Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai: patyrusių sodininkų paslaptys

Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai

Spalvinga gėlių lysvė - ideali bet kurių namų puošmena.

Gausūs ir spalvingi jurginų pumpurai praskaidrina net ir pačias darbingiausias dienas. Tačiau net ir šios iš pažiūros nepretenzingos gėlės turi savų problemų ir iššūkių.

Kaip daiginti jurginus

Pirmiausia paruoškite gumbus sodinimui. Tam pašalinkite visus sausus ar supuvusius stiebus ir šaknis. Nupjautus gumbus reikėtų apdoroti žaliąja arbata, kad apsisaugotumėte nuo ligų. Jei nežinote, kaip pažadinti jurginų gumbus, yra paprastas algoritmas:

  • Užpildykite vazoną durpėmis arba smėliu ir ten užkaskite gumbus. Viršūnės turėtų likti virš dirvožemio, kad netrukdytų pumpurų pabudimui.
  • Indą su gėlėmis pastatykite šviesioje ir šiltoje vietoje.
  • Jei vazone nėra drenažo angų, padarykite jas. Taip išvengsite drėgmės sąstingio.
  • Laiku palaistykite gėles.
  • Idealus laikas daiginti jurginus pavasarį yra balandžio pabaiga arba gegužės pradžia.

Į lauką jas sodinkite tik tada, kai oras šiltas ir nėra šaltų naktų. Tik taip apsaugosite augalus ir užtikrinsite, kad jie gerai augs.

Kada iškasti jurginus

Geriausia tai daryti spalio ir lapkričio mėnesiais, kai ateina pirmosios šalnos. Tai leis apatinei jurginų daliai subręsti ir pasiruošti ramybės periodui, o viršutinei daliai šiek tiek "pasivyti" šalnas.

Nukirpkite stiebus, palikdami maždaug 10 cm virš žemės. Tada jurginus apverskite ratu ir atsargiai iškelkite iš žemės. Netraukite ir netempkite - galite sulaužyti arba suplėšyti gumbus. Geriausia tai daryti sausu oru.

Ruošdamiesi žiemoti, gumbus nuplaukite, kad pašalintumėte grybų sporas ir kenkėjų kiaušinėlius, ir išdžiovinkite. Geriausia juos laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 17:37 Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį
Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų....

Skaityti daugiau

02.07.2020 laikas 19:04 Valgomasis česnakas (Allium sativum) Česnako nauda
Valgomasis česnakas (lot. Allium sativum) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Stiebas tiesus, status. Lapai plokšti, linijiški. Žiedai susikaupę skėčio pavidalo žiedyne, smulkūs. Valgomasis česnakas, česnako nauda, česnako pašalinis poveikis, česnako gerosios savybės, k...

Skaityti daugiau

07.04.2023 laikas 10:46 Auginimas kaip ant mielių: protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse
Dabar metas pradėti aktyviai dirbti savo darže, kad iš anksto į dirvą būtų įleisti daigai ir bulvės bei tręšiama. Kad augalai gerai augtų ir galiausiai užaugintų gausų ir sveiką derlių, patyrę daržininkai naudoja įvairias priemones, skatinančias dirvožemio sąlygas ir augalų augimą, įskaitant special...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 20:13 Pelkinis Gailis. Gailio Poveikis Sveikatai (Ledum Palustre)
Pelkinis gailis - Ledum palustre L. - tai nuolat žaliuojantis, daugiametis, iki 1 m aukščio užaugantis krūmas. Lapai lancetiški arba linijiški, blizgančiu paviršiumi. Auga pušynuose, durpynuose, paplitęs visoje Lietuvoje....

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 16:40 Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) ir Bitkrėslės nauda

Paprastoji bitkrėslė (lot. Tanacetum vulgare) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Augalas turi vieną arba kelis stiebus. Jie gausiai lapuoti, šakoti. Lapai pražanginiai, suskaldyti plunksniškai. Žiedai geltonos spalvos.

...

Skaityti daugiau