Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Laukiant Pomidorų Sėjos: Kokius Pomidorus Sodinti?

Patarimas: Laukiant Pomidorų Sėjos

Artėjant vienos populiariausių daržovių – pomidorų – sėjai, ūkininkės Salvinos Kievinienės teiravomės, ko svarbu nepamiršti prasidedant naujam sezonui, kokių klaidų turėtų vengti augintojai, besitikintys gausesnio derliaus, kokios naujos veislės galėtų sudominti praktiškumu ir skoniu.

Nuo plėšomų iki tuščiavidurių

Tuos, kurie ieško ne tik įdomių, bet ir naudingų veislių, kviečiame pasidairyti po Salvinos ir Alvydo Kievinų šiltnamius, kurie kaip veidrodis atspindi ir pasaulio naujoves. Daugelį naujų veislių sėklų

S. Kievinienė yra parsivežusi iš tolimų kelionių, iš anapus sienos rengiamų seminarų.

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai

‘Voyaz’ 

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai, dėl savo konsistencijos labai patogūs kelionėse. Šie derlingi, tvirti ir netyžtantys pomidorai ypatingu skoniu nepasižymi, tik vos juntama rūgštelė. Krūmai aukštaūgiai, vaisiai 100–150 g svorio.

‘Red Cavern’ (raudoni) ir ‘Yellow Striffer’ (geltoni) – tuščiaviduriai pomidorai, ypač tinka įdaryti daržovėmis ar mėsa. Dera iki spalio pabaigos.

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai.

‘Fox nose’

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai. Tokią skanią daržovę galima valgyti be nieko. Dauguma jų su „noselėmis“. Kadangi šių pomidorų stiebai ploni, geriausia auginti dviem stiebais.

Rugby F1’– ankstyvasis bulgariškas hibridas. Labai savita forma – pailgos avietinės širdys. Ypač gražūs ir derlingi pomidorai. Skonis primena avietinius pomidorus, tik saldesni.

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’ – rusiški apvalūs, nedidukai pomidorai, ant krūmo išsidėstę kekėmis. Pradžioje jie būna geltonai mėlyni, o prinokę geltonai rudi. Gardūs, su rūgštele, nemiltingi.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

‘Sgt. Peppers’ – širdiniai pomidorai, ramygaliečių ūkininkų labiausiai mėgstami dėl egzotiško skonio.

Tai tik viena kita įdomesnė pomidorų veislė, pritapusi S. Kievinienės šiltnamiuose. Pernai juose užderėjo daugiau nei 80 veislių. Pomidorus auginančių daržininkų susidomėjimas ramygaliečių įdirbiu ir patirtimi taip išaugo, kad seminarai apie šių daržovių auginimą ir degustacijos pastaraisiais metais jau buvo tapę tradiciniais.

Besiruošiant sezonui

Startas naujam pomidorų sezonui S. Kievinienės ūkyje sutampa su kovo pradžia, kai pradedami sėti pomidorai, skirti auginti šildomame šiltnamyje.

Pirmieji augintojos į daigyklas pasėti pomidorai patenka ant šiltnamio stelažų ir daiginami apšviečiant bei šildant specialiomis lempomis. Pikiuojami ir persodinami kaip įprasta pomidorams.

Sėjai S. Kievinienė renkasi specialiai pomidorams skirtą substratą. „Kol sudygsta, iš pradžių tinkamiausias sijotas, smulkus substratas, vėliau įberiu perlito, jis geriau palaiko drėgmę“, – pataria moteris.

Laistymas

Kaip žinia, pomidoras – ypač tvirtas augalas, nulūžęs daigas  gali išleisti šakneles ir toliau gyvuoti. Daugeliui ne naujiena, kad šios daržovės laistomos retai, bet gausiai. „Ant lapų niekada negalima pilti vandens“, – pabrėžia ūkininkė.

Iš pradžių pomidorų daigai reikalauja azotinių trąšų. S. Kievinienė, prieš sodindama pomidorų daigus, į duobutę deda paukščių mėšlo granulių. Kai pomidorai mezga, kad būtų saldesni, jiems ne pro šalį kalio trąšos.

Salvinos Kievinienės nuotraukos

Autorius: Jolanta Tamašauskienė

Šaltinins: ukininkopatarejas.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.02.2021 laikas 11:15 Vasariniai Česnakai: Nepavėluokime Pasodinti

Nepastebimai greitai artėjant pavasario darbymečiui, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Daržo augalų selekcijos ir technologijų skyriaus mokslo darbuotojos dr. Danguolės JUŠKEVIČIENĖS teiravomės, kaip pasirengti vasarinių česnakų sodinimui, kaip juos puoselėti, kad derlius n...

Skaityti daugiau

17.02.2021 laikas 18:26 Sodininkų Darbų Pradžia

Nors už lango dar gili žiema, pats metas pasiraitoti rankoves ir pradėti ruoštis darbų sezonui. Aktualiausia vasario mėnesio naujiena – sėklų paieška.

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 09:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau

03.08.2022 laikas 07:15 Kada už įsigytą nekokybišką augalą galime prašyti grąžinti pinigus?
Vis dėlto, tik išskirtiniais atvejais galima iš pardavėjo prašyti susigrąžinti pinigus už nekokybiškus sodinukus ar nepilnai suteiktą informaciją apie jų auginimą. Visai neseniai nuskambėjo garsioji „palmių byla“, kai už pajūryje neišgyvenusias palmes pardavėjai buvo teismo įpareigoti ne tik grąžint...

Skaityti daugiau

12.11.2022 laikas 13:33 Ką turi žinoti mėsinių galvijų, avių ir ožkų augintojai

Nors Lietuva ir apsirūpina galvijiena, tačiau aukščiausios kokybės mėsos trūksta. Todėl ateinantį finansinį laikotarpį galvijininkystės sektoriui remti numatytas intervencinių priemonių komplektas (susietoji pajamų parama, ekoschemos, rizikos valdymo bei kaimo plėtros priemonės), orientuotas...

Skaityti daugiau