Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Patarimas: kada ir kaip persodinti bijūnus?

Patarimas: kada ir kaip persodinti bijūnus?

Bijūnus drąsiai galima vadinti tikra bet kurio sodo puošmena. Tačiau tam, kad šie augalai džiugintų sodriais žiedais, juos reikia laiku ir teisingai persodinti.

Ekspertų teigimu, geriausias laikas bijūnams persodinti yra nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo pabaigos Nepatartina šių gėlių persodinti pavasarį, nes šiuo laikotarpiu jos pradeda aktyviai augti. Kad vėliau augalas vešliai žydėtų, svarbu jį tinkamai pasodinti ir prižiūrėti. 

Nepamirškite, kad bijūnas mėgsta gerą dirvos drenažą ir pakankamai šviesos.

 Taip pat atsižvelgiama į sodinimo gylį. Jis turi įtakos tam, kaip greitai gali atsinaujinti pumpurai, ir apsaugo juos nuo puvinio.

Sistemingai laistant gėlės gauna pakankamai drėgmės, kad formuotųsi vis daugiau pumpurų. Norėdami išlaikyti drėgmę žemėje, galite naudoti mulčiavimą, jis taip pat neskatina piktžolių augimo.

Labai svarbu prisiminti kelias svarbias bijūnų persodinimo taisykles. 

Pirmiausia, likus kelioms dienoms iki planuojamos procedūros, gėles reikia gausiai palaistyti. Taip pat atsargiai iškaskite krūmą ratu ir atsitraukdami nuo stiebo apie 30-40 cm.

Iškaskite krūmą iš apačios ir elkitės labai atsargiai. Tada galite jį iškelti į paviršių, išvalyti šaknis nuo dirvos, padalyti į daleles. Dabar galite iškasti iki 70 cm gylio ir maždaug 60 cm skersmens duobę. Dugne būtinai paklokite drenažą iš skaldytų plytų arba keramzito. Tada duobės centrą užpilkite žemėmis, kad susidarytų kalva. Ant kalvelės ištiesinkite augalo šaknis. Po to visiškai užpildykite duobę žemėmis, šiek tiek sutankindami. 

Nepamirškite gausiai palaistyti visų persodintų krūmų. 

Pirmąsias 2-3 savaites po persodinimo bijūnus reikia reguliariai laistyti. Pirmaisiais metais po procedūros jie gali nežydėti - tai normalu. 

Šiuo laikotarpiu augalas daugiausia dėmesio skiria įsišaknijimui.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2025-01-23 laikas 17:49 Krapai: Švieži žiemą – auginimo ir naudos sveikatai patarimai
Krapai – tai ne tik skanūs, bet ir visame pasaulyje vertinami prieskoniai, kurie gali pagyvinti bet kurį patiekalą. Žiemą, kai šviežių žolelių trūksta, krapai tampa tikra atgaiva. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip užsiauginti krapus tiesiog ant savo palangės, ir atraskite jų naudą sveikatai, pagrįs...

Skaityti daugiau

2023-04-08 laikas 14:13 Pasiliksite be derliaus: nesodinkite pomidorų po šiais augalais
Atėjus pavasariui, o kartu su juo ir sodinimo sezonui, daugelis daržininkų susimąsto, po ko sodinti pomidorus, kad gautų gerą derlių.

Skaityti daugiau

2019-03-12 laikas 07:30 Erškėtuogių sėklų aliejus

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psori...

Skaityti daugiau

2022-12-22 laikas 08:18 Stumbrai ir lėti ministerijos veiksmai varo į neviltį ūkininkus

Laisvėje esančių stumbrų skaičiui nevaldomai didėjant, auga ir jų daroma žala Kėdainių bei Panevėžio rajonų ūkiams. Skaičiuojama, kad per pastaruosius šešerius metus šių gyvūnų beveik patrigubėjo, laisvėje dabar gyvena beveik 300 stumbrų.

...

Skaityti daugiau

2024-06-09 laikas 20:31 Patarimas kuo tręšti pomidorus
Pomidorų tręšimas yra būtinas jų harmoningam vystymuisi ir gausiam derliui. Kad pomidorai gerai augtų, jiems reikia azoto, fosforo ir kalio, tačiau vienodai svarbūs ir kiti elementai, tokie kaip magnis, kalcis, geležis, boras, varis ir cinkas....

Skaityti daugiau