Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Erškėtuogių sėklų aliejus

Erškėtuogių aliejuje gausu provitamino A, skatinančio odos ir gleivinių ląstelių atsinaujinimą, reikalingo normaliam regėjimui ir odos elastingumui palaikyti, imunitetui stimuliuoti bei polinesočiųjų Šis aliejus labai tinka brandžiai ir vystančiai odai, turi skaistinančių, pigmentines dėmes ir strazdanas šviesinančių, ląstelių atsinaujinimą skatinančių savybių, teigiamai veikia aknės, egzemos ir dermatito kamuojamą odą, stangrina, padeda minkštinti senus randus ir apsaugoti odą nuo strijų susidarymo.

aliejus, Erškėtuogių aliejus, nauda, Erškėtuogių sėklų aliejus

Šis aliejus spaudžiamas iš laukinio erškėčio (lot. Rosa moschata arba Rosa rubiginosa) vaisių sėklų. Šių krūmų gimtinė – pietinė Andų teritorija. Erškėtuogių sėklų aliejus taip pat gali būti spaudžiamas iš Rosa canina veislės augalų, augančių daugelyje pasaulio kraštų, tame tarpe Pietų Afrikoje ir Europoje.

Aliejus gausus provitamino A (beta karoteno), nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6, kitų vertingų medžiagų. 

Daugiausiai naudojamas kosmetikoje. Erškėtuogių aliejus suteikia odai spindesio, turi senėjimo procesus lėtinančių, ląsteles regeneruojančių savybių. Puikiai drėkina, stangrina, tinka sausai, gyvybingumą ir spalvą praradusiai odai. Gali pagelbėti į kuperozę (tai odos paraudimas dėl smulkių išsiplėtusių kraujagyslių) ar egzemą linkusiai odai, padeda užsitraukti smulkioms žaizdelėms, suminkština randus.

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psoriazės pažeistai odai; lūžinėjantiems nagams; sausiems, slenkantiems ir pažeistiems plaukams stiprinti, pleiskanotai galvos odai; pigmentinėms dėmėms šviesinti; jautriai paakių odai ir lūpoms minkštinti; masažiniams mišiniams.

Aliejus gerai įsigeria į odą, gali būti maišomas su veido ir kūno kremais, losjonais, kitais aliejais.

aliejus, Erškėtuogių aliejus, nauda, Erškėtuogių sėklų aliejus

Mūsų patarimai

Mišinys stangrinančiam masažui, strijų profilaktikai

Lygiomis dalimis išmaišykite erškėtuogių sėklų aliejų su avokadų, arganų, makadamijų riešutų ir sviestmedžių aliejais. Įlašinkite keletą lašelių mandarinų eterinio aliejaus. Masažuokite reikiamas vietas.

Serumas brandžiai, sausai ar pažeistai veido odai

1 arb. š. erškėtuogių aliejaus sumaišykite su ½ arb. š. simondsijų (jojobos) aliejaus ir ½ arb. š. granatų sėklų aliejaus. Įlašinkite 10 lašų levandų eterinio aliejaus, 3 lašus šlamučių eterinio aliejaus, 2 lašus morkų sėklų eterinio aliejaus. Viską gerai suplakite – sumaišykite.

Naudokite kaip kasdienį drėkinantį serumą (keletą lašų mišinio tepkite ant drėgnos odos).

Maitinančios mamos erškėtuogių aliejumi turėtų kasdien tepti įtrūkusius spenelius.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

20.03.2019 laikas 09:20 Simondsijų (jojoba) aliejus
Simondsijų arba jojoba aliejus savo struktūra labai artimas žmogaus odos sebumui, dažnai vadinamas augaliniu vašku, todėl ypač veiksmingai ir ilgai drėkina ir maitina, subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą, puikiai įsigeria, yra itin stabilus....

Skaityti daugiau

24.12.2022 laikas 08:31 Ar galima genėti medžius žiemą?

Beprasidedant kalendorinei žiemai susizgribote, kad nespėjote sode atlikti genėjimo darbų, tad nusprendėte juos atidėti iki pavasario?

Skaityti daugiau

21.08.2021 laikas 13:50 Paprastoji kraujažolė – ne tik žaizdoms gydyti

Kraujažolės pasižymi kraujavimą stabdančiu, spazmolitiniu, baktericidiniu, žaizdas gydančiu ir uždegimą malšinančiu poveikiu. Kraujažolių preparatai išplečia tulžies latakus, skatina tulžies skyrimąsi, gimdos susitraukimą, didina trombocitų kiekį, kraujo krešumą, bet neleidžia susidaryti trombams...

Skaityti daugiau

20.05.2020 laikas 07:36 Paprastasis Ąžuolas (Quercus Robur) Ir Ąžuolo Nauda

Paprastasis ąžuolas (lot. Quercus robur) - tai ilgaamžis medis, užaugantis iki 20-40m aukščio. Europoje aptinkama ąžuolų, kurių amžius siekia 2000 metų. Stiebas tvirtas, padengtas giliai sutrūkinėjusia žieve.

...

Skaityti daugiau