Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Hortenzijos sukraus daugiau žiedų, jei nepamiršite padaryti tai

Hortenzijos sukraus daugiau žiedų, jei nepamiršite padaryti tai

Hortenzijos – kiekvieno sodo puošmena. Vasarą žydinčios hortenzijos praskaidrina mūsų kraštovaizdį. Tačiau, norint iš jų gauti kuo daugiau naudos, reikia atlikti vieną esminę užduotį.

Hortenzijos išaugina „didesnius ir gražesnius žiedus“, jei sodininkai laikosi 1 „esminės“ taisyklės. Hortenzijos yra patogūs augalai, kuriems reikia labai nedaug priežiūros, tačiau kasmetinis genėjimas padės išlaikyti geriausią jų išvaizdą. 

Hortenzijų genėjimas – paprastas ir naudingas darbas 

Hortenzijų genėjimas padeda palaikyti tinkamą jų dydį ir suteikia joms gerą formą. Genėjimas skatina augalą auginti naujus ūglius, todėl žiedai geriau išsiskleidžia, rašo express.co.uk.

Pasak apdovanojimus pelniusio dizainerio ir BBC 1 laidos „Garden Rescue“ vedėjo Lee Burkhillo, norint išgauti kuo daugiau naudos iš hortenzijų, jas genėti yra „būtina“. Kadangi genint sumažėja žiedų kekės, augalas gali daugiau energijos skirti likusiems žiedams, todėl „žiedai būna didesni ir gražesni“. 

Tačiau prieš žinodami, kaip genėti hortenzijas, sodininkai turi žinoti, kada geriausia atlikti šią užduotį. Hortenzijos, žydinčios ant senos medienos arba praėjusių metų augalo, turėtų būti genimos vasaros pabaigoje, paprastai jas tiesiog nupurškiant ir lengvai sutvarkant.

Hortenzijas, žydinčias ant naujų stiebų, reikėtų genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, nukerpant į išorę nukreiptus pumpurus ir kasmet pašalinant senesnes ataugas. Pasak eksperto, genėti hortenziją „negali būti paprasčiau ir tam, kad darbas būtų atliktas, reikia labai nedaug“. Viskas, ko jums reikia, tai švarių ir aštrių sodo žirklių, ir jūs pasiruošę genėti. 

Hortenzijas genėkite taisyklingai

 Pirmasis žingsnis – pašalinti visas negyvas sėklų galvutes. Jis sakė: „Aš jas nuiminėju tiesiai virš naujo žaliųjų pumpurų rinkinio. Pirmiausia tai darau prieš retinant ar mažinant krūmo aukštį, nes taip geriau matau bendrą krūmo dydį ir formą.“ Toliau sodininkai turi pašalinti ketvirtadalį seniausių stiebų. Taip elgdamiesi padėsite išlaikyti hortenzijos grožį, nes tuomet energija bus nukreipta į naują, šviežią augimą. Lee pridūrė: „Laikui bėgant senesni stiebai ilgėja ir tampa silpnesniais, todėl gali atsirasti plikų vietų.“ Kai pašalinsite žiedų galvutes ir dalį senesnių stiebų, kitas žingsnis – išretinti visas susispaudusias ar susikertančias šakas.

Šios šakos linkusios trintis ir turi didesnę tikimybę būti pažeistos. Be to, tokiose susipynusiose vietose išsiskleidę žiedai gali būti sutraiškyti arba pažeisti. Pažeisti stiebai gali būti nulūžę arba ant jų gali atsirasti juodosios dėmėtligės požymių – abu šiuos požymius reikia pašalinti.

 Jei reikia, nupjaukite iki artimiausio sveiko pumpuro žemyn arba pašalinkite iki žemės. Pašalinus tris problemas: pažeistą, ligotą ar negyvą stiebą ir pašalinus ketvirtadalį seniausių stiebų, laikas genėti žiedus. Pašalinkite viršutinį trečdalį hortenzijos augimo iki šviežio pumpuro ar lapų mazgo. 

Genėdami tiesiai virš pumpuro, padedate išlaikyti gražią ir tvirtą hortenziją. Baigę genėti, turėsite atvirą, erdvų krūmą, kuriame bus daug vietos naujiems žiedams ir nebus susikertančių stiebelių.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.02.2021 laikas 18:26 Sodininkų Darbų Pradžia

Nors už lango dar gili žiema, pats metas pasiraitoti rankoves ir pradėti ruoštis darbų sezonui. Aktualiausia vasario mėnesio naujiena – sėklų paieška.

Skaityti daugiau

31.03.2019 laikas 12:09 Nerafinuotas kokosų riešutų aliejus
Kokosų aliejuje dominuojančios laurino sočiosios riebalų rūgšties dėka, aliejus ir yra baltos spalvos, tvirtos konsistencijos ir turi antibakterinių, antivirusinių, uždegimą malšinančių savybių. Aliejus ypač minkština ir drėkina odą, apsaugodamas nuo išdžiūvimo. Sudėtyje esantis vitaminas E , užkirs...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 16:05 Kokius vaistinius augalus rinkti birželio mėnesį?
Birželis - puikus laikas visiems žolininkams, nes augalai jau būna sustiprėję, nemažai jų baigę žydėti, tačiau ir toliau auga ir brandina vaisius. Rinkti ir ruošti vaistinius augalus reikia mokėti ir žinoti, nes netinkamai paruošus nebus naudos....

Skaityti daugiau

09.06.2024 laikas 20:22 Kaip paskatinti gerą žirnių augimą?
Kad žirnių derlius būtų gausus, birželio mėnesį būtina patręšti kalio ir magnio trąšomis. Kaip tai padaryti.

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 15:23 Baobabų aliejus
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Skaityti daugiau