Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Laukiant Pomidorų Sėjos: Kokius Pomidorus Sodinti?

Patarimas: Laukiant Pomidorų Sėjos

Artėjant vienos populiariausių daržovių – pomidorų – sėjai, ūkininkės Salvinos Kievinienės teiravomės, ko svarbu nepamiršti prasidedant naujam sezonui, kokių klaidų turėtų vengti augintojai, besitikintys gausesnio derliaus, kokios naujos veislės galėtų sudominti praktiškumu ir skoniu.

Nuo plėšomų iki tuščiavidurių

Tuos, kurie ieško ne tik įdomių, bet ir naudingų veislių, kviečiame pasidairyti po Salvinos ir Alvydo Kievinų šiltnamius, kurie kaip veidrodis atspindi ir pasaulio naujoves. Daugelį naujų veislių sėklų

S. Kievinienė yra parsivežusi iš tolimų kelionių, iš anapus sienos rengiamų seminarų.

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai

‘Voyaz’ 

‘Voyaz’ – vadinamieji plėšomi pomidorai, dėl savo konsistencijos labai patogūs kelionėse. Šie derlingi, tvirti ir netyžtantys pomidorai ypatingu skoniu nepasižymi, tik vos juntama rūgštelė. Krūmai aukštaūgiai, vaisiai 100–150 g svorio.

‘Red Cavern’ (raudoni) ir ‘Yellow Striffer’ (geltoni) – tuščiaviduriai pomidorai, ypač tinka įdaryti daržovėmis ar mėsa. Dera iki spalio pabaigos.

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai.

‘Fox nose’

‘Fox nose’ – egzotiško, saldoko skonio pomidorai. Tokią skanią daržovę galima valgyti be nieko. Dauguma jų su „noselėmis“. Kadangi šių pomidorų stiebai ploni, geriausia auginti dviem stiebais.

Rugby F1’– ankstyvasis bulgariškas hibridas. Labai savita forma – pailgos avietinės širdys. Ypač gražūs ir derlingi pomidorai. Skonis primena avietinius pomidorus, tik saldesni.

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’

‘Golubaja Laguna’ – rusiški apvalūs, nedidukai pomidorai, ant krūmo išsidėstę kekėmis. Pradžioje jie būna geltonai mėlyni, o prinokę geltonai rudi. Gardūs, su rūgštele, nemiltingi.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

Tuščiaviduriai pomidorai ‘Red Cavern’ ir ‘Yellow Striffer’.

‘Sgt. Peppers’ – širdiniai pomidorai, ramygaliečių ūkininkų labiausiai mėgstami dėl egzotiško skonio.

Tai tik viena kita įdomesnė pomidorų veislė, pritapusi S. Kievinienės šiltnamiuose. Pernai juose užderėjo daugiau nei 80 veislių. Pomidorus auginančių daržininkų susidomėjimas ramygaliečių įdirbiu ir patirtimi taip išaugo, kad seminarai apie šių daržovių auginimą ir degustacijos pastaraisiais metais jau buvo tapę tradiciniais.

Besiruošiant sezonui

Startas naujam pomidorų sezonui S. Kievinienės ūkyje sutampa su kovo pradžia, kai pradedami sėti pomidorai, skirti auginti šildomame šiltnamyje.

Pirmieji augintojos į daigyklas pasėti pomidorai patenka ant šiltnamio stelažų ir daiginami apšviečiant bei šildant specialiomis lempomis. Pikiuojami ir persodinami kaip įprasta pomidorams.

Sėjai S. Kievinienė renkasi specialiai pomidorams skirtą substratą. „Kol sudygsta, iš pradžių tinkamiausias sijotas, smulkus substratas, vėliau įberiu perlito, jis geriau palaiko drėgmę“, – pataria moteris.

Laistymas

Kaip žinia, pomidoras – ypač tvirtas augalas, nulūžęs daigas  gali išleisti šakneles ir toliau gyvuoti. Daugeliui ne naujiena, kad šios daržovės laistomos retai, bet gausiai. „Ant lapų niekada negalima pilti vandens“, – pabrėžia ūkininkė.

Iš pradžių pomidorų daigai reikalauja azotinių trąšų. S. Kievinienė, prieš sodindama pomidorų daigus, į duobutę deda paukščių mėšlo granulių. Kai pomidorai mezga, kad būtų saldesni, jiems ne pro šalį kalio trąšos.

Salvinos Kievinienės nuotraukos

Autorius: Jolanta Tamašauskienė

Šaltinins: ukininkopatarejas.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
21.02.2021 laikas 17:21 Trikertės žvaginės: nežinomi receptai

Šie paprasti vaistiniai augalai paplitę įvairiuose kraštuose. Jie pasižymi kraujavimą stabdančiu, hipotenziniu, karščiavimą stabdančiu, tulžies, šlapimo išsiskyrimą skatinančiu, rišančiu poveikiu. Trikerčių žvaginiu antpilai vartojami, gydant skrandžio ir virškinimo trakto, inkstų, šlapimo pūslės...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

26.12.2020 laikas 11:18 Takažolės – ir nuo akmenų, ir nuo kraujospūdžio
akažolės – patys smulkiausi grikinių šeimos vienametis 5–40 cm aukščio augalai, gausiai paplitę ir augantys visur. Kaip gydomosios priemonės takažolės minimos jau senovės gydytojų Hipokrato, Dioskorido ir Galeno moksliniuose veikaluose....

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 07:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:55 Kerintis Fuksijų Grožis

Neįprastai šaltas vasaris kelia nerimą fuksijų augintojams. Šios nuostabios gėlės sunkiai žiemoja, todėl retas gėlininkas gali pasigirti gausia kolekcija.

Skaityti daugiau