Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį: rezultatai jus nustebins?

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį?

Norėdami pelargonijoms suteikti vešlų krūmą, pavasarį nukirpkite jas iki "kelmo"

Jei norite, kad pelargonijos vasarą vešliai žydėtų, pavasarį laikas jas genėti. Pavasarinis pelargonijų genėjimas yra naudingiausias indėlis į būsimą jų žydėjimą.

Kodėl pelargonijas reikia genėti pavasarį

Pelargonijos yra kilusios iš pietų ir labai mėgsta saulę. Žiemą dėl saulės trūkumo augalai tampa pailgi ir pliki. Tokį liūdną reiškinį tikriausiai pastebėjo kiekvienas ant savo palangės.

Savaime, be įsikišimo, situacija nepasikeis. Žinoma, nauji ūgliai su jaunais lapais tikrai vėl išaugs. Bet augs ant augalų viršūnių. Kad iš pelargonijų išaugtų vešlus, žydintis krūmas, pavasarį jį būtinai reikia nupjauti iki "kelmo".

Kada apkarpyti pelargonijas

Pagrindinis kriterijus renkantis augalo genėjimo laiką yra pakankamas apšvietimas. Jei pelargoniją nupjausite, kai saulės dar mažai, ūgliai vėl augs pailgi, o ne kuproti. Jei pelargonijas pjausite vėlai, žydėjimas prasidės vėliau.

Ekspertai mano, kad geriausias laikas pelargonijoms pjauti yra vasario antroji pusė ir kovo pirmoji pusė.

Ar pelargonijos gali žūti po genėjimo pavasarį?

Pelargonijos gerai reaguoja į genėjimą. Vienintelė grėsmė - šaknų puvinys. Taip gali atsitikti, nes pavasarinio genėjimo metu būtina nupjauti didžiąją dalį lapų, todėl pelargonija paprasčiausiai neturi kuo garinti drėgmės.

Todėl svarbu po genėjimo pelargonijas laistyti kuo mažiau. Pirmiausia sudrėkinkite viršutinį vazono dirvožemio sluoksnį, paskui palaipsniui didinkite vandens kiekį, orientuodamiesi į vazono svorį, dirvožemio džiūvimo greitį ir naujų lapų skaičių.

Kaip genėti pelargonijas pavasarį

Specialistai pataria pelargonijas nupjauti pagal "kelmą" ir tam naudoti formulę "5 mazgai". Kokia jos esmė?

Apžiūrėkite pelargonijų stiebus ir raskite ant jų mazgus - vietas, iš kurių išauga lapas. Jie atrodo kaip "juostelės", dažnai su sausais žvyneliais. Po juostele yra vienas miegantis pumpuras, pasiruošęs tapti nauju ūgliu.

Pelargonijas reikia genėti, paliekant ant kiekvienos pagrindinės šakos maždaug po 5 mazgus nuo apačios. Taip gauname "kelmus", kurių užtenka tankiam krūmui. Galite improvizuoti dėl kelmo dydžio - jei 5 mazgų nepakanka, galite palikti daugiau. Tačiau 5 mazgų pakanka, kad gautumėte žalią, purų krūmą, net ir su rizika, kad kai kurie pumpurai taip ir nepabus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.05.2020 laikas 08:21 Alavijas – ir sveikatai, ir grožiui
Namų daktaru tituluojamą alaviją šiais laikais auginamą išvystame vis rečiau, o juk jis gali tapti nepakeičiamu vaistu: sakoma, kad alavijas gydo odos sužeidimus (nudeginimus, žaizdeles, bėrimus), padeda sumažinti skausmą, skatina audinių regeneraciją, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir t.t. al...

Skaityti daugiau

10.09.2024 laikas 21:56 Kaip Atjauninti Seną Obelį: Sodininkų Patarimai Vaisingumui Išlaikyti
Obelys gali džiuginti mus skaniais vaisiais iki 30 metų, tačiau jų gyvavimas gali būti trumpesnis dėl atšiaurių žiemų ir pavasarinių šalnų. Senos obelės dažnai reikalauja ypatingos priežiūros, kad išliktų sveikos ir produktyvios. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kaip atjauninti ...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

24.07.2024 laikas 12:39 Ką daryti, kad agurkai augtu iki pat šalnų?
Vyrauja nuomonė, kad agurkai negali duoti vaisių iki pirmųjų šalnų, tačiau patyrę daržininkai žino, kad galima padaryti taip, kad vaisių sulauktumėte labai ilgai.

Skaityti daugiau

05.07.2021 laikas 09:15 Kodėl birželį gelsta svogūnai?
Birželį gelstantys svogūnų laiškai daržininkams kelia didelį susirūpinimą – vasaros pradžioje taip neturėtų būti. Ar įmanoma išgelbėti gelstančius svogūnus?

Skaityti daugiau