Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį: rezultatai jus nustebins?

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį?

Norėdami pelargonijoms suteikti vešlų krūmą, pavasarį nukirpkite jas iki "kelmo"

Jei norite, kad pelargonijos vasarą vešliai žydėtų, pavasarį laikas jas genėti. Pavasarinis pelargonijų genėjimas yra naudingiausias indėlis į būsimą jų žydėjimą.

Kodėl pelargonijas reikia genėti pavasarį

Pelargonijos yra kilusios iš pietų ir labai mėgsta saulę. Žiemą dėl saulės trūkumo augalai tampa pailgi ir pliki. Tokį liūdną reiškinį tikriausiai pastebėjo kiekvienas ant savo palangės.

Savaime, be įsikišimo, situacija nepasikeis. Žinoma, nauji ūgliai su jaunais lapais tikrai vėl išaugs. Bet augs ant augalų viršūnių. Kad iš pelargonijų išaugtų vešlus, žydintis krūmas, pavasarį jį būtinai reikia nupjauti iki "kelmo".

Kada apkarpyti pelargonijas

Pagrindinis kriterijus renkantis augalo genėjimo laiką yra pakankamas apšvietimas. Jei pelargoniją nupjausite, kai saulės dar mažai, ūgliai vėl augs pailgi, o ne kuproti. Jei pelargonijas pjausite vėlai, žydėjimas prasidės vėliau.

Ekspertai mano, kad geriausias laikas pelargonijoms pjauti yra vasario antroji pusė ir kovo pirmoji pusė.

Ar pelargonijos gali žūti po genėjimo pavasarį?

Pelargonijos gerai reaguoja į genėjimą. Vienintelė grėsmė - šaknų puvinys. Taip gali atsitikti, nes pavasarinio genėjimo metu būtina nupjauti didžiąją dalį lapų, todėl pelargonija paprasčiausiai neturi kuo garinti drėgmės.

Todėl svarbu po genėjimo pelargonijas laistyti kuo mažiau. Pirmiausia sudrėkinkite viršutinį vazono dirvožemio sluoksnį, paskui palaipsniui didinkite vandens kiekį, orientuodamiesi į vazono svorį, dirvožemio džiūvimo greitį ir naujų lapų skaičių.

Kaip genėti pelargonijas pavasarį

Specialistai pataria pelargonijas nupjauti pagal "kelmą" ir tam naudoti formulę "5 mazgai". Kokia jos esmė?

Apžiūrėkite pelargonijų stiebus ir raskite ant jų mazgus - vietas, iš kurių išauga lapas. Jie atrodo kaip "juostelės", dažnai su sausais žvyneliais. Po juostele yra vienas miegantis pumpuras, pasiruošęs tapti nauju ūgliu.

Pelargonijas reikia genėti, paliekant ant kiekvienos pagrindinės šakos maždaug po 5 mazgus nuo apačios. Taip gauname "kelmus", kurių užtenka tankiam krūmui. Galite improvizuoti dėl kelmo dydžio - jei 5 mazgų nepakanka, galite palikti daugiau. Tačiau 5 mazgų pakanka, kad gautumėte žalią, purų krūmą, net ir su rizika, kad kai kurie pumpurai taip ir nepabus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.05.2020 laikas 19:30 Gaurometis - sveikas maistas ir unikalus vaistas
Žydėjimo laikotarpiu siauralapis gaurometis traukia akį švytinčiais rausvais žiedais. Šis augalas – ir sveikas maistas, ir unikalus vaistas.

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 10:54 Sodininko patarimai: Aviečių derlius, kurio nesinori palikti
Remontantinės avietės dera iki vėlyvo rudens, kai tuo metu sode kitų uogų jau nepamatysi. Tokiam šių uogakrūmių pranašumui sunku atsispirti, todėl bent po kelis jų sodinukus turi dažnas sodininkas. Beje, jų augintojai sako pastebintys, kad pastaraisiais metais dalis nespėjusių prinokti uogų lieka ži...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 16:41 Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį
Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 19:20 Pipirmėtės (Mentha x piperita) liaudies medicinoje
Pipirmėtėse gausu mentolio. Tai ne tik prieskoninis, bet ir vertingomis gydomosiomis savybėmis pasižymintis augalas. Pipirmėtės veiksmingai atpalaiduoja spazmus ir malšina įvairius skausmus.

Skaityti daugiau

29.12.2020 laikas 09:02 Stebuklingas vaistas – imbieras

Imbieras – gana specifinio skonio daugiametis žolinis augalas. Spėjama, kad lotyniškasis jo pavadinimas „Zingiber“ iš sanskrito kalbos reikštų „raguota šaknis“. natūralūs vaistai, natūrali medicina, imbierai, imbierų savybės, imbierų poveikis, imbieras citrina ir med...

Skaityti daugiau