonių, kol problema netapo rimtesnė.

Kaip išvengti pelėsio vazone

Nuolat drėgnas dirvožemis sudaro palankias sąlygas pelėsiui augti. Tinkamas dirvožemio drenažas gali padėti apsisaugoti nuo pelėsio atsiradimo. Pašalinus užkrėstą augalą, pelėsių sporos gali toliau gyventi dirvožemyje. Todėl prieš sodinimą dirvožemį visada reikia dezinfekuoti.

Jei naudojate praėjusio sezono dirvožemį, prieš naudodami jį kitiems augalams, turėtumėte jį pakaitinti orkaitėje, kad būtų sunaikinti visi kenksmingi mikrobai. Tai paprastas ir veiksmingas būdas, kurį žinojo jau mūsų mamos ir močiutės. Šis būdas puikiai veikia ir padeda apsaugoti dirvožemį bei augalus, kuriuos vėliau į šį dirvožemį pasodinsite.

Jei jau atsirado baltosios apnašos, atskirkite jas nuo dirvožemio ir kuo greičiau išmeskite. Dabar ant kepimo skardos paskleiskite išimtą žemę. Įdėkite ją į iki 90°C temperatūros įkaitintą orkaitę. Kaitinkite bent 30 minučių (bet ne ilgiau, nes sudeginsite). Per tą laiką reikėtų kelis kartus pamaišyti. Taip paruoštame dirvožemyje nebus pelėsių, taip pat ir daugybės plika akimi nematomų mikrobų. Be to, galite atsižvelgti į tai, kad atsikratysite ir kitų kenkėjų, kurie gali būti dirvožemyje.

Kaip atsikratyti pelėsio vazono dirvožemyje, jei jis jau atsirado?

Yra keletas būdų, kaip atsikratyti grybelio vazono žemėje. Štai keletas paprasčiausių, tačiau, daugelio sodininkų ir ekspertų nuomone, veiksmingų būdų:

  • Persodinkite augalą į sterilų dirvožemį;
  • Išdžiovinkite vazonų žemę tiesioginiuose saulės spinduliuose;
  • Pašalinkite pelėsį nuo augalo ir nupurkškite jį fungicidu;
  • Į augalų dirvožemį įmaišykite natūralios priešgrybelinės medžiagos;
  • Naujus augalus iš karto persodinkite į sterilią dirvą;

Cinamonas padės nuo miltligės

Jei nenorite keisti dirvožemio ar naudoti cheminių fungicidų, pabarstykite dirvą cinamonu. Jo antigrybelinės savybės turėtų natūraliai išgelbėti jūsų augalus.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.02.2021 laikas 14:52 Paprastieji Čiobreliai (Thymus Serpyllum) Liaudies Medicinoje
Liaudies medicinoje vandeninis čiobrelių antpilas ir nuoviras naudojami kaip prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą skatinanti, atsikosėjimą lengvinanti, raminamoji, skrandį raminanti, kirmėles išvaranti, kraują valanti priemonės. Jais taip pat galima gydyti alkoholizmą....

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 09:59 Makadamijų riešutų aliejus
Makadamijų riešutus nuo seno labai vertino Australijos aborigenai, mat riešutai gausūs lengvai įsisavinamų augalinės kilmės riebalų, itin naudingų sveikatai. Makadamijų riešutų aliejuje yra mononesočiosios palmitoleino (omega-7) rūgšties,  o oleino arba Omega-9 riebalų rūgšties yra daugiau nei alyvu...

Skaityti daugiau

05.04.2019 laikas 16:17 Kukurūzų aliejus
Kukurūzų aliejus laikomas dietiniu, lengvai įsisavinamu produktu. Aliejus ypač gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiausiai polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6), didinančių odos stangrumą, reguliuojančių odos riebalų apykaitą, taip pat vitamino E, natūralaus antioksidanto....

Skaityti daugiau

30.08.2021 laikas 22:24 Kuo naudingas ricinos aliejus?
Gamta kupina gausybės turtų. Dalimi jų galime naudotis ir mes. Tiek puoselėdami grožį, tiek stiprindami sveikatą. Kuo gali būti naudingas ricinos aliejus?

Skaityti daugiau

24.09.2022 laikas 10:58 Augalai. Didžioji ugniažolė (Chelidonium majus). Liaudies receptai
Ugniažolės (Chelidonium) priklauso aguoninių (Papaveraceae) šeimos augalų genčiai. Lietuvoje yra vienintelė jai priklausanti augalų rūšis - didžioji ugniažolė, ji plačiai naudojama įvairių tautų liaudies medicinoje, nepaisant to, kad, kaip dabar nustatyta, visose šio augalo dalyse yra nuodingų medži...

Skaityti daugiau