Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai: patyrusių sodininkų paslaptys

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai

Spalvinga gėlių lysvė - ideali bet kurių namų puošmena.

Gausūs ir spalvingi jurginų pumpurai praskaidrina net ir pačias darbingiausias dienas. Tačiau net ir šios iš pažiūros nepretenzingos gėlės turi savų problemų ir iššūkių.

Kaip daiginti jurginus

Pirmiausia paruoškite gumbus sodinimui. Tam pašalinkite visus sausus ar supuvusius stiebus ir šaknis. Nupjautus gumbus reikėtų apdoroti žaliąja arbata, kad apsisaugotumėte nuo ligų. Jei nežinote, kaip pažadinti jurginų gumbus, yra paprastas algoritmas:

  • Užpildykite vazoną durpėmis arba smėliu ir ten užkaskite gumbus. Viršūnės turėtų likti virš dirvožemio, kad netrukdytų pumpurų pabudimui.
  • Indą su gėlėmis pastatykite šviesioje ir šiltoje vietoje.
  • Jei vazone nėra drenažo angų, padarykite jas. Taip išvengsite drėgmės sąstingio.
  • Laiku palaistykite gėles.
  • Idealus laikas daiginti jurginus pavasarį yra balandžio pabaiga arba gegužės pradžia.

Į lauką jas sodinkite tik tada, kai oras šiltas ir nėra šaltų naktų. Tik taip apsaugosite augalus ir užtikrinsite, kad jie gerai augs.

Kada iškasti jurginus

Geriausia tai daryti spalio ir lapkričio mėnesiais, kai ateina pirmosios šalnos. Tai leis apatinei jurginų daliai subręsti ir pasiruošti ramybės periodui, o viršutinei daliai šiek tiek "pasivyti" šalnas.

Nukirpkite stiebus, palikdami maždaug 10 cm virš žemės. Tada jurginus apverskite ratu ir atsargiai iškelkite iš žemės. Netraukite ir netempkite - galite sulaužyti arba suplėšyti gumbus. Geriausia tai daryti sausu oru.

Ruošdamiesi žiemoti, gumbus nuplaukite, kad pašalintumėte grybų sporas ir kenkėjų kiaušinėlius, ir išdžiovinkite. Geriausia juos laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-11-18 laikas 08:04 Kaip gauti pinigų už ūkininkaujant sukauptą anglį?
Vilnius. Įvairiose pasaulio šalyse funkcionuoja savanoriškos anglies rinkos, iš kurių uždirba ir žemdirbiai. Kada Lietuvos žemdirbiai galės gauti pajamų už sukauptą anglį?

Skaityti daugiau

2022-08-03 laikas 07:33 Kodėl negalima laikyti pelargonijų namuose: pastebėjimai ir prietarai
Pasirodo, kambarinės pelargonijos toli gražu nėra nekenksmingos moterims ir vyrams. Viena iš mano mėgstamiausių namų gėlių yra pelargonija. Ji yra ryški, elegantiška ir nepretenzinga priežiūros prasme. Tačiau šio augalo patrauklumas ir nauda abejotina, jei atsižvelgsime į liaudies pastebėjimus ir pr...

Skaityti daugiau

2025-06-15 laikas 20:42 Voratinklinės erkės: kaip apsaugoti agurkus ir išsaugoti derlių
Apsaugokite agurkus nuo voratinklinių erkių natūraliomis priemonėmis: amoniako tirpalu, česnako užpilu ir dilgėlių ekstraktu. Šiame straipsnyje pateiksime naujausius patarimus, kaip apsaugoti agurkus, pasitelkiant natūralias priemones, ir pristatysime įdomų žemės ūkio atradimą Lietuvoje, kuris gali ...

Skaityti daugiau

2024-03-14 laikas 10:18 Ką daryti, jei Amalai užaugo ant vaismedžių?
Ant medžių dažniausiai aptinkama žiemą, kai nukrenta tanki lapija ir kraštovaizdis tampa vienspalvis. Šakose įstrigę gelsvai žali rutuliukai yra gražūs, bet kai jie pasirodo sode, kyla klausimas: ar vaismedžiams kažkas atsitiko? Kaip galime jiems padėti?...

Skaityti daugiau

2020-08-07 laikas 20:13 Vaistinė Gelsvė. Gelsvės Poveikis (Levisticum Officinale)
Vaistinė gelsvė (lot. Levisticum officinale) - tai daugiametis, 100 - 140 cm aukščio žolinis augalas. Šakniastiebis su gelsvai ruda žievele, storas, mėsingas, šakota šaknimi su daugeliu pridėtinių pumpurų. Stiebas stačias, apvalus, tuščiaviduris, plikas, vagotas, smulkiais išilginiais dryžiais. Lapa...

Skaityti daugiau