Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai: patyrusių sodininkų paslaptys

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai

Spalvinga gėlių lysvė - ideali bet kurių namų puošmena.

Gausūs ir spalvingi jurginų pumpurai praskaidrina net ir pačias darbingiausias dienas. Tačiau net ir šios iš pažiūros nepretenzingos gėlės turi savų problemų ir iššūkių.

Kaip daiginti jurginus

Pirmiausia paruoškite gumbus sodinimui. Tam pašalinkite visus sausus ar supuvusius stiebus ir šaknis. Nupjautus gumbus reikėtų apdoroti žaliąja arbata, kad apsisaugotumėte nuo ligų. Jei nežinote, kaip pažadinti jurginų gumbus, yra paprastas algoritmas:

  • Užpildykite vazoną durpėmis arba smėliu ir ten užkaskite gumbus. Viršūnės turėtų likti virš dirvožemio, kad netrukdytų pumpurų pabudimui.
  • Indą su gėlėmis pastatykite šviesioje ir šiltoje vietoje.
  • Jei vazone nėra drenažo angų, padarykite jas. Taip išvengsite drėgmės sąstingio.
  • Laiku palaistykite gėles.
  • Idealus laikas daiginti jurginus pavasarį yra balandžio pabaiga arba gegužės pradžia.

Į lauką jas sodinkite tik tada, kai oras šiltas ir nėra šaltų naktų. Tik taip apsaugosite augalus ir užtikrinsite, kad jie gerai augs.

Kada iškasti jurginus

Geriausia tai daryti spalio ir lapkričio mėnesiais, kai ateina pirmosios šalnos. Tai leis apatinei jurginų daliai subręsti ir pasiruošti ramybės periodui, o viršutinei daliai šiek tiek "pasivyti" šalnas.

Nukirpkite stiebus, palikdami maždaug 10 cm virš žemės. Tada jurginus apverskite ratu ir atsargiai iškelkite iš žemės. Netraukite ir netempkite - galite sulaužyti arba suplėšyti gumbus. Geriausia tai daryti sausu oru.

Ruošdamiesi žiemoti, gumbus nuplaukite, kad pašalintumėte grybų sporas ir kenkėjų kiaušinėlius, ir išdžiovinkite. Geriausia juos laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:09 Medetkų Aliejus
Medetkų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, baktericidinėmis, regeneruojamosiomis savybėmis. Aliejus minkština, skatina smulkių įtrūkimų ir žaizdelių gijimą, maitina, drėkina, saugo nuo aplinkos poveikio ir išsausėjimo....

Skaityti daugiau

11.10.2022 laikas 07:44 Kopūstai – neatsiejami nuo sezoninės mitybos
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu....

Skaityti daugiau

24.10.2022 laikas 09:13 Tinkama orchidėjos priežiūra

Orchidėjos – tai gėlių rūšis, kurią galima rasti daugelio žmonių namuose. Labai mėgstame jas laikyti ant palangės ar komodos, nes tai graži bet kokio interjero puošmena.

Skaityti daugiau

02.06.2024 laikas 13:09 Efektyvūs kovos su kopūstinėmis kandimis būdai

Kopūstinė kandis pradeda aktyviai daugintis gegužės pradžioje. Per sezoną gali atsirasti penkios kenkėjo kartos, todėl kova su juo tampa itin sudėtinga. Laimei, galite naudoti veiksmingus liaudiškus metodus.

...

Skaityti daugiau