Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Laukiant Pomidorų Sėjos: Kokius Pomidorus Sodinti?

Patarimas: Laukiant Pomidorų Sėjos

Artėjant vienos populiariausių daržovių – pomidorų – sėjai, ūkininkės Salvinos Kievinienės teiravomės, ko svarbu nepamiršti prasidedant naujam sezonui, kokių klaidų turėtų vengti augintojai, besitikintys gausesnio derliaus, kokios naujos veislės galėtų sudominti praktiškumu ir skoniu.

Nuo plėšomų iki tuščiavidurių

Tuos, kurie ieško ne tik įdomių, bet ir naudingų veislių, kviečiame pasidairyti po Salvinos ir Alvydo Kievinų šiltnamius, kurie kaip veidrodis atspindi ir pasaulio naujoves. Daugelį naujų veislių sėklų

S. Kievinienė yra parsivežusi iš tolimų kelionių, iš anapus sienos rengiamų seminarų.

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai

‘Voyaz’ 

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai, dėl savo konsistencijos labai patogūs kelionėse. Šie derlingi, tvirti ir netyžtantys pomidorai ypatingu skoniu nepasižymi, tik vos juntama rūgštelė. Krūmai aukštaūgiai, vaisiai 100–150 g svorio.

‘Red Cavern’ (raudoni) ir ‘Yellow Striffer’ (geltoni) – tuščiaviduriai pomidorai, ypač tinka įdaryti daržovėmis ar mėsa. Dera iki spalio pabaigos.

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai.

‘Fox nose’

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai. Tokią skanią daržovę galima valgyti be nieko. Dauguma jų su „noselėmis“. Kadangi šių pomidorų stiebai ploni, geriausia auginti dviem stiebais.

Rugby F1’– ankstyvasis bulgariškas hibridas. Labai savita forma – pailgos avietinės širdys. Ypač gražūs ir derlingi pomidorai. Skonis primena avietinius pomidorus, tik saldesni.

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’ – rusiški apvalūs, nedidukai pomidorai, ant krūmo išsidėstę kekėmis. Pradžioje jie būna geltonai mėlyni, o prinokę geltonai rudi. Gardūs, su rūgštele, nemiltingi.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

‘Sgt. Peppers’ – širdiniai pomidorai, ramygaliečių ūkininkų labiausiai mėgstami dėl egzotiško skonio.

Tai tik viena kita įdomesnė pomidorų veislė, pritapusi S. Kievinienės šiltnamiuose. Pernai juose užderėjo daugiau nei 80 veislių. Pomidorus auginančių daržininkų susidomėjimas ramygaliečių įdirbiu ir patirtimi taip išaugo, kad seminarai apie šių daržovių auginimą ir degustacijos pastaraisiais metais jau buvo tapę tradiciniais.

Besiruošiant sezonui

Startas naujam pomidorų sezonui S. Kievinienės ūkyje sutampa su kovo pradžia, kai pradedami sėti pomidorai, skirti auginti šildomame šiltnamyje.

Pirmieji augintojos į daigyklas pasėti pomidorai patenka ant šiltnamio stelažų ir daiginami apšviečiant bei šildant specialiomis lempomis. Pikiuojami ir persodinami kaip įprasta pomidorams.

Sėjai S. Kievinienė renkasi specialiai pomidorams skirtą substratą. „Kol sudygsta, iš pradžių tinkamiausias sijotas, smulkus substratas, vėliau įberiu perlito, jis geriau palaiko drėgmę“, – pataria moteris.

Laistymas

Kaip žinia, pomidoras – ypač tvirtas augalas, nulūžęs daigas  gali išleisti šakneles ir toliau gyvuoti. Daugeliui ne naujiena, kad šios daržovės laistomos retai, bet gausiai. „Ant lapų niekada negalima pilti vandens“, – pabrėžia ūkininkė.

Iš pradžių pomidorų daigai reikalauja azotinių trąšų. S. Kievinienė, prieš sodindama pomidorų daigus, į duobutę deda paukščių mėšlo granulių. Kai pomidorai mezga, kad būtų saldesni, jiems ne pro šalį kalio trąšos.

Salvinos Kievinienės nuotraukos

Autorius: Jolanta Tamašauskienė

Šaltinins: ukininkopatarejas.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.06.2020 laikas 12:39 Plautės - veiksminga vaistažolė plaučiams
Plaučių žolėje yra mangano, geležies, vario, įeinančių į kraujo sudėtį. Be to, plautės turi jodo, vanadžio, titano, sidabro, nikelio, stroncio. Šiuose augaluose yra nemažai karoteno, vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, sakų, silicio rūgšties....

Skaityti daugiau

20.02.2023 laikas 08:12 Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?
Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti.

Skaityti daugiau

10.02.2021 laikas 22:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau

20.02.2021 laikas 11:38 Turtingas Derlius Prasideda Nuo Daigo
Nors už lango žiema rodo dantis ir nė nežada trauktis, pats laikas pradėti želdinti namų palanges ir ruoštis šiltnamių sezonui. Bene populiariausios daržovės – pomidorai ir paprikos. Jas augina dauguma sodininkų, nes įdomios šių daržovių rūšys taip ir prašosi būti išmėgintos. Kaip teisingai auginti ...

Skaityti daugiau

09.06.2024 laikas 20:40 Kaip pasiruošti krapų žiemai?
„Prisipažinsiu, kad tokius krapus naudoju ne tik žiemą. Juos naudoju tol kol jie pasibaigia, o kai vėl jų prisiruošiu – vėl naudoju tik juos. Tad, būna tik nedidelis tarpas, kai krapus skinuosi iš prieskonių vazono. Juk daug paprasčiau atsidarius šaldymo kameros dureles pasigriebti indelį su smulkin...

Skaityti daugiau