Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Erškėtuogių sėklų aliejus

Erškėtuogių aliejuje gausu provitamino A, skatinančio odos ir gleivinių ląstelių atsinaujinimą, reikalingo normaliam regėjimui ir odos elastingumui palaikyti, imunitetui stimuliuoti bei polinesočiųjų Šis aliejus labai tinka brandžiai ir vystančiai odai, turi skaistinančių, pigmentines dėmes ir strazdanas šviesinančių, ląstelių atsinaujinimą skatinančių savybių, teigiamai veikia aknės, egzemos ir dermatito kamuojamą odą, stangrina, padeda minkštinti senus randus ir apsaugoti odą nuo strijų susidarymo.

aliejus, Erškėtuogių aliejus, nauda, Erškėtuogių sėklų aliejus

Šis aliejus spaudžiamas iš laukinio erškėčio (lot. Rosa moschata arba Rosa rubiginosa) vaisių sėklų. Šių krūmų gimtinė – pietinė Andų teritorija. Erškėtuogių sėklų aliejus taip pat gali būti spaudžiamas iš Rosa canina veislės augalų, augančių daugelyje pasaulio kraštų, tame tarpe Pietų Afrikoje ir Europoje.

Aliejus gausus provitamino A (beta karoteno), nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6, kitų vertingų medžiagų. 

Daugiausiai naudojamas kosmetikoje. Erškėtuogių aliejus suteikia odai spindesio, turi senėjimo procesus lėtinančių, ląsteles regeneruojančių savybių. Puikiai drėkina, stangrina, tinka sausai, gyvybingumą ir spalvą praradusiai odai. Gali pagelbėti į kuperozę (tai odos paraudimas dėl smulkių išsiplėtusių kraujagyslių) ar egzemą linkusiai odai, padeda užsitraukti smulkioms žaizdelėms, suminkština randus.

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psoriazės pažeistai odai; lūžinėjantiems nagams; sausiems, slenkantiems ir pažeistiems plaukams stiprinti, pleiskanotai galvos odai; pigmentinėms dėmėms šviesinti; jautriai paakių odai ir lūpoms minkštinti; masažiniams mišiniams.

Aliejus gerai įsigeria į odą, gali būti maišomas su veido ir kūno kremais, losjonais, kitais aliejais.

aliejus, Erškėtuogių aliejus, nauda, Erškėtuogių sėklų aliejus

Mūsų patarimai

Mišinys stangrinančiam masažui, strijų profilaktikai

Lygiomis dalimis išmaišykite erškėtuogių sėklų aliejų su avokadų, arganų, makadamijų riešutų ir sviestmedžių aliejais. Įlašinkite keletą lašelių mandarinų eterinio aliejaus. Masažuokite reikiamas vietas.

Serumas brandžiai, sausai ar pažeistai veido odai

1 arb. š. erškėtuogių aliejaus sumaišykite su ½ arb. š. simondsijų (jojobos) aliejaus ir ½ arb. š. granatų sėklų aliejaus. Įlašinkite 10 lašų levandų eterinio aliejaus, 3 lašus šlamučių eterinio aliejaus, 2 lašus morkų sėklų eterinio aliejaus. Viską gerai suplakite – sumaišykite.

Naudokite kaip kasdienį drėkinantį serumą (keletą lašų mišinio tepkite ant drėgnos odos).

Maitinančios mamos erškėtuogių aliejumi turėtų kasdien tepti įtrūkusius spenelius.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.11.2022 laikas 08:04 Kaip gauti pinigų už ūkininkaujant sukauptą anglį?
Vilnius. Įvairiose pasaulio šalyse funkcionuoja savanoriškos anglies rinkos, iš kurių uždirba ir žemdirbiai. Kada Lietuvos žemdirbiai galės gauti pajamų už sukauptą anglį?

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 09:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau

06.01.2023 laikas 08:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau

29.07.2024 laikas 08:32 Kada laikas genėti vyšnias ir trešnes?
Tinkamiausias metas genėti vyšnias ir trešnes yra arba iškart po žydėjimo, arba liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai nuimamas derlius. Šiuo laiku tai padarius medelių žaizdos gyja geriau, jie išskiria mažiau sakų, negu nugenėti pavasarį....

Skaityti daugiau