Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Simondsijų (jojoba) aliejus

Simondsijų arba jojoba aliejus savo struktūra labai artimas žmogaus odos sebumui, dažnai vadinamas augaliniu vašku, todėl ypač veiksmingai ir ilgai drėkina ir maitina, subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą, puikiai įsigeria, yra itin stabilus. Labai tinka makijažui valyti, blakstienoms stiprinti ir drėkinti, kaip lūpų minkštiklis, sudirgusiai, aknės, egzemos ar labai sausai odai masažuoti.

jojoba, simondsija, aliejus, mityba, nauda

Simondsijų aliejus išgaunamas iš lotyniškai vadinamo Simmondsia chinensis augalo sėklų. Augalas dar vadinamas laukiniu lazdynu arba jojoba. Tai dykumų augalas, sutinkamas Pietų Amerikos dykumose. Augalas savo šaknimis skverbiasi net į trisdešimties metrų gylį, kad pasiimtų drėgmės. Iš simondsijų aliejingų sėklų spaudžiamas aliejus, dažnai vadinamas skystuoju vašku, savo savybėmis besiskiriantis nuo kitų augalinių aliejų, tačiau labai vertinamas kosmetikoje.

Aliejus švelnaus aromato, gelsvos spalvos, žemesnėje temperatūroje virsta kieta mase, tarsi vašku. Turtingas riebalų rūgštimis, vitaminais, mineralais. Simondsijų aliejaus išskirtinė savybė – savo struktūra labai artimas žmogaus odos riebalinei sudėčiai. Tai itin gerai poras valantis ir natūralius odos riebalus subalansuojantis aliejus, dėl šios priežasties ypač rekomenduojamas probleminės, spuoguotos, pleiskanojančios, nešvarios, o kartu ir sausos odos priežiūrai.

Aliejus giliai maitina ir drėkina, švelnina odą, gali būti naudojamas priešlaikinio senėjimo prevencijai. Tai puiki dieninio kremo alternatyva, tinka masažui (ypač mišiniuose su kitais aliejais), paakių odos drėkinimui, standinimui, suskilinėjusiai, žaizdotai, dermatito pažeistai odai prižiūrėti, sausoms alkūnių ar pėdų vietoms puoselėti, makiažo valymui, sausų lūpų minkštinimui, gali pagerinti dažytų, pažeistų, slenkančių, lūžinėjančių plaukų išvaizdą, nepamainomas nagų puoselėjimui.

jojoba, simondsija, aliejus, mityba, nauda

Mūsų patarimai

Simondsijų aliejus puikiai maitina blakstienas, suteikia joms blizgesio, tvirtumo. Kaskart valydami makiažą šiuo aliejumi, gerai ištepkite blakstienas.

Prieš džiovindami plaukus, į jų drėgnus galiukus įmasažuokite simondsijų aliejaus – plaukai bus apsaugoti nuo išsausėjimo ir galiukų skilinėjimo.

Šlakeliu šio aliejaus savo odą turėtų ištepti vyrai prieš skusdamiesi barzdą (prieš tepantis skutimosi kremu), kad išvengtų sudirgimo ir kad oda po skutimosi būtų minkšta ir švelni.

Losjonas brandžiai odai

Į nedidelį indą įpilkite 115 g simondsijų aliejaus, įberkite 30 g tarkuoto bičių vaško. Indą statykite ant puodo su lėtai verdančiu vandeniu ir pamažu kaitinkite vandens garų vonelėje, kol ištirps vaškas. Ištirpusį mišinį kruopščiai išmaišykite. Atvėsinkite (mišinys turi likti drungnas, neleiskite jam visiškai atvėsti) ir įlašinkite po 5 lašus morkų sėklų, levandų bei miros eterinio aliejaus. Dar kartą viską gerai išmaišykite, supilkite į indelį, kuriame laikysite ir visiškai atvėsinkite (galite palaikyti šaldytuve).

Regeneruojamasis kūno aliejus

85 g simondsijų aliejaus sumaišykite su 5 lašais pačiulių eterinio aliejaus, tiek pat sandalmedžių ir tiek pat kanangų (ylang ylang) eterinio aliejaus. Mišinį supilkite į stiklinį buteliuką ir gerai suplakite. Drėgną kūno odą tepkite gautu mišiniu (prieš naudodami visuomet gerai suplakite). 

Balzamas lūpoms

Į indą įpilkite 2 valgomuosius šaukštus simondsijų aliejaus, įdėkite du šaukštus sviestmedžių aliejaus ir du šaukštus tarkuoto bičių vaško. Indą su aliejais statykite ant silpnai verdančio puodo ir kaitinkite, kol viskas ištirps. Gerai išmaišykite ir palikite atvėsti (mišinys turi likti vos drungnas, bet nepradėti stingti). Įlašinkite 3 lašelius imbierų eterinio aliejaus, 7 lašus žaliųjų citrinų eterinio aliejaus, viską vėl gerai išmaišykite ir supilkite į nedidelį indelį. Palikite, kad sustingtų ir tepkite lūpas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.05.2024 laikas 13:15 Kaip užauginti svogūnus iš sėklų ir kada sėti laiškinius svogūnus?
Svogūnus auginti iš sėklų geriau, nes sėklos yra daug pigesnės nei daigai, antra, labai lengva užauginti svogūnų daigus, nes nereikia pikuoti sėklų į daigų puodelius. Ir trečia, iš sėklų užauginti svogūnai yra didesni nei iš daigų....

Skaityti daugiau

27.03.2023 laikas 19:41 Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai
Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini....

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 20:05 Vaistinių Piliarožių (Svilarožių) Savybės
Garsusis senovės gydytojas Avicena vaistinių piliarožių šaknų nuoviru patarė gydyti auglius ir šlapimo bei tulžies pūslės akmenligę. Senovės romėnai vaistines svilarožes, o vėliau ir vienuoliai, augino kaip vaistinius augalus....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 08:19 Vyšnios ir trešnės: nuo sodinuko iki derliaus
Turbūt nėra geresnio jausmo kaip vaikštinėti po savo sodelį ir tiesiai nuo medžio raškyti dideles, prisirpusias raudonas uogas.

Skaityti daugiau

29.10.2023 laikas 17:53 Kaip paruošti braškes žiemojimui?
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.

Skaityti daugiau