Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Patarimas: kada ir kaip persodinti bijūnus?

Patarimas: kada ir kaip persodinti bijūnus?

Bijūnus drąsiai galima vadinti tikra bet kurio sodo puošmena. Tačiau tam, kad šie augalai džiugintų sodriais žiedais, juos reikia laiku ir teisingai persodinti.

Ekspertų teigimu, geriausias laikas bijūnams persodinti yra nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo pabaigos Nepatartina šių gėlių persodinti pavasarį, nes šiuo laikotarpiu jos pradeda aktyviai augti. Kad vėliau augalas vešliai žydėtų, svarbu jį tinkamai pasodinti ir prižiūrėti. 

Nepamirškite, kad bijūnas mėgsta gerą dirvos drenažą ir pakankamai šviesos.

 Taip pat atsižvelgiama į sodinimo gylį. Jis turi įtakos tam, kaip greitai gali atsinaujinti pumpurai, ir apsaugo juos nuo puvinio.

Sistemingai laistant gėlės gauna pakankamai drėgmės, kad formuotųsi vis daugiau pumpurų. Norėdami išlaikyti drėgmę žemėje, galite naudoti mulčiavimą, jis taip pat neskatina piktžolių augimo.

Labai svarbu prisiminti kelias svarbias bijūnų persodinimo taisykles. 

Pirmiausia, likus kelioms dienoms iki planuojamos procedūros, gėles reikia gausiai palaistyti. Taip pat atsargiai iškaskite krūmą ratu ir atsitraukdami nuo stiebo apie 30-40 cm.

Iškaskite krūmą iš apačios ir elkitės labai atsargiai. Tada galite jį iškelti į paviršių, išvalyti šaknis nuo dirvos, padalyti į daleles. Dabar galite iškasti iki 70 cm gylio ir maždaug 60 cm skersmens duobę. Dugne būtinai paklokite drenažą iš skaldytų plytų arba keramzito. Tada duobės centrą užpilkite žemėmis, kad susidarytų kalva. Ant kalvelės ištiesinkite augalo šaknis. Po to visiškai užpildykite duobę žemėmis, šiek tiek sutankindami. 

Nepamirškite gausiai palaistyti visų persodintų krūmų. 

Pirmąsias 2-3 savaites po persodinimo bijūnus reikia reguliariai laistyti. Pirmaisiais metais po procedūros jie gali nežydėti - tai normalu. 

Šiuo laikotarpiu augalas daugiausia dėmesio skiria įsišaknijimui.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.05.2020 laikas 07:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

21.05.2023 laikas 19:41 Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis
Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Skaityti daugiau

10.02.2021 laikas 22:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau

16.06.2024 laikas 21:28 Persodinau braškes, derlius padidėjo
Persodindami braškes turite atsižvelgti į svarbius dalykus, kad derlius būtų gausus. Kaip tinkamai paruošti daigus persodinimui į atvirą gruntą.

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 15:23 Baobabų aliejus
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Skaityti daugiau